Zrádce (2008)

Velice se to podobá seriálu Sleeper Cell. Někdo si tu stěžuje na komornost filmu, ale to se mi na tom líbilo, žádné přehnané akční scény jako v každém druhém filmu o teroristech, ale především herecky koncert Dona Cheadlea.

Den, kdy se zastavila Země (1951)

Film jsem viděl až po remaku a musím uznat, že originál je lepší. Nemá sice takové efekty jako současné spracování, ale jinak ve všem ostatním ho převyšuje, ať je to dramatičnost, napětí a ukázka sebestřednosti lidí, kteří si myslí že můžou vše. Je vidět, že film byl točen v době netvrdší studené války.

Východisko (2006)

Po Adamových jablkách další zajímavá role Madse Mikkelsena, jen houšť takovýchto severských filmů. Severská chladnost z toho úplně čiší. Přes pomalejší začátek se to rozjede až k parádnímu konci. Že svět businessu je plnej sviní a bezpáteřnejch hajzlů víme podle současné krize, ale zde je to pěkně podané.

Noc patří nám (2007)

Zajímavá kriminálka s trochu větším patosem než bylo nutné, ale pořád o třídu lepší než podobné filmy o rodinách plnech policajtů.

Stáhni mě do pekla (2009)

Konečne po dlouhé době zase kvalitní horor ze staré školy, který má náboj. Ve srovnání s tím, co se dnes v tomto žáru točí, je to pořád o stupeň lepší.

Svatý boj (2001)

Sledovat rozpolcenost Nazi Žida v podání Goslinga je zážitek na který se jen tak nezapomíná. Právem je to jeden z nejlepším filmů o netoleranci mezi národnostmi.

Vzhůru do oblak (2009)

Hodnotím spíše z pozice synátora a tomu se to líbilo i když více se bavil u Ice Age 3, a mně se to taktéž líbilo, i když ze životního příběhu Carla čiší spíše melancholie a víc to ocení dospělí. Pro děti jsou hlavně akčnější scény, které vyniknou hlavně ve 3D verzi.

Ztracená patrola (1934)

Spíše než válečný dobrodružný film je to psychologické drama, co s člověkem udělá bezmocnost a strach. Zajímavostí je role Karloffa jako duchovního jednotky. Dnešní filmaři by si z toho mohli vzít to, že k napětí a atmosféře nepotřebuji efektivní průstřeli hlav a ukazování znetvořených těl.