.baris.

okres Praha
hodná holka

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 2.5.2018  23:34

Vážně jsem jediná, komu přijde, že v tomhle filmu Depp jako kdyby zapomněl, jak se hraje? Jeho výkon je fakt otřesnej a nevěřím, že to je záměrné :).

• 30.3.2018  00:09

Kdybych neměla srovnání s geniální knihou, asi bych byla absolutně nadšená. Jenže já to srovnání mám a v rámci něj má Into the Wild v mých očích prostě zásadní nedostatky, které film sráží do průměru. Celý příběh mi najednou připadá hrozně plochý a jednoznačný, postavy jsou vykreslené příliš explicitně a divák dostane příběh předložený takovým způsobem, že nemá šanci si utvořit na postavy jakýkoli vlastní názor, protože příběh přesně říká, co si máte myslet. Nedokázala jsem z filmu cítit tu atmosféru, která mě v knize tak zaujala. Otázka ale je, jestli je celý můj dojem způsoben tím, že Penn udělal nějakou zásadní chybu, nebo spíš zda je takovouhle knihu vůbec možné dobře zfilmovat. Podle mě je správná ta druhá možnost, a tak si říkám, že některá díla by měla zůstat nezfilmována.

• 3.3.2018  17:44

Veliké zklamání. Předlohu od Agathy žeru, ale tady jsem se málem unudila k smrti. Tohle se Brannaghovi fakt nepovedlo. A nemá se na co vymlouvat, protože měl k dispozici nejen skvělou předlohu, ale i parádní obsazení. Jako Hercule mi navíc vůbec neseděl. Škoda.

• 25.2.2018  23:46
    Deadpool (2016)

Sorryjako, odpad to sice neni, ale jinak mě to ani trochu nebavilo. Možná jsem měla zatnout zuby a zkusit to dokoukat, ale když mně to přišlo taaak trapný... Třeba jednou přijde chvíle, kdy se k Deadpoolovi dostanu znova a řeknu si, jak pitomá jsem byla, že jsem to neocenila napoprvý a pobřežím na ČSFD vyšvihnout pět hvězdiček a dát si film do oblíbených.. Ale teď ne, teď vážně ne, jsem zklamaná jak blázen.

• 25.2.2018  15:09

Brilantní kousek s absolutně dokonalým výkonem Phoenixe. Při některých scénách mě až mrazilo a přestože mi bylo jasný, že to celé někam spěje, i tak jsem na konci zůstala sedět s pusou dokořán. Zdejší nízký hodnocení nechápu ani trochu. Allen tyhle typy filmů prostě umí.

• 14.1.2018  18:13
    Coco (2017)

Ano, brečela jsem v kině plnym dětí.

• 13.1.2018  19:26

Ten závěr je nádherný a neskutečně dojemný.

• 6.1.2018  19:53

Film pomalý, klidný, tklivý, tichý a krásný stejně jako rybaření samotné.

• 4.1.2018  17:34
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Jaromír Soukup posílá mé pojetí hodnocení "odpad" ještě do další, dosud neznámé a netušené dimenze.

• 27.12.2017  00:36

Na čistých pět to není, zejména začátek je trochu rozpačitý. Ale scénář je skvěle napsaný a povyšuje notoricky známý příběh na neskutečně silný notoricky známý příběh a výkony Harapese a Studenkové jsou strhující (při některých scénách mi šel doslova mráz po zádech), a přitom nijak nenarušují komornost filmu. Celkově má tenhle film zvláštní charisma, který tak nějak neumim blíž specifikovat, a zároveň je v něm cosi neuvěřitelně dojemnýho a intimního. A závěrečná čtvrthodinka mě absolutně rozsekala. Takže já to na těch pět klidně polepšim...

• 6.11.2017  21:05

Zatím nejlepší díl druhé série. Je radost vidět Švehlíka v roli, kterou si zaslouží (=ve skvěle napsané roli).

• 22.10.2017  14:23

Objektivně vzato je Jako zabít ptáčka jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla.

