Hranice života (2005)

Priznam se, ze film jsem vpodstate nepochopil, ale i tak me ten film upoutal a vskutku se mi libil.

Minority Report (2002)

Film me naprosto pohltil. A i pres jeho delku si nepamatuju moment, kdy bych si rikal, at uz to skonci, ze je to dlouhe. VUBEC! Scenar pro me osobne velice zajimavy. Celkem jsem se zamyslel nad tim, ze s neustalymi ochranymi prostredky sice lide ziskavaji bezpeci, ale naopak ztraci svobodu. Tom Cruise se mi v teto roli libil.

Prokletý ostrov (2010)

Scenar pro mne osobne naprosto perfektni. Chvilema jsem sice mel pocit, ze je film strasne zamotany, ale pokud se na to opravdu soustredite, tak souvislosti pochopite. Pro film bylo vybrano naprosto perfektni prostredi, ktere atmosferu jeste umocnovalo. Leonardo DiCaprio podal paradni vykon. Film to rozhodne odpocinkovy neni, kdyz se na nej chcete kouknout, tak nepocitejte, ze "vypnete" a mrknete na film. 4 hvezdy

Nutné k přežití (2006) (pořad)

Bear Grylls je clovek s velikymi zivotnimi zkusenosti z mist, kam se vetsina z nas vzivote nedostane. Nicmene snimek byl pro mne velice zazivny a poucny. Chvilema jsem se rikal, ze to, co dovede on bych nikdy nedokazal. Ale pokazde kdyz prokladal sve pochody ruznymi historkami o lidech, kteri v divocine prezili, tak se snazim vzdycky ptat sam sebe, jak bych se zachoval ja.

Útěk k legiím (2005) (pořad)

Naprosto perfektni a velice zajimavy dokument. Skupina chlapu se rozhodnou podstoupit vycvik francouzské cizinecnké legie. Kazdy tam prichazi s jinym cilem, jinym ocekavani a kazdy na extremni podminky reaguje zcela odlisne. Libi se mi komentovane vstupy skutecnych legionaru, kteri doprovazi dokument svymi zkusenostmi a znalostmi. Urcuje doporucuji "Utek k legiim" shlednout a vsechen obdiv vsem zucastnenym a respekt pro vsechny, kteri vycvik dokoncili.

Ctihodný občan (2009)

Film zacina pohledem na klidne zijici rodinku, ve ktere se ovsem zmeni vse v jeden moment, kdy do domu vstoupi lupici, zabiji manzelku a dceru Butlera. Ten nesouhlasi s verdiktem soudu a tak se zacne mstit, ovsem nejen na vrazich, ale na celem systemu a cele spolecnosti. Scenar se mi osobne velice libil, klasicka zaplatka resena velice netradicne. Gerard Butler se mi jako herec v tomto filmu libil a sedl mi tam. 4 hvezdicky.

Elitní jednotka (2007)

V celku vynikajici film, zadny "rambo", zadne prehnane akcnosti ani nikdo nezboril pulku mesta. Davam 4 hvezdicky, jelikoz prvni polivina je o neco horsi, ale celkove tento film rozhodne stoji za podivani!

Hanebný pancharti (2009)

Na tento film jsem se skutecne tesil, ale o to vice jsem zklaman. Cely film povazuji spise za trapny a nevydareny pokus o komedii nez za valecne drama drsnych chlapku, co ukonci valku.

Hranice smrti (2007) odpad!

Pro me osobne strasne spatnej film. V prvni rade bych vyhodil zvukare! Ve druhe rade bych vyhodil herce a pote i cely stab. Film bez napeti, vykony hercu "zabijaku" strasny - z tehle lidi musi byt na prvni pohled jasne, ze chteji zabijet, ze chteji krev, tohle ten film absolutne nema! Ztracenych 108 minut.

Earth (2007) (TV film)

Naprosto paradni dokumentarni snimek o prirode. Nikdy jsem nevidel neco tak krasne natoceneho, ty nadherne zpomalene zabery. Uz mnohokrat jsem videl v dokuemntu, jak gepard lovi korist, ale i presto mi prislo jako, kdyz jsem to tady videl poprve - tady jsem to vnimal jinak. A musim rict, ze po shlednuti se jeste vice stydim za nas, jako za lidskou rasu, ze neco tak krasneho si nechavame proklouznout mezi prsty.