Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Některé díly lepší, některé horší, jako u každého seriálu. Tenhle ale považuji již jako klasiku i když mi ten zákeřný komunistický policajt, který všecko vyřeší, značně vadí - nikdy jsem mu nefandila, jen ať si lidi páchaj zločiny proti komunismu (jako např. v mém oblíbeném díle, kde se padělaly lístky na potraviny).

Diamanty jsou věčné (1971)

Opět další povedený bond, který opět srší vtipem a poradí si v každé situaci. Stále je to ještě ten Bond, který dělá kousky, kterým by se tak nějak dalo (v mírném bezvědomí) uvěřit. Jinak je to značně slabší díl, který nevyniká tolik jako například Goldfinger, - lepší 3*.

Tajný závod (1976)

Tenhle film jsem viděla až po shlédnutí Velkého závodu, který je v podstatě to samé, ale přesto se mi Tajný závod líbil víc. Neznám sice doby, kdy byl tento snímek nový, ale můj táta o tomhle filmu vždycky básnil, jak to měli rádi. Z toho vyplývá, že to asi tenkrát bylo hodně oblíbené. Rozdílnost jednotlivých závodníků je určitě právě to, co tento film dělá lepším... nemluvě o hlavní výhře. Prostě taková pohodovka.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Můj první film o Cimrmanovi. Tenkrát jsem si myslela, že žil někdo takového jména s takovou neskutečnou smůlou na pozdní příchod (a myslela jsem si to dlouho :-)). Ačkoli mi bylo asi 7, často jsem se velice bavila a to jsem v té době nemohla téměř nic z toho pochopit. Buď jsem tedy divná nebo je to opravdu rodinný film.

Mumie se vrací (2001)

Ani první Mumie mě nijak extra nechytla a druhý díl mi připadal jak naprosto to samé. Snad ještě v horší a méně zábavné podobě. Obsazením Rachel Weisz mě jako holku nikdo zrovna neuctí, ale pravda, že Brendan Fraser je docela pěkný. Přišlo mi, že tvůrci se spokojli s tupějším dějem, ale zato větší akcí. Asi je naprosto jasný cíl, za kterým byl tento film natočen a doufám, že už si dá jednou Hollywood pokoj a přestane točit sequely pro peníze.

Lovci pokladů (2004)

Mě se to teda líbilo. Je sice pravda, že si hrdinové vycucávají vodítka z prstu, že lacině napodobují Indiana Jonese, ale bylo to zábavné, zajímavé a dá se na to koukat. Nicholas Cage zahrál velkého lovce uvěřitelně, ale byl to příliš standartní výkon na oscarového herce (když nepočítám ty ohromné kiksy v dialozích při těch rádoby napínavých scénách). Seanu Beanovi jako vždy perfektně sedla role bývalého kamaráda (on snad jiný role nepřijímá). No a Diana Kruger? Takovej hereckej průměr, jako holka ani nemůžu posoudit vzhled... Jinak ještě k hodnocení-lepší 3*.

Česká spojka (2002)

No je to takové docela obyčejné. Rozhodně ale hlášky Jakea Hayese stály za to nebo pěkné cedulky v Jakeově pokoji :-). Jinak je to ale opravdu docela běžný akční thriller s prvky komedie, který potěší, ale nenadchne.

Zlaté časy ve Spessartu (1967)

Určitě nejhorší díl celé trilogie, který se od zbylých dvou zcela liší. Strašidla už nejsou taková, jaká je známe, chovají se jinak a největší zklamání pro mě bylo to, že jsou už zase vidět i když ve Strašidlech ve Spessartu byla neviditelná. Stále je to ale velice povedená komedie, která by v dnešní době byla docela vyjímečná tím, že není nevkusná. Spojení s muzikálem je vskutku příjemné a neskutečně zajímavá je i představa budoucnosti lidí v 60.letech. Milý film, který ale nemůžete brát příliš vážně.

Strašidla ze Spessartu (1960)

Tenhle film mi silně připomíná dětství, kdy jsem na celé spessartské strašidlácké sérii ulítávala. Ještě víc jsem si ji zamilovala, když jsem, ač jen na dálniční pumpě, byla ve Spessartu, což pro mě byl tenkrát jedinečný zážitek (i když pochybuju, že by tam kdysi chodili strašidla tankovat do koní), ale to už zase odbíhám. Sympatický filmeček s příjemnými postavami a laskavým humorem; žádné umělecké dílo, ale já ho mám ráda. Společně s prvním dílem je tato část trilogie mou oblíbenou, následující Zlaté časy ve Spessartu jsem nemusela ani jako malá. Strašidla ze Spessartu jsou takový malý milý film, který zpříjemní dlouhou chvíli, ale nejspíš vám v paměti nijak zřetelně neuvízne (pokud nejste jako já).

Hospoda ve Spessartu (1958)

Jednomu z mých nejoblíbenějších flmů z dětství prostě nemůžu dát míň, jak 3* i kdyby to byla docela blbost :-). Zde se ale opravdu o blbost nejedná. Tahle komedie, která je zároveň i romantická a tajuplná je opravdu něco krásného na běžný večer :).