Dunkerk (2017)

Horší válečný film s tak velikou propagandou snad ani neexistuje. Lacinost snímku na mě mrkala z každého záběru. Začátek filmu a přestřelka ve městě s neexistujícím nepřítelem. Záběry na pláž plné zdvojených snímků, aby to vypadalo plně. Pilot, kterému dojde palivo a on "doplachtí" zpět domů. Je to tragický absolutně nezábavný a zdlouhavý snímek. Bylo vyloženě utrpení to sledovat. Nechápu, jak tohle mohli pustit ven. Jsem hrdý na to, že jsem vydržel až do konce. Možná by o tom také mohli natočit film a bylo by to mnohem zábavnější.

Nox (2018) (seriál)

Seriál odehrávající se částečně ve velice atraktivním prostředí pařížských katakomb. První dva díly jsou pro mě zajímavé, později děj začíná gradovat a opět je v některých bodech lehce předvídatelný. Hlavní zápletka mi nepřijde nikterak zajímavá a ani propracovaná. Zase se setkávám s momenty, které mi přijdou velmi usnadněné pro plynulost příběhu. Mohli si s tím dát větší práci. Herci předvádějí dobrou práci, bohužel mi naprostá většina nepřijde vhodně obsazená pro své role. Je to lepší průměr 60%

Stalingrad (1993)

Nejlepší válečný film z pohledu vojáků Wehrmachtu, jaký jsem kdy viděl. Film si rozhodně nebere servítky a vypráví příběh obleženého Stalingradu tak, jak to skutečně bylo. Je to pohled do jedné z nejzásadnějších kapitol lidských dějin. Příběh nejen o několika vojácích, ale o osudu celé Evropy. Špičkové výkony herců toto dílo podtrhují a české zastoupení je vyloženě třešničkou na dortu. Pojďte se podívat, jak vypadá peklo.....

Čarodějův učeň (2010)

Tak co ještě frčí? Kouzelnický svět, ano mám to zapsané, romantika, ano to také mám, rodinné dobrodružství, fantasy, pár trapných - teda vtipných scén - napiš si to aaa ještě nějakou pěknou písničku ano? Yop. Teď stačí sehnat někoho slavného, kdo v tom bude hrát a zplácat nějaký příběh. A čáááry máááry čarodějův učeň je hotový. Film uvařený z přísad žánrů, které v té době frčeli. Uvařený tak, aby se zavděčil co možná nejširšímu publiku. Je to americká slátanina s efektivními efekty :-). Ale koukat se na to dá čímž splnili autoři přesně to co chtěli. Film na jedno shlédnutí a už nikdy víc.

Poslední průzkum (2017)

Sakra to jsem se napálil. Jasně že je to béčko, ale mělo to celkem zajímavý začátek a já si tak říkal, že to muže být dobré. Loď Pegasus vzdálená 7 let cesty od své flotily a zároveň jediná loď, která ještě nedorazila do cílových souřadnic a neprozkoumala tak možnost zda je planeta ke které letí obyvatelná. Všechny ostatní lodě selhali a vrátili se k flotile a čekají jak dopadne mise Pegase. Posádka zjistí, že v případě selhání jim nezbývá palivo na zpáteční cestu. Těsně před cílem mise narazí na zdánlivě opuštěnou loď čínské mise, která tam nemá co dělat....no řeknete sami nenalákalo by vás tohle k tomu aby ste vydrželinaž do konce? Fajn ale nedělejte to! Je to šílené zklamání a ztráta času.

