• Krátkometrážní

Lítost (2018)

Hlavní hrdina mě celou dobu dost lezl na nervy a vlastně byl čím dál protivnější. Ale ono to bylo vlastně docela vtipné. Až na ten konec tedy.

Holky sobě (2018)

Jackie Brownová (na ní jsem si vzpomněl když se na scéně objevila Regina Hall) dělá, coby provozní, prostředníka mezi lehce vypatlaným majitelem podniku a personálem. Docela se mi to líbilo, ale na víc než na tři to asi není.

Instalatér z Tuchlovic (2016)

Na film co o sobě tvrdí že je komedie jsou dvě hlášky trochu málo. Ona to vlastně komedie ani není. Což by asi nevadilo, ale v tom filmu vlastně není ani žádná dramatická zápletka a jak začal, tak zase skončil. Trochu to na mě působí jako slohová práce žáka 5. třídy na ZŠ. Za mě lepší 2,5

Démoni (2015)

Je hodně divné, když v polovině filmu najednou zmizí skoro všechny postavy a konflikty a na scéně se objeví úplně jiný příběh. A na konci jsou překvapivě všechny konflikty vyřešeny. Jestli je pravda že autor napsal scénář za dva týdny, tak je škoda že tomu nevěnoval týdny čtyři.

Jay (2015)

Moc nechápu proč ten nejdelší z krátkých filmů musí být obvykle nejdnudnější. Mám stejný pocit jako G3orgig

Lesapán (2015) (studentský film)

Divák přeci není takový idiot aby se mu muselo všechno ukazovat a strkat až pod nos.

Astenický syndrom (1990)

Pokud Kira Muratova chtěla, aby se na film lidi dívali až do konce, měla mít soudnost a udělat ho kratší. Alespoň o 50 minut. Tedy jestli ho točila pro diváky a ne pro sebe. Přitom to bylo docela zábavné, ale strašně utahané. Kvůli téměř nesnesitelné délce dávám 3, jinak bych dal i 4.

Čarodějnice (2015)

Od začátku to vypadalo dobře, temná ponurá atmosféra... Jenže je hloupé, když u filmu při němž se máte bát, je jediným nečekaným okamžikem poslední rozhodnutí hlavní postavy, všechny ostatní události tak nějak vyplývají z těch předchozích. Občas tam něco vybafne a půlka sálu zaječí, až se zhoupne celá řada sedadel, občas záběr na něco ošklivého, takže se pro změnu půlka sálu nedívá na plátno. Navíc nemám moc rád takové ty náboženské agitky, kdy se modlitbami vymítá ďábel a vysvětluje Božím slovem prakticky všechno, tohle beru jenom u "Rosemary má děťátko". Takže dávám 3 hvězdy za tu atmosféru a depresivní prostředí, za atomosféru ve velkém sále Thermalu, nesympatického otce rodiny, uječené spratky dvojčata a Thomasin.

jOBS (2013)

Měl li to být životopis, pak tam některá důležitá období Jobsova života chybí. Next je zmíněn pouze okrajově a o Pixaru ani zmínka. Také v začátcích chybí jak vydělávali první peníze prodejem krabiček co umožňovaly "okrádat" telefonní společnosti tím, že umožňovaly mezistátní hovory za místní sazby. Zkrátka kdybych neznal knížku W. Isaacsona, spoustu věcí bych v tom filmu asi nechápal. Navíc filmový Jobs je výrazně menší hajzl než asi ve skutečnosti byl, soudě dle knížky. Asi kdybych nečetl knihu, dal bych i 4.

Gravitace (2013)

Od začátku do konce kolosální debilita, přesto jsem tak nějak nedokázal odejít.