Nebezpečná rychlost (1994)

Hodně dobrý akční film se skvělým Reevesem a ucházející Bullock. Rozhodně je to zábavné a nápadité a i když tady už mockrát bylo téma o zachrańování unesených rukojmí, tak tenhle film tomu dává zase jinou podobu.

Návštěvníci: Cesta do Ameriky (2001)

Nejsem zrovna zastánce remaků (pokud to neni opravdu povedený remake). Obsazením stejných herců se snímek chová spíš jako pokračování. Bohužel k ničemu novému nedojde a film je tak úplně stejný jako předchozí Návštěvníci. Hrdinové se chovají úplně stejně, dělají ty samé trapasy a kromě Christiny Applegate je vše při starém. Když nad tím tak přemýšlím, možná je lepší, že se tvůrci nesnažili vpasovat nějaký nový fórek, kterým by mohli už tak nevýrazný dojem z filmu naprosto pokazit. Tak tedy jedna hvězdička alespoň za to, že Jean Reno a Christian Clavier jsou pořád stejní.

Návštěvníci (1993)

Asi každý se u toho zasměje a Jean Reno je tu vskutku krásný, ale jinak je to takové obyčejné.

Na samotě u lesa (1976)

Prostě klasika, ale jednoznačně to není žádný extrémní klenot české kinematografie. Hláška se staly, jak je tomu u mnoha českých filmů, kultovními a děj zde jde možná kvůli nim trochu stranou, ale má to spád a to je důležité.

Riskni to s Polly (2004)

Buď jsem divná nebo to byla opravdu taková nuda. Příběh byl inteligentní, občas vtipný, ale přišel mi takový obyčejný, nezajímavý a pro mě opravdu hodně nezábavný. Bena Stillera moc nemusim a po tomhle filmu se na tom nic moc nezmění. Zato Jennifer Aniston mám docela ráda (hlavně z Přátel) a myslím, že umí hrát líp. Třeba, až se na to podívám znovu (dostanu odvahu), ohodnotím to líp. Alespoň, že to nebyla bezduchá, nechutná obludnost jako např. "prcičky" => dalo se na to koukat.

Master & Commander: Odvrácená strana světa (2003)

Podle mě je to hodně povedený film a to jak po stránce dějové, tak vizuální. Navíc herecký koncert Russella Crowea a Paula Bettanyho by měl být dalším důvodem, proč to hodnotit lépe.

Max a Kevin (1998)

Nadprůměrný film, který je povedený, jen občas postrádá spád a nápaditost. První půlka je docela průměrná až podprůměrná, jen druhá polovina a hlavně konec, který je na americký film docela nezvyklý, celý dojem silně vylepšuje.

Mazaný Filip (2003)

Docela povedená česká komedie, která ovšem často postrádá spád. Tomáš Hanák je opravdu dobrý, ale s dějem holt nic neudělá. Jinak jsou to trochu lepší 3*.

Mexičan (2001)

Tak tohle byla taková neskutečná nuda, že jsem radši hned do druhého dne zapomněla, o čem to bylo. Matně se mi vybavují vzpomínky na nějaké souboje a honbu za zbraní, ale je to snad jen pár světlejších chvilek, kterých v Mexičanovi není zas tolik. Trochu to připomíná El Mariachiho, ale bez děje a špetky nápadu. V celém snímku jsem našla asi jen dva nadprůměrné klady - Julia Roberts a Brad Pitt, kteří mají u mě bohužel za tenhle snímek menší mínus (i když za to sami asi nemohli a zahráli, jak to šlo). Nic víc, než jen další akční nuda.

Mezi námi děvčaty (2003)

Očekávala jsem další "obyčejnou" komedii, kterými nás ročně hojně zasypávají američani, ale kupodivu to tak není. Jedná se o velice svěží a zábavnou inteligentní komedii, kde se mi obvzlášť zamlouvala mladá Lindsay Lohan, která je (podle mého nestranného dívčího názoru) hezká a ještě talentovaná.