Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Dráma
  • Animovaný

Recenze (3 131)

Kyslík (2021)

Zajímavý francouzský klaustrofobní sci-fi snímek s Mélanie Laurent. Kromě ní tam vlastně nikoho pořádně neuvidíme. Celé se to odehrává v kryokomoře. Naše hrdinka se vzbudí a vůbec nic si nepamatuje. Neví, co se kolem ní děje, ani kde je. Komora jí taky není moc nápomocná. Postupně se snaží orientovat a za pomoci střípků si skládá celou skládačku dohromady. Dojde tam ke dvěma docela zajímavých zvratům a ty určí další vývoj děje. Celou dobu děj graduje díky neustále se snižující hladině kyslíku v komoře. Je to dost komorní a zároveň chytré. Na evropský snímek super. "Provádím eutanázii."

plakát

Godless (2017) (TV seriál)

Nejsem sice moc fanda westernových seriálů, ale tohle jsem si nenechal ujít. Pilot toho sice moc neřekl, ale nějak nás uvedl do děje. Vše se točím kolem města plného žen a jednoho bandity. Toho honí parta šílených lupičů, kteří nemají s nikým soucit. Uvidíme, kam nás to zavede a jak tato honba za pomstou dopadne. Obsazení není moc hvězdné, ale atmosféra je celkem hutná. "On rozumí koním."

plakát

Castlevania (2017) (TV seriál)

Sice to není špatné, ale nedá se říct, že by mě to nějak chytlo. Možná by tomu člověk musel dát víc času. Odehrává se to v Rumunsku na konci středověku, kdy se Drákula mstí za smrt své ženy a chce vyhnat všechny lidi z Valašska. Podaří se mu to? To se už asi nedozvím... "Vyšel jsem ze cviku."

plakát

Špinavý prachy (2018) (TV seriál)

Zajímavý pořad, který se snaží odhalovat nekalé praktiky různých vlivných Američanů. Viděl jsem díl o Jaredu Kushnerovi a je to vážně síla...

Rodina na baterky (2021)

Vůbec jsem nečekal, že mě to tak chytne, je to vážně chytré. Najdeme tu i dost odkazů na filmy jako Kill Bill nebo Úsvit mrtvých. I animace je zajímavá a celé je to dost originální na poměry rodinného animáku. V tomto filmu celý svět ovládnou roboti a naše rodina Michtelových je jediná, která ho může zachránit. Vyráží na tuto šílenou výpravu plnou dobrodružství, na které se pokusí urovnat své rozpory. je tam pár dost chytrých nápadů. Taky se mi líbil 80kový syntezátorový hudební podkres. Závěrečná scéna opravdu stojí za to, pobaví i dospělé. "Selhání systému."

plakát

Jupiter's Legacy (2021) (TV seriál)

Netflix nám připravil nový superhrdinský seriál. Je to ale úplně jiné, než na co jsme zvyklí. Dlouho nevíme, kdo je hlavní záporák, protože to se dozvíme až v posledním díle. V tomto světě existují hrdinové a snaží se konat dobro a nevměšovat se do záležitostí lidí. Ne všichni to ale ctí, a proto tu existují i padouši. Tito hrdinové už svět ochraňují 90 let a snaží se připravit další generaci na přebrání jejich žezla. Není to ale vůbec jednoduché. Dost se mi to libí. Akce je tam sice málo, ale když je, tak pořádná. Celé je to proložené flashbacky na rok 1929, kdy hrdinové schopnosti získali. Ne všem se ale zamlouvají a neváží si jich. Škoda, že se to pořádně rozjede až ke konci a my konečně víme, kdo je kdo. Snad nám dá víc odpovědí další řada, pokud nějaká bude. Nehrají tam žádné velké hvězdy, snad s výjimkou Joshe Duhamela. "Přimluvíš se za mě?"

Planeta Česko (2017)

Sice mi úplně nesedl tenhle osobní přístup k dokumentu, ale špatné to nebylo. Samozřejmě to není na světové úrovni, ale i tak se člověk dozví dost zajímavých věcí. Komentář Kryštofa Hádka mi taky nijak nevadil. Ani jsem netušil, kolik pozoruhodných zvířat u nás žije. Velkou pozornost si například zaslouží rezervace u Milovic, kde najdeme zubry, koně a pratury. Je opravdu hezké, že se povedlo tato zvířata vrátit do naší přírody. Ne u všech zvířat se to však daří. Některé jsme díky své činnosti u nás vymýtili, ale naštěstí se díky regulacím vrací zpět. Jiné naopak profitují z naší devastace krajiny, například ptáci žijící v místech povrchové těžby hnědého uhlí. Určitě stojí si naši přírodu hýčkat a snažit se o její do největší rozmanitost.

Chaos Walking (2021)

Dle očekávání z toho ani lepší film vylézt nemohl. Doug Liman tentokrát udělal velký krok vedle. Ani nevím, kde začít. Člověk by čekal, že to aspoň to obsazení zachrání, ale bohužel ani to ne. Děj se odehrává v daleké budoucnosti na odlehlé planetě s lidskou kolonií. Z nějakého nepochopitelného důvodu zde lidé slyší a vidí své myšlenky, ale platí to pouze u mužů. Do čistě mužské kolonie ztroskotá mladá dívka v podání Daisy Ridley. Okamžitě se octne v nebezpečí a musí utéct. S tím jí pomůže Tom Holland, který je ve vesnici nejmladší. Poté už jen po cestě zjišťuje, že vlastně vše bylo jinak a že mu od mala lhali. No prostě je to dost průhledné a nemá to moc čím zaujmout. Nemá cenu to víc rozebírat. "Jsem hříšník!"

plakát

Naše planeta (2019) (TV seriál)

Opravdu nádherný dokument s úchvatným komentářem Davida Attenborougha. Skládá se z více částí a každá se zaměřuje na jiný biotop. Podíváme se například do moří, džungle nebo na poušť. Je to neskutečně dobře udělané a záběry jsou vážně strhující. Vše podtrhává vynikající hudba. Určitě doporučuji. Taky je tu určitý apel na ochranu prostředí, protože vymýcení některých druhů je vážně na spadnutí...

Kde jsem doma (2020)

Dost zvláštní film. Trochu mi to svým vyzněním připomnělo Parazita a zatímco spíš. Hlavním protagonistou filmu je Javier, který nemá práci a musí se spolu se svou rodinou vystěhovat ze svého luxusního bytu. Nese to velmi těžce. Změna nastane, když uvidí nový pár, který se do starého bytu nastěhoval. Sblíží se s nájemníkem a začne jim dělat ze života peklo. Javier se díky svým činům stane obětí vydírání a musí jednat. Udělá maximum proto, aby se dostal do této nové rodiny a tu starou hodí za hlavu. Film působí dost ponuře a negativně. "Nelži mi!"