• Krátkometrážní

Dračí války (2007)

Jedno welke WTF. Prostě tenhle korejský film naprosto nedává smysl...

Mistr iluze (2018) (seriál)

Menší vykrádačka Dokonalého triku s docela známým obsazením. Běží to na Nova Action.

Gentlemani (2019)

Starý dobrý Ritchie je zpět! Přesně tyhle chytré krimi filmy z něj udělaly hvězdu pořád mu to jde. Začátek je trochu zmatený, protože se jedná spíš o vyprávění. Chvíli trvá, než se v ději zorientujete a dochází i na bourání čtvrté zdi. Celé se to točí kolem jedné velké zakázky ohledně prodeje marihuany. Všichni gangsteři po ní jdou jako supi a každý si chce urvat svůj kus. Film dost vyniká i skvělý obsazením. Matthew McConaughey hraje onoho majitele pěstíren, který chce tento velký obchod uzavřít. Na poli se ale objevuje víc hráčů a vše se komplikuje. Ke konci nechybí ani přestřelky a vzájemné podrazy. Taky tu skvěle funguje střih a často se bourá ona pomyslná čtvrtá zeď Podaří se nakonec uskutečnit onen velký obchod a kdo z něj bude vyšachován? "Promiňte šéfe, mám jen modrý pásek." :D

Slunovrat (2019)

Ani já jsem tomuto neobvyklému švédskému hororu neodolal. I navzdory trailerům člověk moc neví, co od toho čekat. Rozjezd je pomalý a vůbec by neškodilo film ještě zkrátit. To, co ze začátku vypadá jako nevinný výlet do malé švédské vesnice se časem stane hrou o přežití. Mají zde totiž vlastní zvyky a tradice, které cizinci nemohou pochopit. Do této situace se dostane naše skupinka hlavních postav. Po pár náznacích musí být jasné, že tam není něco v pořádku. Podaří se vůbec někomu z této šílené vesnice dostat a jaký má vůbec onen rituál smysl? "Rozhodne královna."

Neviditelný (2020)

Poněkud netradiční horor. Atmosféra je dobrá a paradoxně nejlíp fungují ty scény, kdy vlastně nic nevidíme. V momentě odhalení jakéhosi zdroje neviditelnosti film trochu ztrácí. Možná to mohlo být i o něco kratší. Akce je tam málo, ale ta, co tam je, je celkem slušná. Sledujeme příběh Cecilie, která utíká před svým psychotickým přítelem vynálezcem. Ten ji týrá a ovládá každý moment jejího života. Ve chvíli, kdy se dozví o jeho smrtí, má pocit, že je vše za ní. Tehdy ale teprve začíná pravé peklo. Postupně vidíme způsoby, jakým jí jako neviditelný ničí život. To ji dostane až za hranice jejích sil. Povede se Cecilii dostat z této noční můry? Za těch pár peněz je to určitě dost slušný výsledek. "Překvapení!"

Bitva u Midway (2019)

Kdo jiný mohl natočit tuto velkolepou akční podívanou než Roland Emmerich? Film je skutečně nabitý hvězdnými jmény. Celé to začíná útokem na Pearl Harbour. Poté film sleduje následný vývoj událostí, až po zmíněnou bitvu. Pro neznalce detailů bitvy to byl zajímavý pohled. Film se soustředí hlavně na piloty, přestože se snaží ukázat i námořníky nebo kryptografy. Co dodat, prostě Japonci dostali na prdel, vlastenecký film... "Jsou to odvážní muži."

Díra (2019)

Tak i já jsem se dostal k této netflixové pecce. Španělé občas umí dost překvapit a tento snímek mezi ostatními dost vyčnívá. Nehledal bych v tom ale žádný politický podtext. Trochu mi to připomnělo kraťas Next Floor od Denise Villeneuve. Celý film se odehrává v jakémsi experimentálním horizontálním vězení. Způsobů, jak se tam dostat je mnoho. Náš hrdina se ocitá v centru dění, aniž by znal jakékoliv okolnosti. Brzy ale zjišťuje, že se jedná o dost nehostinné místo, kde přežijí pouze silní. Jakékoliv slitování musí jít stranou. Jídlo se podává totiž pouze jednou denně, a to prostřednictvím výtahu. Jste omezeni tím, co vám nechají vězni nad vámi. Čím nižší patro, tím míň jídla pro vás. A to, v jakém patře se octnete, je čistě náhodné. Podaří se našemu hrdinovi změnit zavedený systém? Konec je docela otevřený... "Panna cotta je poselství!"

Superman: Red Son (2020)

Zajímavý animák, který je dost politicky laděný. Vždycky mě zajímalo, jak by sovětský Superman vypadal. Určitě to mohlo být i lepší, ale v něčem to má očekávání splnilo. Pár slušných bitek tam je. Svět vypadá úplně jinak a jsou tam i další známí hrdinové jako: Lext Luthor, Diana Prince, Hal Jordan, Batman nebo prohnilý Brainiac. "Použij svou moc."

Star Trek: Picard (2020) (seriál)

K mému překvapení se to vážně povedlo. Stejně jako u Discovery CBS stále skvěle pracuje s touto značkou. Děj se posouvá o 18 let dopředu, kdy už je Picard v důchodu a ztratil veškerou víru ve flotilu. Vše se změní, když ho na jeho vinohradu ve Francii navštíví mladá dívka. Postupně se dozvídáme více o jejím původu. To nastartuje celý řetězec událostí, který admirála donutí opět sednout do kapitánského křesla. Hrozba nakonec nejsou Romulani ale syntetické bytosti. Zhruba do poliviny seriálu vlastně nevíme, o čem bude. Postupně se seznamuje s posádkou a objeví se tu i Will Riker nebo Sedmá z devíti. Seriál jede spíše na špionážní notu, takže nečekejte žádné velké bitvy. I tak je to ale zajímavé zpestření před další sérii Discovery. Nevylučuje se ani pokračování s Picardem. "My jsme Borgové!"

Le Mans '66 (2019)

Lepší než Rivalové? Rozhodně! A to nejsem zrovna automobilový fanda. Tenhle film je ale napínavý od začátku až do konce. Hodně dělá i obsazení skvělého dua Damon a Bale. Taky se mi líbilo nahlédnutí, do samotného stavění aut atd. Postupně sledujeme souboj těchto automobilových velikánů prostřednictvím jejich auta a jezdce. Vše vrcholí úžasným závěrečným 24 hodinovým závodem pro mě s dost nečekaným koncem. I přes jeho délku se u filmu ani chvíli nenudíte. Určitě bych ho doporučil i těm, kteří se o tento sport moc nezajímají. Stojí to za to. "Máte prasečí obličej." :D