Nepohádky - Série 1 (2018) (série)

Autoři krásně nalákají diváka na pěkný popis moderně pojatých příběhu inspirovaných pohádkama. Ovšem upřímně to s tím nemá lautr nic společného. Jsou to tři příběhy nezávislé na sobě (tedy zdánlivě nezávislé, protože pozdější snaha autorů tyto příběhy na sebe "našroubovat" je opravdu příšerná a umělá!). Začátek je velice pomalý. První dva díly a poslední tři nestojí za nic. Vytýkam autorům průhledný předvídatelný příběh, který mě vyloženě nudil, protože opravdu ano věděl jsem co se stane. Scenáristé si také velice pomáhali nesmyslnými zvraty zejména na konci - co to proboha mělo znamenat???? Tak nesmyslné splácané rozuzlení jsem ještě neviděl. Teď uvedu příklad nesmyslné vložky/výplně/záplaty příběhu - agent který se vybourá v autě, vydrží střelu do ramene, v obleku se neslyšně plíží lesem, pak schytá tři rány kamenem do hlavy a nakonec vše završí rvačkou na toaletách kde ho musí 3x střelit aby konečně chcípl - ano tak takhle si autoři pomáhali. Vůbec celkově se autoři vyžívali v mlácení lidi do hlavy - vážně pořad se tam lidi mlátili něčím do hlavy, ale nic to s nikým neudělalo proste všechno Ok. Někdo neměl ani bouli. To už byli na mě moc. Ze seriálu přímo čpí snaha autorů udělat z toho něco velkolepého. Bohužel to je až moc na sílu a prostě jim to skřípe. Je to průměrný seriál ve kterém jsem si horko těžko hledal sympatickou postavu se kterou bych ho mohl projít. Proste slabý průměr...

Valerian a město tisíce planet (2017)

Skvěle zpracované Sci-Fi  s vlastním promyšleným a dokonale zpracovaným světem a s jedním obrovským a dost zásadním problémem - v hlavních rolích se v mých očích ukázali absolutně nesympatičtí herci a i když bych se s Carou pokrytecky a po chlapsku smířil, její kolega jí sekunduje a doplňuje natolik přesvědčivě, až ji strhává do své aury. Kdysi jsem tento film hodnotil 2*, ale po nejnovějším shlédnutí musím uznat, že se na ně dá zvyknout, ale i tak mi přijdou, jako velmi protivní, nesympatičtí a rozhádaní dospívající sourozenci spíš, než cokoliv jiného. DeHaanův Valerian působí lhostejně, ztraceně a nezúčastněně, zatímco Delevingneova Laureline je sice energická, ale zároveň i arogantní a nesympatická...Do některých akčních scén se vyloženě nehodí, zejména nehrdinský a nedorostlý DeHaan. Celkově mi prostě kazí zážitek z perfektně vizuálně zpracovaného živého světa. I když je svět promyšlený a krásně zpracovaný o příběhu to rozhodně říct nejde a je to další obrovská škoda, protože takový svět nabízí prostor pro další kultovní příběh! Každopádně podpis Bessona v tom ale nevidím. Nebo spíš vidím tam jen jeho podpis a přijde mi, že to natočil a napsal snad někdo úplně jiný. Valerian a město tisíce planet je tak filmem dvou tváří. Na jedné straně ohromuje vizuální stránkou a propracovaným světem, na straně druhé ztrácí sílu kvůli nesympatickým hercům a slabému ději/příběhu.

Bohemian Rhapsody (2018)

Jak se dá hodnotit film o někom? Podle toho, jestli se mu ten herec podobá? Podle toho, jak se to blíží skutečnosti? Ale co my víme o tom, jak ten člověk žil a o tom jak to skutečně bylo pokud toho člověka neznáme osobně? Vždyť my tím pádem musíme věřit scénáři....Takže hodnotíme místo filmu život toho člověka, tak, jak to někdo napsal no není to tak? Tady se dají hodnotit asi jen scény, plynulost, herecké výkony i když kdo z nás ví, jací ti lidé skutečně byli. Je to pěkně natočený. Fredy měl složitý, a rušný život. Mám rád jeho písničky a dokud jsem neviděl film, nevěděl jsem jestli mám rád jeho, jako bytost, ale teď vím, že ano. Herecké výkony se mi líbily napříč tomu, že nikoho z těch které herci ztvárnili osobně neznám.

Apocalypto (2006)

Ten indián vypadá jako Kraus....