Vesnice (2004)

Paralela ako sa snažíme chrániť deti pred tým škaredým vonkajším svetom a tým, že ak im dáme šancu, tak nám ukážu, že si vedia poradiť. Takisto je to príbeh o tom, že i keď sa pred neľútostným svetom ukryjeme, tak to nezaručuje, že budeme žiť v miery a láske, ale že aj v takejto komunite môže byť zlo a naopak, že aj vo svete mimo komunity existuje dobro.

Zrodila se hvězda (2018)

Síce nesúhlasím s popisom filmu, keďže to trochu zavádza, ale to je tak asi jediné s čím v tomto filme nesúhlasím :) Veľmi emotívne, hudba ako komunikačný prostriedok, proste nádhera. Cooper prekvapil spevom, Stefani hraním. Veľmi ma bavilo a určite pozriem aj na originál a ostatné remaky.

Alfa (2018)

Revenant pre deti do 15 rokov. Miestami prehnané a naivné.

Dubček (2018)

Osobnosť Alexandra Dubčeka a ani historické udalosti sa ma v tomto filme absolútne nedotkli. Kĺže to po povrchu, kopíruje to fakty bez vlastnej intervencie a nevyvoláva žiadne emócie. Zajtra už o tomto filme, narozdiel od augusta 1968, nebudem vedieť.

Na východ od ráje (1955)

Príbeh super, prevedenie síce odpovedá vtedajšiemu spôsobu hrania, ale mne nesedí. Zbytočné prehrávanie ma skôr iritovalo. Občas to pôsobí zmätene. Kniha má navrch.

Richard Müller: Nepoznaný (2016)

Stále nad tým rozmýšľam. Síce som čakala aj zmienku o ocovi, s ktorým mal zložitý vzťah a možno nejaké vysvetlenie, čo naštartovalo jeho éru škandálov. Úvod o ničom. Tásler mi prišiel mimo. Každopádne mám z toho smutný pocit. Za mnohé si môže Richard sám, ale tento stav, v akom prežíva by som neželala nikomu. Na mňa to pôsobilo, že je hlavne mašina na peniaze.

Wind River (2017)

Možno zápletka je pre niekoho jednoduchá, ale prostredie a okolnosti dotvárajú jedinečnú atmosféru. Jeremyho dvakrát nemilujem, ale toto mu sadlo. Elizabeth je z Olseniek jediná, ktorá ma vie vo filme zaujať a postavu mladej agentky FBI, ktorá ešte neotupela prácou, zvládla presvedčivo. I keď niektoré monológy by som vypustila, aby toľko netlačili na pilu. Za mňa zaujímavý snímok, plný citov.

Funny Games USA (2007)

Síce nikdy žiaden výskum v podstate nepotvrdil súvislosť násilia a pôsobenia médií, ale toto je tak znepokojivý film, že ho fakt už nepotrebujem vidieť.