Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Drama
  • Animovaný

Recenze (3 180)

Chobotnice (1998)

Tuhle 90kovou klasiku jsem už dlouho neviděl. Pořád má své kouzlo a obsazení je dost nabušené. Když u toho člověk moc nepřemýšlí, tak si to může dost užít. Parta vojáků obsadí luxusní výletní loď. Na ní ale už nejsou skoro žádní lidé. Většinu totiž zabila obří krvelačná chobotnice. Oni se tedy snaží dostat z lodi a ona je jednoho po druhém zabíjí, nic složitého. Má to dobré hlášky a jsou tam i slušné efekty na tu dobu. Přidává tomu i půvabná Famke Janssen. "Korejku jsem ještě neměl." :D

Krvavě rudé nebe (2021)

Na německé poměry dost povedený film. Když tomu člověk odpustí pár drobností, tak je to docela slušný podívaná. Snad můj popis nebude považován za spoiler. Matka se synem se vydá letadlem z Německa do USA. Po cestě je ale letadlo uneseno. Ona musí odhalit své tajemství, aby syna zachránila. Nakonec je letadlo plné upírů a všichni se snaží přežít. Je lepší přistát a zachránit se nebo vyhodit letadlo do vzduchu? Místy je to dost brutální. "Jsi monstrum!"

Velká hra (2017)

Skvělý Sorkinův kousek s Jessicou Chastain v hlavní roli. Tak jako se nezajímám o poker, tak tohle mě vážně bavilo. Je celkem šílené sledovat, jak tyto nelegální hry probíhaly, kdo se jich účastnil a jaké částky byli hráči ochotní prohrát. Bylo tedy jen otázkou času, než to praskne a někdo si to odskáče. Sledujeme tady dvě roviny, jedna nám postupně vypráví Mollyin příběh a druhá ukazuje její právní tahanice po zatčení. Přesto, že neměla moc na výběr zariskovala, a to se jí vyplatilo, protože si zachovala své jméno a čest. Určitě to člověka odradí se něčeho podobného účastnit. A Jessica je tu úžasná jako vždy a neskutečně jí to sekne. :) "Cítíte se vinná?"

plakát

Utøya, 22. července (2018)

Docela silný příběh o tom, co se stalo v Norsku před 10-ti lety. Je to celé natočené FF a působí to neskutečně autenticky. Zachycuje celou událost z pohledu dívky jménem Kaja. S ní prožijeme celé víc než hodinové běsnění toho vraždícího maniaka na ostrově plném dětí. Místy je to super a místy zas nuda. Občas to dost zvolní tempo. I tak je ale neskutečné, co si tam ty děti musely prožít... "Sundej si bundu!"

plakát

Batman: The Long Halloween, Part One (2021)

Po velkém finále s Darkseidem nám DC přináší něco komornějšího bez superpadouchů. Batman se vrací ke své klasice a hraje si na detektiva. Ve městě řádí nový vrah, který zabíjí pouze o svátcích. Nikdo ale neví, kdo to je. Vrací se tu stálice v podobě Jokera, který se opět snaží Batmanovi zatápět. Určitý typ na Holliadye mám, tak uvidím, co nám přinese další díl. "Nesnesu konkurenci."

Tísňové volání (2018)

Ani by mě nenapadlo, že mě tak dokáže strhnout dánský film. A to je vlastně jen z pohledu jednoho člověka v jedné místnosti. Tyhle filmy jsou vážně kumšt. Má parádní atmosféru i tempo. Celou dobu vše sledujeme z pohledu policisty na tísňové lince. Co nejdřív vypadá jako únos ženy se nakonec promění v něco úplně jiného. Cedergrenův výkon je strhující a vy mu věříte každí slovo. Sám během těchto hovorů řeší své osobní problémy, které vyplavou na povrch až na konci filmu. Od jisté chvíle film nabere velký spád a vy jen čekáte, co bude dál. "Zavolejte si taxi!"

plakát

Prolomit hranice: Naše planeta je věda (2021)

Další z řady dokumentů, které se nás snaží varovat před devastováním naší Země člověkem. Postupně se zde rozebírají různé aspekty a jak si v jednotlivých z nich stojíme. Pokud je pravda, co se tu tvrdí tak máme vážně na mále. To ale na věci podle mě nic nezmění a tyto věci se budou dít dál... Člověk ale nemusí souhlasit se vším, co se tu dozví. "Příští roky budou zásadní."

Vzpomeň si (2015)

Skvělý výkon Christophera Plummera na sklonku jeho života. Hraje tu přeživšího z Osvětimi, který se snaží pomstít svým věznitelům. Ve svých 90-ti letech se vydá na tuto šílenou pouť napříč Amerikou a Kanadou. Po cestě ale nachází pouze ty nepravé. Nemá to jednoduché a rodina ho hledá. Podaří se mu dopadnout jeho trýznitele? Moc mu nepomáhá ani jeho mentální stav, protože neustále zapomíná. Dost mi to připomnělo film memento. Určitě je to zajímavý snímek a závěr vám vyrazí dech. "Řekni své jméno!"

Palm Springs (2020)

Filmů o časové smyčce moc není a těch dobrých ještě míň. O to víc mě překvapil tento nenápadný kousek. Když dáme bokem vznik samotné smyčky (který se tu vůbec neřeší), tak nám vznikne docela dobrý film. Samozřejmě se nabízí ty klasické nápady s děláním blbostí s nulovými následky, ale to naše hrdiny brzo přejde. Ne každý chce totiž trávit zbytek svého života na listopadové svatbě v Kalifornii plný výčitek. Proto se jedna z postav pokusí z této smyčky dostat. Jestli se jí to povede se samozřejmě dozvíte. Určitě stojí vidět. Ještě se mi tu líbila ta velká spousta zajímavých hudebních vsuvek. "Nechceš umírat pomalou bolestivou smrtí na JIPce."