• Fantasy

Percy Jackson a Olympané - Omylem vaporizuju svou učitelku matematiky (2023) (epizoda)

Že by to zatím byl ten zázrak, o kterém všichni mluví, to asi říct nemůžu. Herecké výkony zatím nijaké, obraz je kdovíproč občas rozmlžený (a taky totálně tmavý, skoro jako bych koukala na Hru o trůny), přechody mezi scénami jsou strašně divné, je to prostě divně rozkouskované. A urychlené. Ale je to koneckonců první epizoda, tak uvidíme, třeba se to v těch dalších vyšvihne.

Velká vánoční jízda (2011)

Tohle bylo milé překvapení. Líbilo se mi zobrazení vztahu mezi sourozenci, chvílemi jsem začínala mít strach, aby to nesklouzlo do násilně tlačeného záporáctví nebo podobně, ale tady to všechno šlo, jako bych opravdu sledovala existující rodinu - věčné trable, ale pořád to je přece rodina. Vtipnými momenty to jen hýří, je to kreativní a milé, popravdě jsem se bavila víc, než jsem čekala.

Ovečka Shaun: Vánoční příběh (2021)

Malý Timmy chce vidět Santu, a tak se kolem toho tradičně strhne pořádná mela. Je tomu už věru let, co jsem koukla na něco týkajícího se ovečky Shaun, ale byl to příjemný návrat plný nostalgie. Pořád je to stejně praštěné, ovce pokazí, co můžou, a chudák pes se může ztrhat. Na Vánoce tak akorát, pobavilo.

Malá mořská víla (2023)

K remakeu Malé mořské víly jsem byla hodně, hodně skeptická, i kvůli té kontroverzi, co se kolem filmu zdvihla. A musím říct, že to bylo přece jen lepší, než jsem čekala. Ariel je tu trochu pitomější než její kreslená verze a herečka mi bohužel nesedla, podobně ani Erik (a ehm, to byl Bardem? Tenhle výkon?); film jednoznačně stojí na skvělé Uršule - jen škoda toho hodně pohádkového "jsem záporák a všem teď vyzradím, co si myslím", ale jinak scény s ní byly skvělé a verze záporáckého songu prvotřídní. Cením si taky některých pozměněných scén, ty to povznesly (zato některé byly dost otravné, asi jako rapující zvířata). Není to geniální remake, na který budu mít chuť se někdy v dohledné době podívat znovu, ale jo, celkově to byla milá podívaná.

LEGO® Ninjago® film (2017)

Ježíši, tohle byla blbina. Ale skvělá. Lego filmy mají svůj specifický humor, a když si na něj člověk zvykne, pobaví se u toho na maximum. Filmu se povedlo mě přimět nemyslet na nic jiného, jen jsem se chechtala nad tím, jak to postavy neuvěřitelnými způsoby kazí a jak parodují kdeco z jiných filmů, které se berou trochu (víc) vážněji. Jen mě mrzí, že těch postav bylo na tu dobu až moc a dost dlouho jsem se v nich ztrácela.

Aquaman a ztracené království (2023)

Druhý Aquaman nezklamal. Arthur a Orm jsou boží bratrské duo, je vidět, že scénář psal sourozenec. Jo, akce bylo hodně, možná to koncem bylo trošku překombinované, ale užila jsem si to. Za mě jde teda poznat, kde ubírali scény s Merou, což je věčná škoda, protože postava je to skvělá a důležitá. Ale jsem ráda, že fakt, že se z hlavních hrdinů stali rodiče, pro tvůrce neznamenal dát tam ty typické rozpačité scény, toho jsme tu naštěstí byli ušetřeni. Skvělý humor, pořád se něco děje, film mě zvládl i překvapit. A svoje samozřejmě dělá stále skvělý soundtrack.

Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Úplně se mi povedlo zapomenout, že tenhle vánoční kraťas existuje, a že to byla nostalgická jízda! Vánoční Madagaskar mi sedl krapet víc, ale i tohle je správně vtipné a praštěné, klasičtí tučňáci. :)

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (2023)

Balada o ptácích a hadech je brilantně napsaná kniha a toto je brilantně zpracovaná adaptace. Vy víte, že je hlavní hrdina záporák, a přesto se přistihnete, že s ním sympatizujete. Do kina jsem šla s tím, že jsem knihu dávno četla, a i tak to opět došlo k tomuto bodu. Skvěle zamotaný děj, skvělé herecké výkony, hudba, všechno. Příběhově mám výtky stejné jako u knihy, tohle je velmi, velmi zdařilá adaptace.

Strážci Galaxie: Volume 3 (2023)

Přiznám se, že jsem čekala trochu větší doják, ale jo, půlku filmu jsem natahovala a u jedné scény regulérně bulela, takže - pět hvězd je jasných. Jsou to pořád ti samí dobří Strážci. Vážné scény střídají ty epické a ty zas střídají ty humorné, i trojka si zachovává svůj specifický humor, který v kombinaci s tím vším prostě perfektně funguje. Jsem ráda, že u některých linek tvůrci nenajeli na předpokládanou klišoidní variantu. James Gunn to prostě umí. Tahle parta to prostě umí. A fakt mě mrzí, že už je pohromadě takhle neuvidíme.

Robin Hood (2018)

Když jsem se kamarádovi snažila popsat, na jakou verzi Robina Hooda jsem se dívala, okomentoval to slovy, že to zní tak trochu jako telenovela. No. A ono to asi tak trochu je. Příběh zbojníka, co bohatým bral a chudým dával, je ostatně velmi známý, takže si to o různé variace vyloženě říká - a já mám kreativitu v tomto ohledu ráda, ale tady to bohužel nefungovalo. Především nechápu celý koncept - mentalita světa i problémy, které postavy řeší, se pohybují někde ve středověku, ale stavby i kostýmy odpovídají 20. letům 20. století? Příběh plyne poměrně jednoduše, dívat se na to dalo, s Robinem i Johnem to občas byla i trochu zábava, jen škoda té zhatěné milostné linky... a hlavně konce, který absolutně, absolutně nedává smysl. Kreativní to je, přináší to zcela novou verzi Robina Hooda, ale jo, jsou mnohem lepší. Na jedno zkouknutí fajn, víckrát to vidět nepotřebuju.