Policejní akademie (1984)

Hodně povedená, veselá a svěží komedie s mnoha vtipnými scénami a hláškami. Navíc je každý student akademie jiný, takže je humor různorodý.

Příběh rytíře (2001)

Nad moje očekávání hodně povedený historický film. Heath Ledger je velice hezký, Rufus Sewell je taky skvělý a Shannyn Sossamon je taky dobrá herečka (i když její postava mi trochu vadila, jak si furt vymejšlela nějaký blbý podmínky). Kdo mě ale tady dostal byl Paul Bettany, který dokazuje, že je skvělý herec. Příběh má vtip, je akční a zábavný a navíc dojemný. Ideální kombinace, která se s Heathem bude líbit ženám a s Shannyn mužům.

Pomáda 2 (1982)

Film, který těží z úspěchu první Pomády, která byla prostě úžasný muzikál, což se v tomhle případě říct nedá. Nemám nic proti Michelle Pfeiffer, ale myslím, že i ten nevýrazný výkon Olivie Newton-John byl lepší. No a chybí mi tu samozřejmě legendární John Travolta. Tak další pokus o natočení důstojného pokračování skvělého filmu opět zklamal a zřejmý pokus o snadný výdělek Hollywoodu končí v propadlišti filmových dějin.

Pomáda (1978)

Dějově chabé, to klidně přiznám, ale ta hudba, ty taneční scény a tohle všecko, to je fakt super. Navíc je to totální klasika.

Ohnivá sedla (1974)

Skvělá komedie. Je taková střídavě povedená. Někdy je to hrozná sranda, ale chvílema je to úděsná nuda. Hlavní hrdina má skvělé hlášky a fórky, ale samozřejmě je nemůže plácat celý film, takže chvílema je to nudný western asi jako pozdější Vinetouové.

Ohnivý oceán (2004)

Film by to byl dobrý, kdyby se nemuselo pořád jen koukat na poušť, kde heká a vzdychá hlavní hrdina. Vigga mám ráda, ale tenhle film (nebo spíš ta jeho role) se mi fakt nelíbil. Byl zde takový až moc namyšlený a chvílema až trapný. Film hraničí s nudou, kdyby se to dostalo do rukou mě, hned by to bylo asi 30 minut dlouhý.

Otec rodiny (2000)

Docela povedená komedie (nebo co to je). Výborný Nicholas zde zažívá opravdu zajímavé dobrodružství a film je velice zábavný, přesto je chvílema nepovedený a zejména chování hlavní postavy je často iracionální. Jako pohodový romantický film to stačí, ale žádný trhák to neni (lepší 3*).

Obecná škola (1991)

Je to hezkej film, je to již klasika, ale přesto mi tu něco chybí, takže tomu nemůžu dát pět hvězdiček. Jinak je ale příběh o učiteli, kterého se všichni bojí, ale přitom ho mají rádi, opravdu hodně povedený.

Nebezpečná rychlost 2: Zásah (1997)

Značně nepovedené pokračování, které s prvním filmem spojuje jen Sandra Bullock. Dějově nezvládnutý snímek s dost často nudnými a zdlouhavými scénami. První díl jsem viděla někdy před rokem až před dvouma a hodně si z něj pamatuju - tu dokonale vymyšlenou situaci apod., ale tohle jsem viděla před půl rokem a pamatuju si jen závěrečnou scénu, kterou rozhodně nepovažuju za nijak úchvatnou. Obyčejný akční film, z kterého si asi žádné doživotní vzpomínky neodnesete.