Jesus Christ Superstar (1973)

Můj první muzikál. Společně se Starci na chmelu jsem ho milovala asi jako sedmiletá holka. "Ježíš - hrdina mého dětství" dalo by se říct. Krásné rockové vystoupení, které nedokázal překonat imho žádný další muzikál (už jen proto, že žádný si nezískal mé srdce tak brzo). Perfektní provedení a stylizace do Květinových dětí, které si na Ježíše a ostatní hrdiny hrají. Fantastický výkon hlavního hrdiny jako Ježíše a dokonalý Herodes jsou jen zlomek všech těch úžasných postav a neznámých herců, kteří podávají prostě brilantní výkony. Žádná postava není dokonalá, nikdo nevypadá tak, jak by podle Bible měl, nepoužívá se to, co by se mělo (stíhačky, tanky...), ale v tom se právě ukrývá kouzlo tohoto skvostu. Měla jsem Jesus Christ Superstar ráda jako malá, mám ho ráda i teď a určitě ho ještě ráda mít budu. I LOVE YOU, JESUS!!!

Jeden svět nestačí (1999)

Už to sice není ten starý Bond, kterého nám představil Sean Connery a po něm ještě docela zodpovědně převzal Roger Moore. Je to trochu jiný Bond, ne špatný ale jiný. Je víc nabitý akcí i humorem, ale pořád mi na tom schází něco typicky "bondovského", co dělalo z původních filmů o agentovi 007 toho pravého Bonda.

Jdi na to (1983)

Další velice povedená komedie Buda Spencera a Terence Hilla. Možná si to zaslouží i čtyři hvězdičky, jelikož je to jeden z mých oblíbených filmů z dětství, ale zas takový skvost to neni. I když už od malička mi nebylo jasné, jak se může někdo jezdicim záchodem (vlastně výtahem) dostat z motorestu na jachtu. To mi prostě nikdy nešlo do hlavy :).

S tebou mě baví svět (1982)

Krásné, roztomilé, veselé, prostě skvělá komedie, která je teď již mě a nejspíš i jiným dostatečně znechucena neustálým vysíláním v televizi.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Nepochybně je Tomáš Holý vynikající herec a jeho smrt je velká ztráta pro český film, ale jeho filmy mě nikdy prostě nebraly. Možná jako dítě jsem se na to dívala, ale znáte to, jako dítě se vám líbí všechno, protože se to hejbe a vydává zvuky :). Dnes považuji všechny tyhle komedie jako dobré, ale ohrané.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

Pěkný filmeček, ale už od malička, kdy jsem neuměla číst, jsem si radši prohlížela obrázky v knížce, přišlo mi to nejspíš, jako když studuju návod na výrobu :-). Hlavně obrázek, kde mravenci tkají látku se mi moc líbil... Ale i tak je krteček ve filmu velice povedený.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Jednoznačně jedna z nejlepších českých komedií. Teď již naprostá klasika a perfektní zdroj typicky českých hlášek. Luděk Sobota alias František je tu krásně praštěný a jeho neustálá závislost na kondiciogramu je propracovaná do nejmenšího detailu. Tahle komedie zkrátka nestárne... (teda mohla by: věčným opakováním v televizi, které mi už pěkně leze na mozek - díky němu je to jen za 3*)

In nomine Patris (2004) (TV film)

Ta doba, ta situace, ten režim, nic z toho mi nic neřekne a přesto se mi to líbilo. Sice jsem vůbec netušila za co toho faráře vlastně zavřeli, ale bylo to hezky udělané, takže mi to bylo jedno. Asi kdybych tu dobu zažila, hodnotím i chápu to naprosto jinak.

Hon na myš (1997)

Další z typicky amerických "rodinných" filmů, kde hlavní postavy přeorají barák, aby našli malého bastarda, který jim škodí (něco podobného, jako Culkin v Sám doma). Snímky toho typu zrovna nemusím. Děti se u toho určitě hrozně baví a smějou se každé hlášce, ale ostatním to přijde jen jako další nemožná americká dětská komedie.

Honba za klenotem Nilu (1985)

Stejně jako u jedničky se i zde jedná o klasický dobrodružný film, který nijak extra nezaujme, ale na všední den večer to stačí.