Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Animovaný

Recenze (3 531)

plakát

Furiosa: Sága Šíleného Maxe (2024) 

Zběsilá cesta trochu jinak? Millerovi se i po devíti letech podařilo trumfnout své mistrovské dílo. Akce tam sice není tolik, ale o to silnější je příběh. Celkově nám to dost vysvětlí fungování tohoto šíleného světa. Dostáváme příběh Furiosy a zjišťujeme, jak se vlastně dostala do Citadela a vysloužila si svou reputaci neochvějné imperátorky. Celé je to vlastně příběh o pomstě, protože Dementus (Chris Hemsworth) ji jako malé zabije matku. Ta od té doby střádá plány, jak se mu za to pomstít. Díky své povaze, šikovnosti a vytrvalosti se vypracuje nahoru a má ty nejlepší předpoklady pro to, aby pomstu provedla. Objeví se tu mnoho postav, které známe z minulého dílu. Sám Hemsworth roli šíleného záporáka hraje opravdu skvěle a je vidět, že si to užívá. Charlize Theron nastavila laťku dost vysoko, ale i tak Anya Taylor-Joy role Furiosy zhostila skvěle. Nejvíc mě asi zaujala bitva o náklaďák na benzín. Vůbec bych se nebál dalšího dílu. "Vrať mi zpátky mé dětství!"

plakát

Clash of the Stars (2022) (pořad) 

Dá se snad klesnout ještě hlouběji? Neskutečná přehlídka individuí...

plakát

X-Men '97 (2024) (seriál) 

Marvel se vrací zpět v plné parádě. Ani jsem nečekal, že mě tenhle animák chytne. Navazuje lehce na filmy i na původní verzi z 90. let. Najdeme zde staré známé hrdiny, kteří se ocitají na životní křižovatce. Profesor X je mrtev a oni se snaží pokračovat v jeho odkazu. Pod vedením Magneta se vydávají na boj proti Traskovi a Sentinelům. Časem se objeví více hrdinů i záporáků. Je to opravdu dobře vymyšlené. Hodně se tu řeší i spor lidí a mutantů. V některých dílech je dost slušná akce. Finále je velkolepé a budu se těšit na další sérii. "Bude naše dítě mutant?"

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Tahle sága mě nepřestává bavit. Po pár letech tu máme pokračování zasazené do 300 let vzdálené budoucnosti. Opice už mají ultimátní nadvládu nad Zemí a z lidí je primitivní druh. Ani to ale opicím nebrání válčit mezi sebou. Vidíme tu příběh Noeho, který žije v orlí vesnici. Tam je nic neruší, dokud na ně nezaútočí jiný klan. Vypálí jejich vesnici a opice zotročí. Noe se vydá na jejich záchranu a po cestě potká orangutana Raku a celkem schopnou lidskou dívku Mae. Spolu putují až k pobřeží do Proximova království. Tam se odehraje i závěr v filmu, který mě dost překvapil svými zvraty. Určitě návrat mezi opice vítám a budu se těšit na pokračování. Hodně se mi tu líbila Freya Allan (Ciri) v roli Mae. "Jaký úžasný den!"

plakát

Válka policajtů (2024) 

Slováci mě nepřestávají překvapovat. Po loňském vydařeném Invalidovi opět bodují. Tohle má poněkud pochmurnější atmosféru. O to děsivější je, že film vychází ze skutečných událostí Slovenska v 90kách. Byla to asi docela divočina. Sledujeme tu příběh policajta Mikyho, který má sice trochu netradiční metody, ale snaží se bojovat za správnou věc. Po smrti svého kolegy na místní mafii ještě přitvrdí. Kdo nakonec vyhraje tento nerovný boj? Je to místy vážně šílené... "Sejdeme se u Patkana."

plakát

Star Wars: Příběhy z Impéria (2024) (seriál) 

Disney nás překvapilo tímhle nečekaným pokračováním Jedi Tales. zaměřuje se tedy na jiné postavy během pádu Republiky. První tři epizody jsou o příběhu cesty čarodějnice Morgany. Další tři jsou o inkvizitorce Barris. Její cesta je mnohem zajímavější. Nakonec se temné síly zřekne. Díly jsou hodně krátké, což je někdy dobře a někdy na škodu. "Zahoď svou zbraň."

plakát

Šógun (2024) (seriál) 

Za mě teda dost zklamání. Moc nerozumím místnímu hypu. Jako je to hezky natočené, ale skoro nic se tam neděje. Asi nemám sílu na další díly a nějak dál v tomhle seriálu pokračovat... "Vzdej se!"

plakát

Občanská válka (2024) 

Tento film mě dost překvapil. Podle traileru jsem neočekával moc, ale nakonec stál za to. Sledujeme tento příběh očima novinářů, kdy jsme vtrženi doprostřed konfliktu bez jakékoliv expozice. Putujeme s nimi z New Yorku na Washingtonu napříč zničenou Amerikou. Po cestě naši hrdinové zažívají nejrůznější strasti, které válečná země může nabídnout. V podstatě ani nemáte, jak poznat, kdo je hodný a kdo ne. Celý závěr v D.C. je hodně silný, Jsme tady vtrženi přímo doprostřed válčené zóny a vše sledujeme prostřednictvím našich hrdinů z první linie. Působí to hodně autenticky a emotivně. "Jaký druh Američana jste?"

plakát

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023) 

Prequel, který asi nikdo nečekal. Po vlažných ohlasech, jsem moc nečekal, ale nakonec mě to celkem bavilo. Jen bych teda ubral stopáže. Celý závěrečná část se trochu táhla. Sledujeme tady mladého Snowa, jak si postupně razí cestu na vrchol. Nemá to ale vůbec jednoduché.  Většinu času mu vlastně budete celkem fandit. Samotná část ohledně her a Kapitolu mě bavila. Poslední třetina mi to ale trochu zkazila. Asi to ale bylo nutné pro vývoj postavy. Každopádně pokračování asi nečekám. "Are you, are you, coming to the tree..."

plakát

Fallout (2024) (seriál) 

Ani jsem nečekal, že mě to tak chytne. Hru sice neznám, ale tohle mě vážně baví. Hned úvod nás vtrhne do děje. Postupně se seznamujeme s tímto zvráceným světem prostřednictvím hned několika hlavních postav. Je to místy hodně brutální a surové. Tento svět se odehrává 200 let po jaderné válce. Lidi sice pořád obývají povrch, ale tak nějak zdivočeli. Jiní zase žijí izolovaně pod povrchem. Co se děje, když se tyto dva světy střetnou? Seriál nám představí hned několik hlavních postav, jejichž příběhy se vzájemně protínají. Postupně putujeme zničenou Kalifornií a dozvídáme se různá tajemství o tomto světě. Místy mi to připomnělo Silo, jindy zase Last of us. Příběh je opravdu poutavě napsaný, takže z obrazovky nespustíte oči. Už aby byla další série.  Amazon boduje. "Posílám vám plemeníka."