• Krátkometrážní

Zloba: Královna všeho zlého (2019)

Docela mě překvapilo, že je to lepší jak 1. Sice se to víc odlišuje od předlohy, ale je tam víc postav, mytologie a zajímavých tvorů. Taky tomu dost pomáhá větší množství akce. Naše Růženka se vdává za prince sousedního království. Vše se ale zkomplikuje a rozpoutá se válka s tvory z Blat. Feyové jsou úctyhodní válečníci a není radno si s nimi zahrávat. Podaří se v království nastolit mír? I herecké obsazení je dobré. "Jsi nejsilnější z nás."

Svatba Jiřího Káry (2000) (amatérský film)

Dá se tohle vůbec popsat slovy? Zřejmě ne, prostě šílenost. Určitě stojí za vidění. "Dělej, už tady máš bejt 4 minuty!" :D

Skvělá protiválečná satira. Tohle se Kubrickovi opravdu povedlo. Film se snaží lehce humorným způsobem varovat před ničivými následky jaderné války, což bylo v 60. letech jistě velmi aktuální téma. Americký generál se zblázní a vyhlásí jaderný útok na Rusko. Komunikace je zablokována a nikomu se nedaří útok odvolat. Jaderná válka je sna spadnutí a prezident se snaží situaci zachránit. Jeden z letounů se ovšem vymyká všemu a chce úkol za každou cenu splnit. Má svět šanci na záchranu? Je tam pár docela povedených fórů. "Budete se zodpovídat společnosti Coca-Cola." :D

Opravdová kuráž (2010)

Tak jsem se dostal i k tomuto westernu od Coenů. Obsazení jen docela slušné. Malé Hailee Steinfeld odhodlání opravdu nechybí a svou roli hraje skvěle. To samé se dá říct i o Jeffu Bridgesovi, který tu hraje opilého maršála. Matt Damon vystupuje jako nepříliš sympatický texaský ranger, ale nakonec se spraví. Josh Brolin tu jako záporák bohužel nemá moc prostoru. Malé Hailee si najme maršála Jeffa, aby dostal vraha jejího otce. Ten ji zpočátku nebere vážně, ale nakonec si plácnou. Do cesty se jim připlete ranger Matt, který jde po tom samém člověku. Jejich práce přinese svá ovoce, ale bohužel se to neobejde bez oběti... Na můj vkus je to trochu netradiční western. "To byla trefa!"

Pro pár dolarů navíc (1965)

Kupodivu lepší než závěr trilogie. Clint Eastwood je tu v jedné ze svých legendárních rolí. Celé je to o dvou lovcích odměn, kteří chtějí dopadnout zločinecký gang kvůli velké odměně. Celé se to protáhne kvůli loupeži banky. Nechybí akce a dobré přestřelky. Ve filmu je zvratů skutečně požehnaně, takže pořád nevíte, co se stane a kdo koho podrazí. Nakonec to nemůže vyvrcholit jinak než velkou přestřelkou. Snímku dodává atmosféru i skvělý Morriconeho hudební podkres. "Je z tebe boháč."

Psanec Josey Wales (1976)

Další dobrý western s Clintem Eastwoodem. Bohužel trochu dojíždí na pomalé tempo. Začíná to jako příběh o pomstě, kdy se Clint snaží dostat unijní vojáky, co mu zabili rodinu. Pak se z něj stává psanec, po kterém všichni jdou, a najde si nové přátele. Nakonec to nemůže vyvrcholit jinak než velkou přestřelkou a záchranou nevinných lidí. Film se snaží trochu poukazovat na to, co se stalo indiánům v USA. Mohlo to být o něco kratší... "Je jako blesk."

Republika Blaník (2020) (seriál)

Tonda Blaník se opět vrací se svým pořadem. V politice se toho děje stále dost, takže má z čeho brát. Zatím je to spíš takový souhrn věcí, co se staly za poslední dva roky. I díl s pivem byl dobrý. "Tonda Blaník!"

Smrtící epidemie (1995)

Parádní akční epidemiologický film od Wolfganga Petersena. Obsazení je neskutečně nadupané, prostě jedna hvězda za druhou. Divím se, že není vyšší hodnocení. Když tomu člověk odpustí pár chyb, tak je to super podívaná. Do USA se díky jedné opici dostane smrtící virus z Afriky. Začne se rychle šířit a vedení musí jednat. Dustin Hoffman se jako vojenský lékař proti svému rozkazu vydává spolu se svou bývalou ženou Rene Russo tento virus léčit. Nemají to jednoduché, protože jim velení neustále hází klacky pod nohy. Vše vyvrcholí ve skvělou honičku helikoptér spolu s Cubou Gooding Jrem. Zrovna v tuto chvíli jsou podobné snímky dost aktuální. Určitě stojí za vidění. "Vystřel do těch stromů."

Kmen Andromeda (1971)

Skvělá sci-fi ze 70. let. Rozjezd je dost pomalý, ale ke konci to skvěle graduje. Ve filmu nehraje nikdo moc známý. V malé vesnici v Novém Mexiku se objeví smrtící virus, který ji téměř celou vyhubí. Jediní dva přeživší jsou odvezeni do speciální podzemní laboratoře v Nevadě, kde virus studuje skupina vědců. Postupně mu přichází na kloub, ale pořád nejsou schopni přijít na to, proč tito dva jedinci přežili. Začíná hra s časem, protože virus by se mohl rozšířit. Ke konci film skvěle graduje. Celá laboratoř je vynikající a působí dost futuristickým dojmem. "Vyhněte se laserům!"

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Tak jsem se k tomu konečně dostal. I po letech návrat k této slavné značce kupodivu funguje. I když cílovka už je úplně jiná generace, než která byla u zrodu série. Příběh se točí kolem nové holky jménem Bonnie. Ta si s Woodym moc nehraje, což ho mrzí. Ve škole si vyrobí novou hračku, Vidlíka, který je dost trapný a točí se kolem něj celý film. Na výletě se ztratí a Woody se ho vydá hledat. Vlastně většina filmu se odehrává v zábavním parku a ve starožitnictví. Tam potkáme i Pastýřku a zlou panenku Gábi. Scény ve starožitnictví jsou místy lehce strašidelné. Zbytek hraček s výjimkou Buzze tu nemá tolik prostoru. Štval mě důraz na ekologii skrz Vidlíka, který neustále skáče do koše. Jinak je to v pohodě. "Máš ve mně přítele."