• 14.10.2017  18:14

Alice Nellis to se mnou prostě umí. Opět mi naservírovala film, kterým mě totálně rozsekala - syrový a hodně krutý snímek, který ale bohužel není ani trochu nadsazený. Celé je to podpořeno skvělým výkonem Zuzany Bydžovské a Filipa Čapky, o kterém jsem coby o herci dosud neměla dvakrát vysoké mínění. Navrch super gradace a žádná špatně vykreslená nebo černobílá postava. Mamas a papas je silně podhodnocený film - to nízké číslo teda vůbec nechápu a mám velkou chuť přidat pátou hvězdičku.

• 14.10.2017  18:06

Moc milý film s příjemným obsazením, který mi ještě pěknou chvíli po dokoukání dokázal zanechat úsměv na tváři. A to někdy úplně stačí. Vrchol kinematografie to není a ty čtyři hvězdičky jsou trochu nadsazený, ale když si vzpomenu, jaký debility jsou tady kolikrát hodnoceny v červených číslech, ráda si přisadim :).

• 28.9.2017  12:02

Je mi absolutně u zadku, že je tenhle dokument v podstatě téměř nekritický, protože stejně k Heathovi přistupuju i já. Líbí se mi, jak dokument ukazuje i jiný stránky jeho talentu, takový, o kterých jsem dosud neměla tušení... A připadá mi, že celková atmosféra (snad dobře) vykresluje to, kým Heath byl. A přesně takhle na mě taky působil. Navrch takovej úsměv, jako měl on, už nikdy nikdo mít nebude. Nejen jeho talent, ale i on jako osobnost mi chybí.

• 6.9.2017  17:11

Celý tenhle dokument vystihuje sám Richard Müller v jedné ze svých písní: "Spočítaj ma, koľko ma je, všetky drobné porátaj"..

• 3.9.2017  22:09

Je to celé trochu kusé a chybí příběh odněkud někam, to je fakt. Místy to je taky trošku zdlouhavý a linka s Vlkem je (ne)ukončená tak trochu zrychleně. Znamená ale absence celistvého příběhu vždycky nutně to, že film je zbytečný nebo špatný? Nemyslím si. Po strništi bos je totiž krásný, milý a neskutečně dojemný film, který skvěle podkresluje výborná hudba, kamera a typicky svěrákovská laskavost. Navrch vynikající práci odvedli jak malej Alois, tak i nestárnoucí a vždy absolutně perfektní Olda Kaiser. A od úvodních titulků až po ty závěrečné v celém, totálně narvaném kině nikdo neřekl ani slovo. To už o něčem svědčí, ne?

• 3.9.2017  21:44

Obrovský zklamání. I když - může vlastně člověk být zklamanej z něčeho, čeho se od začátku bál a od čeho raději nic moc nečekal? Ale asi jo. Nevhodné obsazení (absolutně do role nehodící se a od prvního momentu prokouknutelnej Farrell, to jako fakt né), hlavní směr příběhu přeskakující sem a tam a plytký a v první části filmu i velmi nudný příběh aspoň trochu zachraňují skvělé efekty a víc než slušná závěrečná pětačtyřicetiminutovka, která tu jedenapůlhvězdičkovou úvodní polovinu vytahuje aspoň na tři. Hodně dlouho jsem se Fantastickým zvířatům vyhýbala. Teď už vím, proč. Nikdy jsem nečekala, že se od Rowling dočkám tolika logických nesmyslů v ději. Ona, která má svůj kouzelnický svět tak skvěle propracovaný... Chvílema se tam mihne svět, který tolik miluju, ale ty chvíle jsou příliš krátké a ne dostatečně silné. A emočně - až na upršenou scénu - jde u mě o jedno velké NIC. A to je průšvih, protože doteď to se mnou Rowling fakt uměla. Uf, achjo, jdu si honem pustit nějakýho Pottera... P.S.: Na nějaký nečary vám z vysoka kálim, trapáci! Prostě lidi, co nekouzlí, jsou mudlové a nazdar. Žádný blbý novoty v tomhle směru nepřijímám.

• 26.8.2017  22:06
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Kdyby tvůrci zůstali jen u jedné série, možná ze mě tu hvězdičku vydolují, ale ta druhá je moc už jen z ukázek.

