Nancy

Nancy

Markéta Nádvorníková

Česko

• 22.2.2005  15:42

Můj první muzikál. Společně se Starci na chmelu jsem ho milovala asi jako sedmiletá holka. "Ježíš - hrdina mého dětství" dalo by se říct. Krásné rockové vystoupení, které nedokázal překonat imho žádný další muzikál (už jen proto, že žádný si nezískal mé srdce tak brzo). Perfektní provedení a stylizace do Květinových dětí, které si na Ježíše a ostatní hrdiny hrají. Fantastický výkon hlavního hrdiny jako Ježíše a dokonalý Herodes jsou jen zlomek všech těch úžasných postav a neznámých herců, kteří podávají prostě brilantní výkony. Žádná postava není dokonalá, nikdo nevypadá tak, jak by podle Bible měl, nepoužívá se to, co by se mělo (stíhačky, tanky...), ale v tom se právě ukrývá kouzlo tohoto skvostu. Měla jsem Jesus Christ Superstar ráda jako malá, mám ho ráda i teď a určitě ho ještě ráda mít budu. I LOVE YOU, JESUS!!!

• 22.2.2005  13:26

Už to sice není ten starý Bond, kterého nám představil Sean Connery a po něm ještě docela zodpovědně převzal Roger Moore. Je to trochu jiný Bond, ne špatný ale jiný. Je víc nabitý akcí i humorem, ale pořád mi na tom schází něco typicky "bondovského", co dělalo z původních filmů o agentovi 007 toho pravého Bonda.

• 21.2.2005  21:51
    Jdi na to (1983)

Další velice povedená komedie Buda Spencera a Terence Hilla. Možná si to zaslouží i čtyři hvězdičky, jelikož je to jeden z mých oblíbených filmů z dětství, ale zas takový skvost to neni. I když už od malička mi nebylo jasné, jak se může někdo jezdicim záchodem (vlastně výtahem) dostat z motorestu na jachtu. To mi prostě nikdy nešlo do hlavy :).

• 21.2.2005  21:46

Krásné, roztomilé, veselé, prostě skvělá komedie, která je teď již mě a nejspíš i jiným dostatečně znechucena neustálým vysíláním v televizi.

• 21.2.2005  21:43

Nepochybně je Tomáš Holý vynikající herec a jeho smrt je velká ztráta pro český film, ale jeho filmy mě nikdy prostě nebraly. Možná jako dítě jsem se na to dívala, ale znáte to, jako dítě se vám líbí všechno, protože se to hejbe a vydává zvuky :). Dnes považuji všechny tyhle komedie jako dobré, ale ohrané.

• 21.2.2005  21:42

Pěkný filmeček, ale už od malička, kdy jsem neuměla číst, jsem si radši prohlížela obrázky v knížce, přišlo mi to nejspíš, jako když studuju návod na výrobu :-). Hlavně obrázek, kde mravenci tkají látku se mi moc líbil... Ale i tak je krteček ve filmu velice povedený.

• 21.2.2005  21:34

Jednoznačně jedna z nejlepších českých komedií. Teď již naprostá klasika a perfektní zdroj typicky českých hlášek. Luděk Sobota alias František je tu krásně praštěný a jeho neustálá závislost na kondiciogramu je propracovaná do nejmenšího detailu. Tahle komedie zkrátka nestárne... (teda mohla by: věčným opakováním v televizi, které mi už pěkně leze na mozek - díky němu je to jen za 3*)

• 21.2.2005  21:28
    In nomine patris (TV film) (2004)

Ta doba, ta situace, ten režim, nic z toho mi nic neřekne a přesto se mi to líbilo. Sice jsem vůbec netušila za co toho faráře vlastně zavřeli, ale bylo to hezky udělané, takže mi to bylo jedno. Asi kdybych tu dobu zažila, hodnotím i chápu to naprosto jinak.

• 21.2.2005  21:21
    Hon na myš (1997)

Další z typicky amerických "rodinných" filmů, kde hlavní postavy přeorají barák, aby našli malého bastarda, který jim škodí (něco podobného, jako Culkin v Sám doma). Snímky toho typu zrovna nemusím. Děti se u toho určitě hrozně baví a smějou se každé hlášce, ale ostatním to přijde jen jako další nemožná americká dětská komedie.

• 21.2.2005  21:18

Stejně jako u jedničky se i zde jedná o klasický dobrodružný film, který nijak extra nezaujme, ale na všední den večer to stačí.

