Nedotknutelní (2011)

Nádherný snímek, Francouzi mohou být hrdí, možná nejlepší francouzský film posledních 15 let, krásná ukázka toho, že postiženého člověka máme brát naprosto normálně a pořád mu nepomáhat a nelitovat ho. Chodili desítky lidí se všelijakými kvalifikacemi a vzděláním a pak přijde obyčejný černoch co shání práci a jde si jen pro další razítko, které ho pošle zpátky na pracák. Jenomže se zachová tak jak nikdo jiným před ním a asi ne ani potom, vůbec nezaregistruje, že je Philippe na vozíku ba naopak si z něj poté ještě vystřelí a to je přesně osoba, kterou Philippe právě hledal. Zpočátku budou sice mezi nimi spory, ale potom si začnou výborně rozumět a Philippe si bude zase po dlouhé době užívat života.

Rivalové (2013)

Že už sám Niki Lauda řekne po shlédnutí tohoto filmu „Tohle jsem opravdu já" tak to už něco znamená. Bravurně natočený film o dvou největších rivalech F1. Hans Zimmer složil zase úžasným soundtrackem. Skvělá kamera během závodů, která vyvrcholí na legendárním Nürburgringu. Závěrečná scéna na letišti je až dojemná opravdu jsem během sledování chrochtal blahem.

Temný rytíř (2008)

Nikdy bych nevěřil, že film o superhrdinovi bude na takové famózní úrovní. Temný rytíř je Nolanovský svatý grál, skvělý scénář, který se neodehrává pouze večer v Gothamu, ale i v dalších městech. Dech beroucí výkon Heatha Ledgera, jenž se bohužel svého Oscara nedožil a také Christiana Bale. Asi nejrealističtější film o všech superhrdinech, když to srovnám s Marvelovkami co se teď točí, tak už mi to přijde moc. Tady DC dalo Marvelu takovou facku, z které se už asi nikdy nevzpamatuje.

Smrtonosná past (1988)

Bruce Willis v roli policajta Johna McClana, co zachraňuje mrakodrap držený teroristy s jejich vůdcem Alanem Rickmanem, který byl zvolen za nejlepšího filmového záporáka všech dob. Jeden z deseti nejlepších akčních filmů historie.

Rocky IV (1985)

Film, který mi dá vždy obrovskou motivaci, protože jsem taky sportovec a když vidím jak Rocky trénuje v Ruské divočině a mezi tím Drago buší do těch nejlepších přístrojů k tomu hraje Eye Of The Tiger je i po těch letech skvělé. Čtyřka je nejvíce akční a není tam tolik zbytečně nudných míst.

Rocky (1976)

S obrovskou odvahou a s tak malým rozpočtem natočil Stallone s Avildsenem dnes již nesmrtelný film. Skvělý příběh kdy šampión dá šanci místnímu outsiderovi boxovat o titul mistra světa. Jenže zápas s předem daným výsledkem se nějak protáhne a musí k údivu rozhodnout až body. Nejlepší sportovní film všech dob. Philadelphiské schody, Gonna Fly Now nebo bušení do zmrzlého masa zná prostě každý.

Forrest Gump (1994)

Nejoblíbenější film v Česku a na Slovensku. Tom Hanks převedl jedinečný výkon. Děkuji, za tento film, který poukazuje na to, že i lidé s malou inteligencí mohou být úžasným člověkem, který vás nikdy nezradí, bude skromný, milý, ochotný, hodný a to přesně byl Forrest Gump. Snímek co vás rozesměje, ale i dojme.

Pelíšky (1999)

Asi nejznámější film naší kinematografie. Hřebejk natočil národní kulturní dědictví, kultovní hlášky, vynikající herecké výkony, no prostě skvost.

Klub rváčů (1999)

Jaké je první pravidlo Klubu rváčů? Nemluvit o Klubu rváčů.

Dannyho parťáci 2 (2004)

,,A co ta laserová pole v tom velkým sále? ÁHA laserová pole tedy.... Ukradl jsem repliku ???" Jo někdo si říká ,,magore co to tady píšeš?", ale pro mě srdeční záležitost. Samozřejmě kvalita šla dolů což se v 90% všech pokračování stává, ale je mi to úplně fuk. Znova výborná dávka humoru s loupeži ve vlaku.