• 26.8.2017  22:02

Nuda a šeď, a k tomu ještě úplně divně (ne nutně blbě, ale divně) natočená. V podstatě vůbec nic totiž nefunguje. Obsazení je na pohled víc než slušné, ale ve výsledku nevhodné, charaktery působí ochable, zápletka je nezajímavá, dialogy jsou nezáživný, postava Exnera by se dala charakterizovat jako směšnej a namyšlenej vůl (jako tomuhle padají ženy k nohám, jo?) a celý to je prostě tak zoufale nezábavný... Když je vám u kriminálky srdečně u zadku, kdo je vrah, a myslíte na to, proč do velbloudího hrbu nenechají mluvit Vicu slovensky a trápí ji češtinou, kterou neovládá, je prostě něco hoooodně špatně. Některý projekty mě potěší, některý vytočí, ale tohle mi je úplně jedno. A to je snad ještě horší, než kdyby mě každá druhá věta nadzvedávala tím, jak nesmyslná je.

• 9.8.2017  21:27

Nadprůměrný dětský seriál o tom, jak mají dospělí (mylný) pocit, že problémy jejich dětí nejsou opravdové problémy, a že děti jejich světu nemají šanci porozumět. A tak jim nic nevysvětlují, rádoby je chrání a raději řeknou, že to je složité a "jednou pochopíš", ale přitom zapomínají, že je do toho svého světa zatahují, ovlivňují je svým chováním a svými rozhodnutími a hlavně... Hlavně zapomínají, že jsou za ně zodpovědní. A svojí nezodpovědností a sobeckostí je tak často už v dětství staví před velmi těžké situace a nelehká rozhodnutí. Markéta Zinnerová dokázala tyhle dětské těžkosti přetavit do příběhu s takovou lehkostí, že je Proutěný košík vlastně nakonec něžné počtení, resp.podívaná pro celou rodinu.

• 9.8.2017  19:08

Na filmy o zvířatech se moc nemůžu koukat. Buď jsou příšerně kýčovité, trapné a přeslazené, anebo mě bezvýhradně dojmou a vyhrocené scény ve mně dokážou vyvolat pocit absolutního zoufalství (a chodit po zbytek dne s opuchlýma očima není nic moc). Volání divočiny je překrásný film, který zasáhnul moje srdce. Neukazuje jen jednu stranu mince - buď roztomilou lvici, kterou by každý uňuňal, nebo naopak jen divokou přírodu - ale předkládá to celé tak, jak tomu ve skutečnosti je, s respektem k divoké přírodě i k lidem, kteří tuhle přírodu tolik milovali. Svět se zase na chvilku zastavil.

• 9.8.2017  09:33
    Tarzan (1999)

Určitě bych Tarzana nepovažovala za úplně nejlepší animák z dílny Disneyho, ale je velmi dobrý. Hodně dojemná podívaná podkreslená výbornou animací a hlavně fantastickou hudbou, která to celé zvedá ještě o level výš - a můžu říct, že Phila Collinse mám fakt ráda, ale Petr Muk ho v českých verzích písní hravě strčil do kapsy. To, že z knižní předlohy zůstala jen kostra, mi vůbec nevadí, naopak, neumím si představit, jak by měla vypadat pohádka pro děti, která by se jí striktně držela. Celkově spokojenost, i když k dokonalosti Lvího krále a jemu podobných pro mě tentokrát přece jen malý kousek chyběl.

• 9.8.2017  09:26
    Tělo jako důkaz (TV seriál) (2011)

Absolutně debilní seriál s nesympatickou "geniální" dr. Huntovou, která kopíruje zčásti House a zčásti Islesovou (Mauro, doufám, že tohle nevidíš!), ani jedno nedělá dobře a myslí si, bůhvíjak není vtipná a ostrá. Přitom je to tak, že zřejmě jen nechápe, jaká je náplň její práce (takhle fakt soudní lékař nepracuje, prosimvás!), vytváří teorie z ničeho (stejně geniální jako je ona sama), vůbec žádný kriminalisty kolem sebe nepotřebuje, protože to celý vyřeší sama (jenomže tuhle zápletku by vyřešil i pakůň s jednim kopytem v ...), a do toho ještě zvládá trapčit v "super-skvělých-na-úrovni-šmoulů" konverzacích se svojí dcerou. Vlastně ani nevim, za co tu hvězdičku dávám, asi za pěkný vlasy, co Delany má. Dva díly stačily.