• 21.2.2005  21:14

Klasický dobrodružný film, trochu ve stylu Indiana Jonese, který není úplným zázrakem, ale pobaví. Výborní herci jinak nepochybně zvedají kvalitu jinak celkem průměrného filmu.

• 21.2.2005  21:09

Zkrátka další velice povedená komedie Louise de Funese, kde je na konci zřetelně vidět, jak si nechali filmaři otevřená vrátka do případného čtvrtého dílu, který se na(ne)štěstí neuskutečnil - těžko říct, jestli je to klika nebo ne...

• 21.2.2005  21:06

Opět další povedený Fantomas, kde se zase sešli výborný Marais a vynikající Funes, kteří se opět snaží dopadnout Fantomase, který se jim skrývá pod maskou jiných lidí. Určitě se už budu opakovat, jestli zase budu pět chválu na Funese, takže to takhle utnu :-).

• 21.2.2005  20:51

No v podstatě průměrný film, ale jelikož si při vyslovení jeho názvu vzpomenu na své bezstarostné dětství, nemůžu dát míň než tyhle mírně nadprůměrné 3*.

• 21.2.2005  20:34

Opět další velice povedená komedie. Opět skvělé výkony hlavního hrdiny a opět skvělá a kvalitní zábava. Co víc říct?

• 21.2.2005  20:29

Docela povedená křovácká komedie s roztomilým hlavním křovákem. Ačkoli je to pro nás vlastně vtipné, že křovák putuje kdovíkam jen kvůli lahvi od Coly, ale třeba by se tak normální křovák taky zachoval, třeba by taky myslel, že to na něj seslal bůh...

• 21.2.2005  20:10

Asterix, můj hrdina od dětství. Je samozřejmé, že v komiksové podobě je to mnohem lepší, ale i tak se mi filmová podoba velice líbila. Tohle sice není ten nejpovedenější, vlastně jsou skoro všecky ostatní lepší, ale i tak je to ten úžasný Asterix, kterého máme pořád rádi.

• 21.2.2005  19:57

Já nevim, jak vy, ale mě se to líbilo. Panoramixovy pokusy s kotlíkem jsou jedna z nejlepších scén filmu. Sice se mi to líbilo víc jako komixové zpracování, ale i tak to nebyl zas takový průšvih.

• 21.2.2005  19:14

Značně horší, než první díl. Jako malá jsem filmy o Lucii měla ráda, ale je pravda, že tenhle druhý neznám tak dobře jako ten první, takže myslím, že jsem jako malá měla taky ten první radši. Hlavně ale, že mi zde zanechali moje oblíbené formeláky, kteří byli tenkrát hrdinové mého dětství.

• 21.2.2005  19:10

A horší a horší... Leslie Nielsen se zapsal do dějin jako komik a herec komediálních rolí, bohužel už mu nestačí jen udělat pár ksichtíků nebo říct dvě - tři celkem vtipné hlášky, na to už si publikum zvyklo. Možná by Lesliemu neškodilo, kdyby si zase střihnul nějakou vážnou roli a nedělal ze sebe pořád kašpara. Film místy postrádá logiku a je značně nudný. Leslie už zkrátka neseká jednu vtipnou hlášku za druhou, jako tomu bylo v Bláznivých střelách. Mám ho ale pořád, ani nevím proč, tak nějak ráda i když v podstatě to co předvádí v poslední době by zvládl každý amatérský herec líp nebo aspoň na stejné úrovni.

• 21.2.2005  19:03
    30 případů majora Zemana (TV seriál) (1974)

Některé díly lepší, některé horší, jako u každého seriálu. Tenhle ale považuji již jako klasiku i když mi ten zákeřný komunistický policajt, který všecko vyřeší, značně vadí - nikdy jsem mu nefandila, jen ať si lidi páchaj zločiny proti komunismu (jako např. v mém oblíbeném díle, kde se padělaly lístky na potraviny).

• 21.2.2005  18:57

Opět další povedený bond, který opět srší vtipem a poradí si v každé situaci. Stále je to ještě ten Bond, který dělá kousky, kterým by se tak nějak dalo (v mírném bezvědomí) uvěřit. Jinak je to značně slabší díl, který nevyniká tolik jako například Goldfinger, - lepší 3*.

