Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (3 336)

Rakeťák (2022)

Sice možná trochu zbytečný, ale pořád za mě docela povedený animák. Stačí se vymanit z Příběhu hraček a brát jako něco úplně jiného. Děj je celkem zajímavý, i když podobné variace už jsme tu viděli mnohokrát. Buzz spolu se svou lodí ztroskotá na neznámé nehostinné planetě. Díky problémům s hyperrychlostí se odsud nemohou dostat. On to zkouší, ale akorát tím posouvá čas a všichni kolem stárnou. Když se to pak povede, dostane se do světa, který nepoznává a který ovládají roboti. Musí tedy dát dohromady tým nadšenců a postavit se jim. Je tam pár zajímavých zvratů, ale něco se dá čekat. "Šunka, chleba, šunka."

plakát

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022)

Nakonec to nebyl takový průser. Samotné skeče ale této partě sednou víc. Například letošní Vyšehrad mi přisel dost lepší. Film ocení hlavně fanoušci této šílené party, zbytek na to asi bude jen nevěřícně hledět. Zápletka je dost jednoduchá, David vyhraje velkou výhru pomocí stíracího losu a snaží se spolu s Milanem dostat do Prahy kvůli proplacení výhry. To se ale nelíbí místnímu mafiánovi, a tak na ně pošle svoje kumpány. Po cestě zažívají spoustu šílených a trapných situací. Vtipné to sice je, ale zas ne tak, že by se člověk za břicho popadal. Ale třeba scéna v kostele je dobrá. Je tam i dost cameí a ačních scén. "Přepálil start." :D

plakát

Já jsem Groot (2022) (seriál)

Na tohle už jsem asi fakt starý... Bohužel to ani není moc vtipné a je to dost krátké.

Bullet Train (2022)

David Leitch nám opět vytřel zrak. Nečekali jsme ale něco víc? Možná jo. Celé je to jeden velký slet hvězd, cool záběrů, vtipů a originálních akčních scén. Otázka tedy zní, jestli to stačí na kvalitní film. Určitě není jednoduché natočit celý film v jedoucím vlaku tak, aby byl zajímavý. Možná by pomohla kratší stopáž. I když jsem se u filmu dobře bavil, tak jsem si místy říkal, není už tohle moc? Rozhodně chválím vizuál, většina tady těch japonských věcí působí tak nějak svěže. Dost tomu pomáhá i vhodně volený hudební podkres. Herci jsou taky super, i když se možná až moc kecá a závěr je dost přepálený. Brad Pitt je tu cool jako vždy. Stejně si ale myslím, Leitch má prostě na víc. Taky je tu pár dobrých štěků. "Proč pořád používáte metafory?" :D

Sandman (2022) (seriál)

Nejdražší komix konečně spatřil světlo světa. První díl nám zatím toho moc neřekl. Sledujeme Sandmana, který je 100 let zavřený ve skleněném vezení v nějakém britském panství. Jeho nepřítomnost zanechala velké škody, a to jak ve světě snů, tak tom bdělém. Děj se posouvá a Morfeus se musí vypořádat s těmito následky. Postupně se tu odhalují další postavy, jak z Věčných, smrtelníci nebo sny. Chvíli trvá, než vlastně pochopíme, co čem to je a kdo je proti komu. Některé díly působí dost epizodně a jakoby moc nezapadají do celkového děje. Nečekejte nic epického, ale rozhodně jde o zajímavou a originální podívanou. Snad bude další série. Končí to trochu otevřeně. "Dej mi nesmrtelnost!"

Predátor: Kořist (2022)

Tak dobrého nového Predátora jsem ani nečekal. V dost věcech se to podobá tomu původnímu. Jen se to odehrává jinde, jindy a místo Arnieho je tu malá indánka. Ze začátku je tempo dost pomalejší a my svého nepřítele teprve poznáváme. Kromě indiánů se tu objeví i skupina francouzských lovců, která dostane od Predátora ne prdel. Dost se mi líbilo jeho vybavení, které docela odpovídalo té době, tedy 18. století. Nakonec mu ale dali na frak indáni. Holka na to šla chytře a byla dost vynalézavá. Ve filmu se ani moc nemluví, což mu dost prospívá. Pokračování bych se nebránil. "Dál už nechoď!"

Barry (2018) (seriál)

Dost netradiční komediální seriál. Člověk si hned vzpomene na Dextera, ale je to jiné. Pilot je trochu zvláštní, tak uvidím dál. Seriál kombinuje prvky komedie a krimi. Barry je nájemný zabiják, který se přestěhuje do L.A. a objeví vášeň pro divadlo. Povede se mu to zkombinovat s jeho netradiční prací? To uvidím v dalších dílech. Rozhodně je to celkem netradiční role pro Billa Hardera. "Nemiř na mě!"

The Gray Man (2022)

Po úvodních reakcích jsem teda čekal větší průser. Přišlo mi to jako taková kombinace Bourna a Johna Wicka. Ryan Gosling tu hraje zběhlého agenta, kterého se snaží chytit CIA. Chris Evans zase soukromého lovce, který je totálně urvaný ze řetězu a honí ho po celém světě. Dost se tu cestuje, i když většinu lokací zaskakuje Praha. Má to sice slabší místa, ale akce je dost nadupaná, hlavně ta v Praze. Děj jako samotný zas ta originální není. Na poměry Netflixu je to ale za mě slušná podívaná. "Letadlo mělo zpoždění."

plakát

Star Trek: Strange New Worlds (2022) (seriál)

Na tohle jsem přesně čekal. Star Trek se starými známými postavami. Do naší známé posádky přibyla i Uhura. Seriál lehce navazuje na události 2. série Discovery. Loď je opravena a posádka se dává znovu dohromady. Vydává se na misi zachránit Unu ze zajetí. Jedna civilizaci chce totiž použít warp pohon jako zbraň. Opět se řeší základní směrnice a pravidla prvního kontaktu. Další díly jsou taky super, i když kvalita je různá. Najdeme tu spoustu starých známých a nevyhneme se ani cestování časem. Dozvíme se informace jak o Gornech, tak i Romulanech. Až na tu hroznou pohádkovou epizodu je to vážně nářez. Budu se těšit na další sérii, i když osud Pikea už je dávno zpečetěn... "To se mi ulevilo!"

plakát

Nové bydlení (2007) (pořad)

Slovenský relitní pořad, kde si lidé za doporovodu odborníků hledají nové bydlení.

Ovládací panel