• Krátkometrážní

Bažináč (2019) (seriál)

Je tu nový DC seriál. Dost se mi to líbí. Atmosféra je hodně ponurá a obsazení je slušné. Sledujeme samotný origin Bažináče. Do města se po mnoha letech kvůli záhadné epidemii vrací doktorka ze CDC Abby Arcane v podání roztomilé Crystal Reed. Postupně se tomu ještě s jedním nadšencem Alecem Hollandem snaží přijít na kloub. Některá tajemství si ale nepřejí být odhalena. Nakonec se dozvíme mnoho o místních postavách. Některé začnou zbrojit proti sobě s některé i umřou. Nejzajímavější je ale Alec jako Bažináč. V záhadné bažině se totiž děje spoustu věcí. On se snaží mezi vším nějak nastolit rovnováhu, ale ne všichni pro to mají pochopení. Je mnoho lidí, kteří by chtěli využít jeho kouzelných schopností k vlastnímu obohacení. I Abby je super postava a je prostě kouzelná. Objevuje se tu i víc komixových postav, třeba Blue Devil. Seriál byl bohužel po jedné sérii zrušen. Už se nedozvíme, co bude dál... "Ona snědla všechny prášky?"

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

Tento spin-off Rychle a zběsile se Davidu Leitchovi opravdu povedl. Vše šlape tak, jak má. Skvěle funguje jak akce, tak humor, i chemie mezi hlavními postavami. Do světa má být záhadnou organizací vypuštěn smrtící virus. Je tedy na našich hrdinech, aby tomu zabránili. Rock a Stattham musí spojit síly, aby porazili vylepšeného záporáka Idrise Elbu. Pomáhá jim v tom pohledná Vanessa Kirby. Jak už jsme u této série zvyklí, dost se cestuje. Podíváme se od LA, Londýna, Moskvu až po Ukrajinu a Samou, kde se odehraje závěrečná bitva. O reálnosti jednotlivých scén asi není třeba moc spekulovat. Hodně mě bavily fóry, které na sebe Rock a Stattham celou dobu hází. Najdeme tu i dvě dost vtipná camea v podání Ryana Reynoldse a Kevina Harta. A za rok se můžeme těšit na devátý díl. "Jde po nás Terminátor." :D

My (2019)

Poslední film Jordana Peelea se podle mě moc nepovedl. Opravdu hodně jsem váhal mezi 3 a 4 hvězdami. Zachránil to snad jen závěrečný zvrat. Jinak je to dost zvláštní a v mnoha věcech nedomyšlený film. Začátek je trochu pomalejší. Pak, když se začnou dít ony věci s dvojníky, je to zajímavé, a pak to zase sklouzne do průměru. I pokud člověk přijme pravidla tohoto světa, je tam pořád dost děr. Tak snad příště lépe, Jordane. "Co je Sám doma?" :D

Batman vs. Hush (2019)

Po dlouhé době super animák s Batmanem. Najdeme tu téměř všechny jeho hlavní záporáky. Výjimečně se dá dohromady s Catwoman. Mihne se tu i Superman, Lois, Luthor nebo Damian. Hlavním záporákem je ovšem záhadný Hush, který tahá za nitky. Ví o všech všechno, ale oni o něm nic. Nakonec se ukáže, že je to jeden starý známý. Akce je super a dost mě překvapila Hushova identita. Chtělo by to víc podobných animáků."Batsy, ty už sis našel někoho nového?"

City of Scars (2010)

Docela zajímavý kraťas od Bat in the Sun o Batmanovi. Celé se to zaměřuje na jeho hledání Jokera, který utekl z Arlhamu. Na nízký rozpočet je to celkem slušné.

