Alf versus U.S. Army (1996) (TV film)

Určitě velké zklamání po skvělém seriálu, který mi připomíná mé krásné dětství. Alf přišel o mnoho ze svého mohutného charisma a není už ani tak vtipný. Celá rodinná atmosféra je pryč a Alf místo aby provokoval sousedy a vykrádal lednici, radši zdrhá z výzkumné stanice. Postrádám mnoho kultovních postav, jednak celou rodinu Tannerových a pak i sousedku Okmonkovou. Tenhle komerční systém Hollywoodu nemám ráda - z každého populárního seriálu nebo grotesky udělat hned celovečerák. Výsledek je předem jasný, ale stejně si svět nedá pokoj. Velká škoda...

Krkonošské pohádky (1974) (seriál)

Hezké pohádky, měla jsem i své oblíbené díly, ale trochu mi na tom něco nesedlo. Nevím jestli to byla neustálá pořádnost Ančy (která mi fakt lezla na nervy) nebo slušňáckost Kuby, ale prostě něco mi tam vadilo. Jinak je to již klasický večerníček, který sleduje už kdovíkolikátá generace.

Krok za krokem (1991) (seriál)

Celkem průměrný seriál, u kterého si ale vzpomenu vždycky na své dětství, kdy jsme v podvečer pravidelně sledovali buď tohle dílko nebo mimozemšťana Alfa. Některé díly jsou lepší, jiné horší, ale tak je to asi u každého seriálu, ale u posledních dílů jsem již postrádala mou oblíbenou postavičku - Kouďáka :-).

Káťa a Škubánek (1982) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších večerníčků, který jsem odjakživa milovala už v podobě komiksu ve Čtyřlístku. Káťa se svým roztomilým pejskem mě vždycky dokázaly 100% pobavit, ale po čase už trochu ztrácejí své kouzlo.

Kalhoty v pozoru (2000)

Když to tak vezmu, tak by si to z fleku zasloužilo odpad!, ale když si vzpomenu na veškeré fekální scény v "pokračování" Kluci to taky chtěj, tak musím uznat, že sem neviděla zas takoý děs. Děj je sice tupý a neskutečně nudný, ale bez nechutností (a to se cení). Musím ovšem přimhouřit oči nad faktem, že představitel hlavního hrdiny vůbec nevypadá na 15 let.

Kytice (2000)

Předem chci upozornit, že Kytici jsem nečetla, snad jen úryvkovitě něco ve škole. O jednotlivých básních nemůžu pochopitelně mluvit, ty jsou (teda podle mě) originál, takže na ně bych si měla stěžovat někde jinde, jinak filmové zpracování bylo docela povedené. Některé básně byly zpracovány hezky, jiné už byly míň povedené. U některých jsem nepochopila, co se v televizi odehrává a to i když jejich předlohu chápu. Jinak je to rozhodně zajímavý film, který ale podle mě není skoro vůbec hororový a nevyzní tak hrůzostrašně jako kniha.

Kruh (2002)

Má to svoje chyby, ale to nejpodstatnější - tísnivou atmosféru a uvěřitelný příběh - si najde každý. Horory moc nemusím, ale když už bych měla jmenovat svůj nejoblíbenější z posledních let, tak jím bude právě Kruh.

Jurský park (1993)

Tak tohle mě nikdy moc nebralo. Triky nejsou dokonalé, ale na tu dobu určitě. Určitě revoluční snímek, který jsem viděla před pár roky, takže se mnou moc nehnul. Kdyby se mě někdo zeptal o čem to je, tak asi nebudu schopná něco pořádného říct. Určitě ale odvedl Spielberg na tu dobu vynikající práci.

Jumanji (1995)

Parádní film pro rodiny s trochu odrostlejšími dětmi (každopádně školou povinnými). Skvělý příběh, trocha tajuplnosti a napětí, zkrátka perfektní film, který narozdíl od jiných "rodinných" filmů pobaví i rodiče. Navíc perfektní Robin Williams a mladičká Kirsten Dunst za tu podívanou taky stojí.

Jsem agent (2002)

Nebyl to zas takový průšvih, jak jsem čekala. Eddie byl konečně zase v nějaké lepší komedii, která vás sice asi těžko poznamená na celý život, ale nepochybně dobře pobaví alespoň na ten jeden večer.