• 27.7.2017  20:39

Varování - následující komentář je nechutně sentimentální. Pokaždý, když dočítám nebo dokoukávám poslední díl, zmocní se mě takový zvláštní druh smutku který nemá nic společnýho s dějem. Neskutečně lituju, že to celý končí a že nic tak dobrýho už prostě nepřijde, a hrozně, až zoufale, bych si přála, aby kouzelnický svět doopravdy existoval. Harry Potter je celý moje dětství i dospívání a ani v dospělosti mě láska k tomuhle příběhu neopouští. Dokážu respektovat leccos, ale zkuste mi někdo tvrdit, že je Harry Potter blbost pro děti - a hodim po vás čimkoli těžkym, co mám po ruce. Filmy jsou skvělý (všechny, jen některé trochu víc a jiné trochu méně), přesto si ale pořád stojím za tím, že toho (logicky a samozřejmě) spoustu vypouštějí a tím pádem je bez znalosti knížek zážitek z nich poloviční. I tak ale velké díky tvůrcům za to, že to nepodělali - a finále je tak neskutečně epický a zároveň dokonale niterný zážitek.

• 4.6.2017  23:22
    Koncert pro Manchester (koncert) (2017)

I kdyby byl tenhle koncert špatný, zasloužil by za svoji myšlenku pět hvězdiček. Jenže on navíc byl i skvělý! Klobouk dolů před Arianou Grande. Zpěvačka, která pro mě doteď byla jen jménem, o kterém jsem někde slyšela, v mých očích stoupla nejen pro to, co umí (ač její hudba není můj šálek kafe), ale hlavně pro to, jaká je. Smekám. Doufám, že tohle celý ti, kteří to zvěrstvo páchají nebo páchat chtějí, viděli. A doufám, že se koukali pozorně. Protože pokud ano, museli i oni vidět to, že se jich lidi odmítají bát a tím je nechat vyhrát.

• 26.5.2017  09:27
    A je to naše! (TV pořad) (2017)

Zjednodušila bych otázky, jsou strašně těžký! Kdo má herdek vědět, že šiška s oříšky uvnitř je ňáká pínyje nebo co. Za ty famózní ceny to ale stojí, to zas jo. A taky moderátoři, aaaach, to jsou ňuníci!

• 25.5.2017  13:29

Jsem příznivcem romantických filmů, ale tohle je prostě děsná nuda. Plytký rádobythriller, který nepřináší nic nového a tím starým vůbec nezaujme. Nefunguje příběh ani chemie mezi ústřední dvojicí. A sorry, Whitney umí skvěle zpívat, ale hrát fakt neumí. Jedna hvězdička za Costnerův jelení skok na závěr.

• 25.5.2017  13:24

American sniper není válečný film. Nejde v něm o to vykreslit jakékoli konkrétní události týkající se války (ať už reálné nebo smyšlené).... Válka je tady jen nástrojem. Tenhle film je totiž o vojákovi a jeho psychice, o tom, co prožívá po návratu, o jeho neschopnosti žít normální život, o PTSP... A o tom, co takovému člověku může pomoct. A je to sakra dobrý film.

• 22.5.2017  16:28

Tenhle film je důkazem toho, že jde natočit dobrý a realistický film i bez toho, abych nutně musela šokovat a ukázat úplně všechno. Je mi jasný, že v gulagu i mimo něj se člověk mohl setkat i s výrazně horšími situacemi, ale atmosféra v The Way Back byla sama o sobě všeříkající a mně to takhle ve zkratce či náznacích stačilo. Nemusim být šokovaná a zhnusená za každou cenu. Mnohem víc oceňuju, jaký prostor dostal celek ve smyslu vykreslení atmosféry a doby, jedinec a jeho pocity a psychika, vztahy mezi uprchlíky... The Way Back je zdánlivě klidný a neakční, ale v detailech silný snímek. Oproti tolik vychvalovanému (a za mě slabě průměrnému) Revenantu je tohle pro mě úplně jinde, balzám na duši. Nádherná příroda a hudba, která hraje tam, kde hrát má, a mlčí tam, kde má být ticho, už je jen bonus navíc.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7