• Krátkometrážní

Alien: Covenant - Meet Walter (2017)

Další minifilm, který nás má nalákat na film Vetřelec: Covenant, tentokrát s Michaelem Fassbenderem.

Rychlejší než smrt (1995)

Tenhle Raimiho western mě moc nevzal. Ani hvězdné obsazení na mě velký dojem neudělalo. Celé je to příběh o pomstě, který se odehrává v jednom městě. Místní starosta lidi terorizuje a zorganizuje střelecký turnaj. Lidi postupně vypadávají a blíží se konec. Sharon Stone si jako drsná pistolnice jde pro svou pomstu. "Teď už to bude fér."

Raubíř Ralf a internet (2018)

Ralf 2 se docela povedl. 1 se mi ale líbila víc. Je škoda, že pokračování přišlo až po tak dlouhé době. Naše postavy začínají být znuděné z každodenní rutiny a hledají něco nového. To se jim naskytne, když majitel herny zavede internet. Jedna malá nehoda je nakopne k tomu, aby ho prozkoumali. Svět internetu je samozřejmě mnohem větší a rozmanitější než ten, který znají. Objevuje se tu neskutečné množství popkulturních narážek, které ocení hlavně lidi, co se často pohybují na internetu. I přes to všechno je konec pro mě trochu moc emočně přehrocený. I tak se ale jedná o skvělou zábavu nejen pro děti. Kdo ví, třeba se za pár let do tohoto pestrého světa podíváme znovu. "Jak vydělat peníze?"

Mackenovo zlato (1969)

Ani tento western mě nijak zvlášť nezaujal. Alespoň tu mají větší roli indiáni. Celé se to zaměřuje hlavně na zlatou horečku a co jsou lidi ochotni udělat pro zbohatnutí. Šerif MacKenna je donucen spolupracovat s bandity při hledání apačského zlata. To samozřejmě nevěští nic dobrého. Po dlouhém trvání sice dosáhnou svého cíle, ale přežije jich jen hrstka. Filmu bych vytkl dlouhou stopáž a málo akce. Už bych si měl dát od těch westernů pokoj. "Někam se zahrab a už nevylízej."

Četník v New Yorku (1965)

Další klasika z Cruchotových malérů s Louisem de Funès. Tento díl je slabší.

Hombre (1967)

Pomalý, atmosferický a ne příliš zajímavý western. Aspoň zápletka je docela originální. Paul Newman hraje člověka, který byl vychován indiány. Ví tedy, jak přežít v divočině. Většinu filmu sledujeme posádku dostavníku, jak prchá před bandity. Nenajdeme tu moc akce. Jen neustálý útěk a boj o přežití. Už mi začínají docházet westerny. "Hej, Hombre!"

John Wick 3 (2019)

John Wick se opět vrací v režii Chada Stahelskiho. Určitě je to nejlepší film celé série. Pomohly tomu jak originální akční scény, tak nové herecké přírůstky. Skvělá byla například Halle Berry a její psi. Celkově se mi tu dost líbily zvířecí scény. John je na útěku a jde po něm doslova celý svět. Taky dost střídá lokace. Postupně pronikáme do tajů této záhadné organizace zabijáků a snažíme se pochopit fungování tohoto zvláštního světa, kde běžná pravidla neplatí. Akce je k nezastavení. Možná jí tam místy bylo až moct. A John je prakticky nezranitelný. Dozvíme se i něco o jeho původu. Nakonec je postaven před složitou volbu, což vede k závěreční přestřelce a rvačce s meči. Konec je trochu otevřený, takže bych se vůbec nebál dalšího dílu. Vážně klobouk dolů před všemi kaskadéry a koordinátory. Je to prostě šílené. "Jste vyobcován."

K-19: Stroj na smrt (2002)

Opravdu napínavý film a můj první od Kathryn Bigelow. Obsazení je taky super. Nejde si to nespojit s událostmi v Černobylu, protože Rusové jsou v tomhle nepoučitelní. Zaměřuje se to na první plavbu ponorky K-19 v Barentsově moři. Po pár riskantních pokusech začne selhávat jaderný reaktor. I přes snahu posádky se situaci nedaří vyřešit a přichází první oběti. I tak je celkem úspěch, že se jim to povedlo zachránit. Mohlo být hůř.. "Tohle je vlastizrada!"

heute-show (2009) (pořad)

Docela vtipný německý publicistický pořad. Nezapomínají ani na Babiše nebo Orbána. :D