• Krátkometrážní

Kouř (1990)

Netřeba komentářů. Je třeba to vidět. Arnoštek navždy! Update po kviff2019: Vidět Kouř ve velkém plném sále Thermalu je prostě Boží! I když byl naprosto debilní zvuk. A k tomu loutková taneční vložka byla taky prostě Boží!

Brubaker (1980)

Po letech se znovu dívám na ten film a baví mě i když vím jak to dopadne.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Když jsem tu viděl 68%, trochu jsem váhal jestli se mám dívat. Nu což, vypnout se to dá vždy. Nakonec jsem se ale od filmu nedokázal odtrhnout. Nebudu se rozepisovat, jen bych opakoval co tu už napsali ti kterým se film líbil. Nejvíc mě ale dostávaly ty hovězí holčičí dialogy a odkazy na jiné filmy.

Opustit Las Vegas (1995)

Skvělá hudba, skvělý Nicolas Cage, skvělá Elisabeth Shue... zapomněl jsem snad na něco?

Truman Show (1998)

Osobní Matrix bez Smithů, zato s Velkým Bratrem.

Matrix Revolutions (2003)

Dlouho jsem nemohl Revolutions nějak skousnout. Ovšem teď jak Prima odvysílala všechno za sebou jsem si uvědomil jak moc je to jeden příběh. "Všechno co má začátek, má i konec." Jak by řekl agent Smith.

Chicago (2002)

Jazz dvacátých let v Americe v luxusním balení. Na muzikály moc nejsem, ale tenhle je vynikající.

Větší, silnější, rychlejší (2008)

Dokumentární film u kterého jsem se ani chvilku nenudil. Ačkoli v popisu a v prvních minutách to vypadá že hlavní problematickou látkou jsou anabolické steroidy, není to pravda. Víc než o účinku dopingu je spíš o pokrytecké morálce. Připomnělo mi to film Grass (Tráva). Film nikoho neodsuzuje, nikoho nechválí. Neříká co je a není špatné. Závěr si musí udělat divák sám. Ale každý kdo dokument uvidí, musí uznat, že problematika dopingu není černobílá, jak ji často politici, sportovní komisaři a jiní rádoby strážci čistoty a morálky prezentují. Ve filmu je více otázek než odpovědí. Celý dojem je o to autentičtější, že hlavními hrdiny jsou režisérovi bratři kteří uživají anabolické steroidy a vlastně i on sám a celá jeho rodina. Na kameru také vypovídají slavní sportovci, Carl Lewis, Ben Johnson, Floyd Landis, politici, senátoři. Film vznikal 4 roky a v jednu chvíli měl prý více než šest hodin. Takže se stříhalo a stříhalo, spousta hokejistů, tenistů, golfistů, ... se do filmu nedostalo. Nicméně DVD verze bude obsahovat i některé nepoužité záběry.