• 21.2.2005  18:49

Tenhle film jsem viděla až po shlédnutí Velkého závodu, který je v podstatě to samé, ale přesto se mi Tajný závod líbil víc. Neznám sice doby, kdy byl tento snímek nový, ale můj táta o tomhle filmu vždycky básnil, jak to měli rádi. Z toho vyplývá, že to asi tenkrát bylo hodně oblíbené. Rozdílnost jednotlivých závodníků je určitě právě to, co tento film dělá lepším... nemluvě o hlavní výhře. Prostě taková pohodovka.

• 21.2.2005  16:44

Můj první film o Cimrmanovi. Tenkrát jsem si myslela, že žil někdo takového jména s takovou neskutečnou smůlou na pozdní příchod (a myslela jsem si to dlouho :-)). Ačkoli mi bylo asi 7, často jsem se velice bavila a to jsem v té době nemohla téměř nic z toho pochopit. Buď jsem tedy divná nebo je to opravdu rodinný film.

• 21.2.2005  10:25

Ani první Mumie mě nijak extra nechytla a druhý díl mi připadal jak naprosto to samé. Snad ještě v horší a méně zábavné podobě. Obsazením Rachel Weisz mě jako holku nikdo zrovna neuctí, ale pravda, že Brendan Fraser je docela pěkný. Přišlo mi, že tvůrci se spokojli s tupějším dějem, ale zato větší akcí. Asi je naprosto jasný cíl, za kterým byl tento film natočen a doufám, že už si dá jednou Hollywood pokoj a přestane točit sequely pro peníze.

• 20.2.2005  18:27

Mě se to teda líbilo. Je sice pravda, že si hrdinové vycucávají vodítka z prstu, že lacině napodobují Indiana Jonese, ale bylo to zábavné, zajímavé a dá se na to koukat. Nicholas Cage zahrál velkého lovce uvěřitelně, ale byl to příliš standartní výkon na oscarového herce (když nepočítám ty ohromné kiksy v dialozích při těch rádoby napínavých scénách). Seanu Beanovi jako vždy perfektně sedla role bývalého kamaráda (on snad jiný role nepřijímá). No a Diana Kruger? Takovej hereckej průměr, jako holka ani nemůžu posoudit vzhled... Jinak ještě k hodnocení-lepší 3*.

• 18.2.2005  17:11

No je to takové docela obyčejné. Rozhodně ale hlášky Jakea Hayese stály za to nebo pěkné cedulky v Jakeově pokoji :-). Jinak je to ale opravdu docela běžný akční thriller s prvky komedie, který potěší, ale nenadchne.

• 18.2.2005  17:06

Určitě nejhorší díl celé trilogie, který se od zbylých dvou zcela liší. Strašidla už nejsou taková, jaká je známe, chovají se jinak a největší zklamání pro mě bylo to, že jsou už zase vidět i když ve Strašidlech ve Spessartu byla neviditelná. Stále je to ale velice povedená komedie, která by v dnešní době byla docela vyjímečná tím, že není nevkusná. Spojení s muzikálem je vskutku příjemné a neskutečně zajímavá je i představa budoucnosti lidí v 60.letech. Milý film, který ale nemůžete brát příliš vážně.

• 18.2.2005  16:58

Tenhle film mi silně připomíná dětství, kdy jsem na celé spessartské strašidlácké sérii ulítávala. Ještě víc jsem si ji zamilovala, když jsem, ač jen na dálniční pumpě, byla ve Spessartu, což pro mě byl tenkrát jedinečný zážitek (i když pochybuju, že by tam kdysi chodili strašidla tankovat do koní), ale to už zase odbíhám. Sympatický filmeček s příjemnými postavami a laskavým humorem; žádné umělecké dílo, ale já ho mám ráda. Společně s prvním dílem je tato část trilogie mou oblíbenou, následující Zlaté časy ve Spessartu jsem nemusela ani jako malá. Strašidla ze Spessartu jsou takový malý milý film, který zpříjemní dlouhou chvíli, ale nejspíš vám v paměti nijak zřetelně neuvízne (pokud nejste jako já).

• 18.2.2005  16:52

Jednomu z mých nejoblíbenějších flmů z dětství prostě nemůžu dát míň, jak 3* i kdyby to byla docela blbost :-). Zde se ale opravdu o blbost nejedná. Tahle komedie, která je zároveň i romantická a tajuplná je opravdu něco krásného na běžný večer :).