Fantom Paříže (2001)

Docela ucházející film s hezky, ale neoriginálně zacuchaným dějem. Mě se to líbilo, ale oproti jinejm 4* filmům je tohle opravdu slabší.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Vskutku hezký pokus o smíchání animovaného světa s realitou. Jako malá jsem měla tento film moc ráda a po letech se změnilo jen to, že už nejsem moc na animované Disneyovské figurky, takže tohle trochu upadá, ale přesto to byl moc oblíbený film, takže to pod 3* dostat nemůže.

Fanfán Tulipán (1952)

Nečekala jsem, že by francouzská komedie z poválečného období mohla být tak vtipná. Vzpomněla jsem si na všechny ty Jeany Maraise a jim podobný, kteří začali později upadat. Nakonec mě ale čekala báječná smršť fórků, které pobaví i po padesáti letech.

Fanfán Tulipán (2003)

Opravdu hodně nepovedený remake klasické dobrodružné komedie z 50. let, která je i pro mě, jako mladší generaci hodně povedená, takže téměř žádnou opravu nepotřebovala. No dobře, tak to nebylo nijak extrémně dokonalé, ale tenhle film není už vůbec. Původní Fanfán Tulipán je už klasický snímek a u těch zrovna nejsem pro jakékoli přetáčení, dobarvování nebo renovaci (i když by to mohlo dopadnout zajímavě) natož pro remake. Gérard Philipe je jediný Fanfán Tulipán, ten pravý, orignální a žádný jiný herec ho jen tak nepřekoná. Vincent Perez je strašně křečovitý, připravuje postavu o typické hlášky a občas je zas moc dokonalý. O katastrofě jménem Penélope raději nemluvě - tyhle dokonalý krasotinky ani nemusim. Snímek ztratil veškeré kouzlo původního filmu a stává se tak další komerční napodobeninou.

Farma zvířat (1954)

Když jsem tohle viděla poprvé, bylo mi asi 8 let, takže jsem nemohla pochopit, co má ten film říkat a mimo jiné jsem skoro každé zvířátko obrečela (zato prasata jsem ze srdce nenáviděla). Dnes už se na ten film dívám trochu jinak. Je to opravdu vyjímečný snímek, který vyniká prostě vším a Orwellovi se to opravdu povedlo. V dnešní době je to možná trochu zastaralé, ale stále aktuální a možná i trochu varující či poučující. Kdysi jsem si myslela, že animované filmy jsou zaručeně pro děti, ale teď už je mi jasné, že to tak není a vůbec nezáleží na zpracování, ale hlavně na ději.

Dohola (2001)

Celkově spíš tak 3/4*. Velice zajímavá a zároveň romantická komedie se skvělým obsazením. Rozhodně zajímavé byly různorodé účesy a jejich rozmanité barvy nebo všemožné styly různých kadeřnických salónů. Nikdy bych netušila, že lze natočit tak dobrý film o česání vlasů.

E.T. - Mimozemšťan (1982)

Film, který mám od malička ráda, ale nikdy jsem ho nepovažovala za skvělý. E.T. je rozhodně roztomilý a příběh je také velice milý, ale vždycky se na to musím koukat správně naladěná. Něco mi na tom zkrátka přijde divného nebo nudného, co mě při výběru vždy odradí, ale když už se na to jednou začnu koukat, rozhodně mě to zaujme.

Mariachi (1992)

Vůbec to neni skvělý film, ale nevím co mě tak okouzlilo. Jestli to, že i při tak málo postavách je to velice krásný film a městečko je krásně depresivní a přitom takové sladké a živé. Jistě, není zde tolik akce jako v dalších "pokračováních", ale taky je to ze začátku 90. let, takže se to musí trochu respektovat.

Dnes neumírej (2002)

Z hlediska bondovek to není zrovna skvost, ale jinak se jedná o vcelku povedený akční film, který udělá uspokojí i nezarytého bondovského fanouška (nebo spíš hlavně jeho). Chlapi si můžou ještě přidat hvědičku za Halle Berry.

Příliš dlouhé zásnuby (2004)

Film se poměrně věrně drží knižní předlohy Sébastiena Japrisota. Skvěle vybrané lokace a dobrá kamera jen umocňují zážitek z krásného příběhu. Pochvala patří samozřejmě i Audrey Tautou, která myslím postavu vystihla skvěle.