Banda (2019) (seriál)

Zpočátku jsem docela váhal, ale nakonec to stojí za to. Námět je dost originální. Je to vlastně parodie na superhrdinské seriály, protože tihle hrdinové moc "super" nejsou. Vlastní je velká organizace a člověk si je může dočasně pronajmout. Hrdinové vydělávají spoustu peněz a nejsou bez chyb. Jejich průšvihy jsou ale pečlivě zametány pod koberec. Některé lidi to začne štvát a snaží se s tím něco dělat. To se stane i našim hlavním protagonistům. Seriál je celkově dost temně laděný. Oceňuju originální a akci a pár známých jmen jako Karl Urban nebo Simon Pegg. Taky se mi dost líbí zvolená hudba. Opravdu mě to pohltilo. Je to snad jediný superhrdinský seriál s uvěřitelnými emocemi. Postupně se dozvíme dost zajímavých věcí.Taky je to dost sprosté a objevuje se tu nahota. Je to podle DC předlohy. Končí to trochu otevřeně a další série je vážně nářez. :) Dozvíme se spoustu nových věcí a hodně se toho stane. "Dali mi do postele delfína." :D

Fullmetal Alchemist: Bratrství (2009) (seriál)

Tak jsem se jako zarytý odpůrce anime dostal po Death Notu na doporučení k tomuto seriálu. Ze začátku chvíli trvá, než se člověk v celém světě zorientuje. Je toho vážně hodně na pobrání, ať už jde o historii nebo postavy. Příběh nás zavede do fiktivní země na začátku 19. století, kde panují zvláštní pravidla. Kromě jistého pokroku v technologii se tu nachází lidé, kteří umí ovládat tzv. alchymii. Pochopit, o čem vlastně alchymie je trvá pár dílů. Sledujeme dva mladé chlapce, kteří alchymii ovládají. Nepodařený experiment v mládí je ovšem zmrzačil. To jim ale nebrání tuto úlohu vykonávat. Časem se objevují další postavy a my všemu postupně začínáme přicházet na kloub. Celá země je totiž v ohrožení a mnoha lidem hrozí nebezpečí. Ti nejlepší a nejsilnější se tedy musí spojit, aby proti onomu zlu bojovali. Během děje dojde k mnoha zvratům a postavy občas vymění své strany. Dost se mi líbila samotná alchymie a akce s ní spojená. To samé mohu říct o dobře napsaných postavách a věrohodných emocích. Určitě bych tento seriál všem doporučil, které tyto věci aspoň trochu lákají. "Plukovníku, nemáte oheň? Vlastně nejspíš ne. Co si myslíte, že jsem, mokrá sirka?!" :D

Kód Navajo (2002)

Dost působivý válečný film. Akce je vážně skvělá. Zaměřuje se na pacifickou frontu a na Navajské šifraře. Jejich řeč totiž Japonci nebyli schopni rozluštit. To byla pro Američany velká výhoda. Nicolas Cage hraje mariňáka, který má právě jednoho Navajce chránit. Zpočátku si sice moc nerozumí, ale pak najdou společnou řeč. Film se kromě bitev dost zaměřuje i na emoce a na samotnou ztrátu kolegů z fronty atd. To na mě docela zapůsobilo. Akce je tu sice dost, ale trochu tomu ubírá dost přepálený a nereálný konec. I tak je to slušný válečný snímek s dobrý obsazením. "Nejsem indián."

Angel Heart (1987)

Docela zvláštní film s dost temnou atmosférou. Většinu doby vlastně ani nechápete, o co tam jde. Až ke konci vše začne dávat smysl, a to už pozornější divák prokoukne. Dostáváme se do 50. let v Luisianě, kde Mickey Rourke jako soukromý detektiv Angel hledá jednoho záhadného veterána. Stop není mnoho a mrtvých kolem něj přibývá. Kdo je onen záhadný veterán a jak zapadá do celého příběhu? Konec je trochu zvláštní... "Já vím, kdo jsem!"

Policajt v Beverly Hills (1984)

Tento film je zřejmě vrcholem kariéry Eddie Murphyho. Má to docela pomalý rozjezd, ale pak je to slušná jízda. Eddie se jako drzý policajt z Detroitu rozhodne vyšetřovat smrt svého kámoše v LA. Tam se díky svým neortodoxním způsobům dostane do dalších problémů. Ani to mu ale nebrání, aby si šel za svým. Udělá šašky z několika policajtů, a pak už zbývá jen vyřešit případ. Závěrečná akce je poměrně slušná. Pořád tam hraje klasická 80ková hudba. "Zneškodnil policejní vůz banánem?" :D