Papírový dům (Netflix verze) - Spousta životů (2021) (epizoda)

Ze seriálu, který dokázal překvapit svými twisty a pointami a kde člověk zpravidla chápal motivace a chování postav se stal v páté řadě seriál, kde se hodně hodně střílí (ale nikdy nikdo nikoho kromě lupičů v pravou chvíli netrefí), kde se hodně přitom střílení pseudofilosoficky hovoří a kde kromě zásahovky jsou i ti nejelitnější z elitních vojáků de facto retardi, kteří si nedokážou poradit se desítkou emočně labilních lupičů. Ne opravdu, ta impotence všech ozbrojených složek už přestala být snesitelná. Když si k tomu přidáte, že většina postav v čele s Tokio začíná být fakt otravná a že seriál divákovi začíná až podivným způsobem cpát furt dokola věci jako "fuck systém, nejdůležitější je svoboda" nebo "nelepší věci jsou ty, co si ukradneš a co když u toho někdo zhebne", tak z toho vychází úpadek na hraně koukatelnosti. Asi to dojedu ze setrvačnosti, ale tahle věc měla opravdu skončit s tou první akcí.

Britannia - Série 2 (2019) (série)

Tvůrci naštěstí pochopili, že maskovat tuhle úchylnou guilty pleasure jako něco historicky seriozního je úplně zbytečný a definitivně najeli na fantasy vlnu mixu historizujícího settingu a moderních prvků, čímž nakonec docela slušně baví. Zprvu nesympatický a klamající seriál se tak nakonec našel, a i když rozhodně nesedne každému, tak pobaví toho, kdo na tu bláznivou koláž stylů, žánrů a braku/artu přistoupí. Proč ne. 74,47  %

Cobra Kai (2018) (seriál)

Nemalý kus hodnocení dělá nostalgie, protože ten seriál prostě není zas tak dobrý a jeho kvalita se s každou řadou snižuje. Nicméně přinejmenším většina první řady je skvělým mixem humoru, 80kových klišé a s nimi spojené nostalgie,, poměrně vážných generačních témat a pěkně napsaných a zahraných postav. V druhé a třetí bohužel začne přibývat logických pitomostí a částečně to sklouzává do hloupoučké telenovely včetně náhlých obratů v jednání postav (celou dobu jsem vám ubližoval, tobě jsem zlomil ruku, ale teď mě něco osvítilo, tak se přidám na vaši stranu a budem kámoši) nebo úsměvných a časem už dost repetitivních bitek na náhodných místech. Vrcholem je moment, kdy někdo skoro umře a nikdo to vlastně neřeší, nevyšetřuje a všechno frčí vesele dál, Edit po čtvrté sérii: Zatím poslední řada přinesla oproti třetí výrazné zlepšení ve scénáři, vývoji postav i choreografii soubojů. Seriál si ponechává svůj humor a osmdesátkové "karatujem se všude možně, lol", ale začíná šlapat i na plyn temnějších témat a dospělejšího děje.   75,55%

Cobra Kai - Série 3 (2021) (série)

Už poměrně dost natahovaná série plná wtf náhlých přesunů postav od jednoho senseie k druhému. Obecně si logika toho, co většina postav v seriálu dělá, vzala dovolenou a tvůrci už se ani neobtěžují ji tam nějak dodávat. Všechno je podřízeno dramatickému vývoji. Navíc i toho humoru a sympatického pošťuchování mezi dvěma hlavními protagonisty už je méně, takže nakonec dokoukáno už jen ze setrvačnosti.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Každý jeden herec v tomhle filmu dostal zadání "podívejte se na tohoto hollywoodského herce a zahrajte to jako on". Nejvíc vidět je to u toho hlavního boháče, který měl prostě kopírovat Eisenberga. Ono je to tak ostatně v tom filmu se vším. Je to slepenec vykradených scén, postav a zápletek z nejrůznějších komiksáren. Dívat se na to dá, natočené je to zručně, ale na jazyku zůstává pachuť totální rutinérnosti a neoriginality, kterou ještě zvýrazní úmorně dlouhá stopáž. 45,555%

Black Widow (2021)

Celé je to takové nedomrlé a tuctové a jediné, co v tom filmu opravdu baví, je dvojka Pugh-Harbour.  Všechno ostatní už jsme někde viděli lépe nebo šťavnatěji, a to včetně závěrečné akce utopené v odpudivym digitálním bordelu. Záporáci nebyli zajímaví a neukázali prakticky nic a i ta Scarlett vypadá, že si to odehrála spíš už jen z nějaký povinnosti. Koukat se na to dá, ale narozdíl od posledních Avengers nebudete mít jedinej důvod to někdy vidět znova. Kdyby se tvůrci drželi stylu naznačeného v úvodní půlhodince a přišli s temnějším a civilnějším filmem, kde rány opravdu bolí, bylo by to úplně o něčem jiném. Takhle po tom zůstane hlavně pachuť vyvařené kaše.  57,77%

Rozhněvaný muž (2021)

Oblíbená Ritchieho forma filmu tentokrát škodí způsobem, který mě až překvapil. Rozhněvaný muž totiž zoufale postrádá správně odměřované tempo, což nakonec vede k naprosté absenci napětí. Takhle nezaujat jsem u Ritchieho filmu snad ještě nebyl. Když k tomu přidám, že mi bylo úplně jedno, jak skončí která postava (nevím, jestli byl plošší a nezajímavější hlavní "hrdina" nebo hlavní záporák), zbude jen skvělá hudba, poctivá atmosféra, sem tam solidní akce a hlášky. A to prostě není dost. 63,13%

Creed II (2018)

Stejná šablona, stejný vývoj, skoro stejné problémy. A zatímco Creed to všechno dokázal prodat zručnou režií a dobrými hereckými výkony, dvojka už na mě moc nefunguje. Ty stokrát opakovaný klišé už prostě jen bubnují o povrch a navíc mám takový pocit, že je to oproti jedničce celkově trochu odfláknutá práce. Od detailů jako sníh na hrobech a nikde jinde až po ty zásadnější věci jako je ústřední ruská dvojka, která prostě nemá dostatek prostoru a která je jenom navršením všech možných klišé včetně těch, který se daly pochopit za Studený války, ale dneska už jsou směšný, zbytečný a film sráží na kolena už někdy v šestym kole z těch dvanácti. Takže i když to není úplný K.O. na body prohrává Credd II dost výrazně. 61,61%

Světlo a stíny (2021) (seriál)

Seriál okomentuju později, zatím jen napíšu, že to má na žánr nebývale dobrou produkci. Maďarsko k tomu sedí jako ulité a ty kostýmy! Od GoT první žánrový seriál s pořádnými a originálními kostýmy - ne jen náhodná fantasy směska jako třeba v zaklínači.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Za mě jedna z těch lepších vánočních pohádek s celkem neotřelým a vtipně zpracovaným námětem. Herecky vystihnout tu tenkou hranici mezi vtipností a trapností u těch přepálených postav je těžký, a tady se to až na drobnosti dařilo, a to i Sokolovi, který mě bavil a který si takovýhle role vysloveně užívá. Oceňuju, že je příběh sevřený, nepřekombinovaný a přitom má co nabídnout. Oceňuju kulisy a atmosféru, byť některé kostýmy jsou teda hrozné (hlavně trpaslík) a domov hvězd občas trochu papundeklový. Ale hlavně ta zasněžená vesnička je fakt parádní a má super atmosféru. Co oceňuju úplně nejvíc, je hudba a vánoční písničky v podání dětského sboru, to je velká paráda a rozhodně vynikající počin. 74,74 %