• Krátkometrážní

Mistrovská úroveň (2020)

Carnahan pro mě bude navždycky režisér-hračička, jehož smyslně akční béčka si dokážu užít s kýblem pop-cornu v ruce, a neodlepit přitom ani na pikosekundu zrak od telky. Nehledě na to, že skoro všecky jeho filmy vypadají, jako kdyby měly 20x větší rozpočet.

Smrtící ticho (2020)

Přímočarej detektivní thriller bez zbytečných keců, napínavej, akční, s mrazivou atmosférou, šokujícíma twistama co nerušej, a hlavně výborným Jamie Lannisterem.

V síti 18+ (2020)

"Takže vy ty děti vlastně trestáte za to, jaké výchovy se jim dostává od jejich rodičů..?" Vyrůstání ve věků technologií (ještě že teď třeba nejsme všichni zavřený doma, což těmhle predátorům asi dost pomáhá) bude pro naše ratolesti asi pěknej oříšek... Nezávidim jim to, ale snad dokážu pomoct, až na to přijde. Sem Klusákovi vděčnej, že do toho šel. [HBO GO]

Vlastníci (2019)

Jak si mám na sto procent užít film plný sebestředných hlupáků, dinosaurů z minulého režimu, a byrokratických sviní? Asi mám jinou představu o komedii z prostředí SVJ: minimálně aby měl alespoň jeden její člen inteligenční kvocient vyšší než 50 jednotek. Rozumím tomu, že je to účelově přitažené za vlasy k dosažení ryze komediální hodnoty, ale jakmile mi papírem šustící postavičky brání užít si "film", tak holt asi příště zůstanu u "divadla", které se pro archetypy takto plochých charakterů přeci jen hodí víc. Tahle z toho ve finále je jenom nechtěná parodie čecháčského švejkování. Nehledě na to, že až to uvidí někdo z BLM/LGBT, hodí na Česko 99 atomovek 😃. [Netflix]

Cherry (2021)

Když dvě a půl hodiny zjišťuješ, že nejoblíbenějšíma filmama tvůrců Avengers jsou Jarhead a Requiem for a Dream.

Cobra Kai - Série 2 (2019) (série)

Je k popukání, že asi v žádný jiný věci jsem necítil takovej živelnej odpor k přeslazenejm klaďasům, a místo toho fandil jejim drsňáckejm protikladům. Jasně, je to v tomhle seriálu takhle dělaný schválně, protože na konci jsou stejně všichni za frajery, a morální kompas jednotlivejch postav ukazuje pokaždý jinam, ale přesně tohle dělá Cobra Kai Karate Kidem: ta návykovost držet palce každou chvíli někomu jinýmu, a ve finále se bát úplně o všechny. Jestli tvůrci v další řadě ubrali na melodramatičnosti a zapracovali na choreografii (věrohodnost bitek občas dost skřípe), půjdu zas na plnej počet. [Netflix]

Jako v bavlnce (2020)

Škoda těch ústupků divácké líbivosti ke konci. Kdyby se zůstalo v přirozenějších thrillerových vodách a netlačilo se tolik na odklon od reality na vrub uměle roubovanému napětí, mohl být tenhle filmový zážitek ještě syrovější. Jinak po dlouhé době vyloženě fyzicky nepříjemná věc na sledování, to čekání na satisfakci je ze začátku fakt peklo. Těžko říct, kam by tuhle pecku vygradovali třeba nekompromisní seveřani. [Netflix]

Nenávist (2020)

Atmosférický začátek po vzoru temného detektivního thrilleru záhy zabije několik věcí: roztříštění do několika časových rovin, festival laciných lekaček a samoúčelná brutalita. Na dobrou noc asi dobrý, ale od produkujícího Raimiho jsem čekal trochu víc. [HBO GO]

WandaVision (2021) (seriál)

Marvel zase zkouší něco nového, a kouzlení s diváckými vizemi mu ve stylovém - a hlavně chytrém! - seriálu opět vychází na výbornou. Na tenhle comicsový origin naruby se bude vzpomínat, a to nejen proto, že jde na devátý pohled o zdaleka nejdražší televizní experiment pod sluncem. Jo, a nezapomeňte na druhou potitulkovou scénu!

Superman a Lois - Pilot (2021) (epizoda)

Docela překvápko. Vůbec to nevypadá jako další tuctová levná televizní srágora (naopak), má to snesitelný postavy, a řešej se tam kupodivu dospělácký věci. Jako třeba že i Suprchlap může mít problémy se splácením hypošky a věnováním se svý rodině, dále jak velký morální dilema je zachraňovat hořící rodinu po výbuchu domácí varny na perník, anebo dokonce otázka neschopnosti smířit se se smrtí nejbližších. No fakt. Normálně seriálovej Superman, kterýho si víc než teenageři užijou odrostlí třicátníci. Akce tam je pochopitelně taky, a je jí tak akorát. Těšingr na další (a další a další) tejden.