Vše o mé matce (1999)

No nevím, čekal jsem asi moc - je to příjemný film, ale žádná absolutoria bych tady neviděl.

Tetsuo (1989)

Prvních 10 minut jsem to dokázal bez problémů sledovat (dokonce mi to přišlo zajímavé), ale brzy můj zájem a nadšení opadlo - má naivní očekávání byla totálně zničena a začal jsem tento snímek brát s velkým nadhledem (chvílemi jsem se musel smát). No těžko hodnotit i komentovat - není to v žádném případě horor, ale spíš rádoby šokující uchylný zmatek, neomezený nějakou režijní nebo dějovou koncepcí. Pan Tsukamoto musí být jistě velice příjemný "člověk" :-)) Ale některé momentky se mi moc líbily (proto ta hvězdička): Švankmajerovské animace a jízda městem doprovázena velmi dobrou sirovou industriální hudbou.

Purpurové řeky (2000)

Ach bože, tak takhle hloupě zabít zdařilý film!!! Celý film mě bavil a byl jsem z něj celkem nadšený, ale ten trapný konec si mohli fakt odpustit - takovou blbost ještě svět neviděl. Proč?

Dokonalá vražda (1998)

Velmi příjemný thriller, který má tu velkou smůlu, že původní film od Alfreda Hitchcocka je prostě lepší a tajemnější. Ale jinak velmi příjemné překvapení, tento film snad nikoho neurazí a některé diváky určitě i nadchne (těm bych doporučil sehnat si Hitchcockovu verzi z roku 1954).

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Nevím proč, ale na mě tento film působil až moc zmateně (pelmel spousty dobrých nápadů, které dohromady dávají velmi nestravitelný guláš). Uvidíme, jestli se na to podívám někdy podruhé.

Marnie (1964)

Opět situace, kdy bych dal 3 a 1/2, ale bohužel to nejde. Jinak film mě nezklamal, ale ani výrazně nepřekvapil. Rozhodně jsem se nenudil, spousta stránek tohoto filmu je velmi dobrá, ale scénář tady podle mě lehce pokulhává (a v některých situacích trochu skřípe). Ale rozhodně není třeba litovat dvou hodin, které divák u tohoto filmu stráví. Co se herců týče, výraznější a přesvědčivější mi přišel Connery - Tippi Hedren trošku zklamání.

Uzumaki (2000)

No pardon, ale velké zklamání (nechal jsem se navnadit vysokým hodnocením). Vždyť jde o totálně debilní scénář. Srovnání s Twin Peaks Davida Lynche mi po zhlédnutí této blbosti přijde jako veliká urážka geniálního díla - jde o naprosto neporovnatelné věci. Chápu častou "ulítlost" japonských filmů, ale tady je to založené na totální hovadině. Člověk se několikrát lekne, ale to nedělá dobrý horor. Jsem zvědavý, jestli budu jediný s takovým názorem.

Truman Show (1998)

Sice si myslím, že by se našly některé nedořešené otázky, které jsou s reality show spjaty, ale musím ocenit originální a velmi velmi dobře napsaný scénář - a hlavně jeho vydařené zpracování. Tento film šlape skvěle jako hodinky, velmi mě potěšila hudební složka filmu a ačkoli nemám rád Jima Carreyho, tady mě příjemně překvapil. Rozhodně tento film představuje jehlu v kupce hollywoodského filmového sena, kterou se čas od času podaří najít.

Pravidla moštárny (1999)

Hodnotit film, který hraje na divákovi city, je alespoň pro mě značně obtížné. Už jsem viděl filmy, u kterých nějaká ta slzička ukápla, ale tady se to tedy rozhodně nestalo. Velmi příjemný snímek s dobrými (málo okoukanými) herci, ale na mě příliš viditelná tuctovost a předvídatelnost hlavní dějové linie. Celkově tedy lehce nadprůměrný film, který neurazí, ale ani nenadchne.

Ptáci (1963)

Mám tento film hodně rád. Zejména pro to, že zde Hitchcock skvěle postupně vytváří atmosféru filmu (divák se nezačne bát díky nečekanému leknutí, ale pomalu se dějová idylka mění v "ptačí teror"). Mám ale strach, jestli tomuto filmu až moc neubližuje jeho stáří :-((