Hladová (2001)

Film u mě funguje skvěle jako odstrašující příklad. V žádném případě nechci skončit jako ženská, která nedokáže nic brát s nadhledem, a která celé dny jenom žere jakési zelí!!! A kamarádky ji v tom ještě podporují, ba dokonce ji navádějí k dalším neskutečným hloupostem.

Hlas moře (2004)

Hlas moře je film, který snad nikoho nenechá chladným – někoho bude pobuřovat Ramónův přístup ke své situaci a bude žehrat nad tím, že si neváží života, jiný může naopak s Ramóném soucítit a rozumět mu. Způsob, jakým režisér ztvárňuje Ramónovy touhy a pocity jsou působivým způsobem natočený a autentický herecký projev Bardema vytváří z tohoto díla pro mne neobyčejně citlivý film. Třebaže jsem chvílemi na Ramóna cítila vztek (proč si tak inteligentní a moudrý muž chce brát život, když ho dokáže prožívat mnohem niterněji a vášnivěji než leckterý zdravý člověk), nakonec si mne svými argumenty získal. Hlas moře nepostrádá lidský příběh, a to nejen Ramóna samotného – divák má možnost vidět osudy všech zúčastněných na Ramńově precedentu, jeho rodiny, přátel a v neposlední řadě dvou žen, kterým jeho nespoutaná povaha učaruje

Hvězdná pěchota (1997)

Abych pravdu řekla, zpočátku jsem nevěděla, jestli film zařadit do kategorie odpad a níže, ale po několikeré projekci musím říct, že je to jednoznačně parodie s protiválečným poselstvím.Tak....a neberte mi to.

Chuť melounů (2005)

Tento film je bezpochyby to nejpodivnější, nejšílenější co jsem kdy viděla. Obsahujíce jednu z nejkontroverznějších scén, jaké jsem kdy měla tu možnost vidět. Pokud se člověk nebude chtít zamýšlet nad smyslem jednotlivých scén, řekla bych, že toto je ideální film pokud zrovna žehlíte. Na druhou stranu dává dostatečně/nadbytečný prostor k zamyšlení – možná že pokud v tom chcete vidět nějaké poslání nebo zprávu, tak ji zachytíte. Znepokojivá nejednoznačnost scén, ve které mám však problém spatřit něco hlubšího. Když se nad tím tak zamýšlím, hodnotit toto zatím nebudu – zatím můžu říct jedno: pokud máte neodolatelnou chuť vidět něco „neobyčejného“, tak směle do toho. Ale varovala jsem vás.

Ikarie XB 1 (1963)

Klenot české sci-fi, který září díky skvělé kameře, velmi povedeným interiérům a efektům, a také hlavně díky ansámblu českých hereckých hvězd. Pozvolné tempo děje evokuje velká očekávání a nudu, kterou zažívali členové posádky na své cestě vstříc novému domovu, snad i nové civilizaci. Občasnou nudu přeruší nález vesmírného vraku nebo záření Temné hvězdy, což v hrdinech probouzí pochybnosti o smyslu jejich cesty, či dokonce o nich samotných. Také akt zrození nového života na palubě Ikarie může symbolizovat nový začátek – touha po nalezení něčeho nového, co může lidskou rasu ve vývoji posunout o krok napřed. Člověk budoucnosti je zde bytostí, která prahne po poznání, spokojenosti a lásce a jehož duše a mysl je křehká, stejně jako člověka současného. Ikarie je výjimečný film, jehož konec mě mírně rozladil…avšak zapůsobil. Od dokonalosti jej dělí jen několik detailů – s posádkou jsem nedokázala jaksi sžít. Nebyla zde postava, na které by mi jako divákovi záleželo. To je však jen malý kaz, na tak zářivém drahokamu, jakým Ikarie Xb 1 bezesporu je.

Incantesimo - Okouzlení I (1998) (série) odpad!

Hrůza!! Na toto se nedá dívat bez újmy na zdraví. Už i ten název....

Interview (2007)

Když se spolu setkají dva lidé, na první pohled velmi rozdílní, cítící k sobě navzájem dosti ambivalentní pocity, dá se očekávat dusno. Divák je svědkem konfrontace dvou osobností, které spolu jednají s opovržením a zároveň s láskou, což přidává filmu na dynamice. Konverzační souboje, ve kterých si aktéři navzájem odhalují svá nitra jsou napínavá a někdy vyznívají dost neuvěřitelně. Nakonec možná budete stát před rozhodnutím, kdo z obou aktérů se chová hůře. Interview by se dal jednou větou popsat jako komorní souboj dvou osobností, který vás může překvapovat a zároveň nutit k zamyšlení.

Jason X (2001)

Božínku, v tomhle že hrál Cronenberg???!!No...za zmínku stojí snad jen dvě nadržené slečný toužící po předmanželském sexu umlácené ve spacáku :-D.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Nejvtipnější parodie policejních a akčních filmů, jakou jsem měla možnost vidět. Smála jsem se od začátku do konce a to je už co říct. Pomalejší rozjezd přechází plynule do zběsilého konce, který hravě předčí mnoho jiných akčních filmů. "Fašistóoo!!"..."Baba" "Pro dobro věci." "Labúuuuť!!!." "To je má vesnice!!!" Pokud milujete suchý humor a Simona Pegga, jednoznačná volba!

Jesus Camp (2006)

Patetičtí radikálové, cheteli fundamentalisté, kteří zachraňují Ameriku od hříchu pomocí své nové naděje - malých dětí, Božích bojovníků, které se Becky neštítí přirovnat k islámským dětem, které pokládájí svůj život ve jménu Boha. Vymývání mozků do kterého se řadí také domácí výuka, různé srazy a kempy má na svědomí pokřivení charakteru a psychiky dítěte. Bylo mi smutno, když malý inteligentní chlapec říká, je je mu špatně z lidí, kteří nejsou křesťané. Dětská dušička je křehká a tento fakt si tito lidé velmi dobře uvědomují. Jsem ráda, že mám normální rodiče a mám možnost volby, kterou děti radikálních náboženských skupin nemají. A také souhlasím s názorem, že cirkev by se měla vždy separovat od politiky a řízení státu. Amen.