• Krátkometrážní

Rileyino první rande? (2015)

Trefný kraťas ze světa super animáku "V hlavě", který dokazuje, že tyhle vtipné postavičky uvnitř našich mozkoven mají neoddiskutovatelnou sílu na klidně několik celovečeráků bok po boku např. Příběhu hraček.

Jett (2019) (seriál)

Jett jsem už několikrát chtěl dát druhou šanci, a pokračovat v koukání i PO 4. EPIZODĚ, u které jsem před měsíci skončil. Ale nejde to. Je mi nakonec konečně jasný, že tuhle odlehčenou ženskou bondovku s heist-movie prvky nikdy nedojedu do konce. Možná je to tím, jak mě hodně mile překvapil vymazlenej pilotní díl, a já se divil, jak je možné, že se o seriálu nikde nemluví, jen aby se pak další týdny pravidelně dostavovala ledová sprcha v podobě plochých postav a šíleně nudného, překombinovaného děje... Rád jsem se koukal na každou hodinu čím dál víc sexy Carlu Gugino, to rozhodně jo (díky ní dávám hvězdu navíc), ale jedna hot herečka prostě nespasí nezáživnej loupežnickej seriál, ve kterým se jen suše kecá o hovadinách, namísto toho, aby se sázelo na akci, napětí a sympatický charaktery.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Tento film mi pomohl v rozhodnutí, nechat si odteď všechny byť i sebeméně dětské filmy, které jsem kdysi chtěl z nějakého důvodu nějakým způsobem dohnat, na zhlédnutí až s dcerou, jen co trochu povyroste. Infantilní The Rock holt prostě není podívaná pro dospěláky, kteří by se snad na Horu čarodějnic dívali sami...

Rány (2019)

Žánrově nezařaditelná moderní lovecraftovská artovka, která si momentálně nasbírá tuny šťavnatejch hejtů na světovejch filmovejch databázích, aby se z ní za 40 let stala nefalšovaná kultovka. Oblíbenej film Muldera a Scullyový! [Tunel sem pochopitelně dokoukal až do úplnýho konce, jako každej z vás tady.]

Eli (2019)

Malý velký hororový guilty pleasure s fikaně budovanou atmoškou, a v mým případě ještě s vyloženě šokujícím twistem, o kterým budu lidem, co nesledujou strašidelný filmy, nadšeně vyprávět od rána do večera. Super!

Pod vlivem (2019)

Docela dobrej španělskej thriller s občas strašně fajn hororovýma prvkama, a sem tam dobrou atmosférou. To celý je ovšem zabitý taaakhle debilníma lacinýma lekačkama, hroznýma hercema a šílenýma "náhoda je svině" scénama, který jsou tou nejvýmluvnější přehlídkou hloupejch scénáristickejch berliček.

Leatherface - zrození (2017)

Vidět tuhle 18+ (Netflix rating!) krvárnu v patnácti po boku Pachu krve, Fakulty, Vřískotu nebo Blair Witch, asi bych to dneska adoroval podobně, ne-li více než výše vypsaný filmy. Jak se ale s nabývajícíma hororovejma zkušenostma mění nároky a preference, nemá už Leatherface mezi průměrnýma příbuznýma šanci na solidní umístění v mým guilty pleasure žebříčku... Vždycky se na podobný vyvražďovačky rád podívám, chce to ale něco víc než jen rutinní odškrtávání přibývajících mrtvol. A přitom to s onou tajnou identitou hlavního masochisty zprvu vypadá tak geniálně!

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

Jako upřímně, jestli něco nepotřebuje dvojitej epilog, tak je to rozhodně epickej seriál Breaking Bad, kterej má jedno z nejlepších televizních finále všech dob, a jehož spin off Better Call Saul už tak sám o sobě znamenitě doplňuje nejoblíbenější albuquerqovskej televizní vesmír... Jenže občas vás prostě nostalgie políbí tak nesmlouvavě, že člověk nepřemejšlí nad tím, že se doopravdy nepotřeboval vrátit ke svýmu minulýmu životu, kterej považoval za uzavřenej, ale prostě si ty vzpomínky užívá. Užívá si třídílnej vejlet za oblíbenejma postavama, novou dávku napětí a Gilliganův osobitej scénář a režii, který z perníkovýho univerza udělaly jedno z divácky nejvděčnějších míst k navštívení. Zas a znovu.

Roztříštění (2019)

Ten název vážně sedí. Příliš mnoho indicií, poodkrývajících snadno uhodnutelnou finálních pointu, totiž tříští jinak solidní thrillerovou atmosféru na kusy. Worthington je fakt smolař (a má vtipnýho agenta), ten chlap by měl Cameronovi do konce života líbat nohy.

Parazit (2019)

Konečně divácky vděčný "divnofilm" z opačného (jindy notně cáklého) konce světa, který nikdy zbytečně netlačí na pilu kvůli efektivitě. Namísto druhoplánovitě šokujících scén si prostě jen tak zlehka plyne... ať už ve stylu rodinného dramatu, situační komedie anebo něčeho mnohem napínavějšího. S překvapivým twistem a uderným koncem!