.baris.

hodná holka

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 10.10.2019  23:06
    Joker (2019)

Joker neni jen skvělej komiksovej film o zrodu mého nejoblíbenějšího komiksového padoucha, ale hlavně fantastická psychologická sonda do pošramocený lidský duše. TOP je Phoenixův hereckej koncert, v němž nekopíruje nikoho z předešlých Jokerů.

• 10.10.2019  23:04

Přimhouřím obě oči, že je to Stalone. Nostalgie je za mě minimálně místy už za hranou a přepadává v kýč, vadil i předvídatelný děj, nelogický chování postav a zbytečně zběsilá poslední třetina. Ale když vidim, jakou má Sylvester ve svym věku pořád páru,...

• 13.7.2019  14:26
    Kriminál (1989)

SPOILER: Dobrá "oddychová" akčňárna s okouzlujícím Slyem a tradičním americkým koncem.. Akce je tak akorát a příběh super. Za naštvanýho Franka držícího činku nad hubou toho zmetka přidávám půl hvězdičky.

• 16.6.2019  20:48
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Předstírejme, že osmá série neexistuje, a pak je to jasný plný počet :)!

• 15.1.2019  11:54
    Rapl - Operace Ofsajd (S02E02) (epizoda) (2019)

Tohle je pro mě kolosální průser. Jeden nesmysl vedle druhého. Zaměňování ultras s hooligans a neonacisty, fetující neonacistka, neznalost základních fotbalových pravidel, neonácci, co na sebe práskají, fotbalovou hvězdu hraje kluk, který podle mě v životě nekopnul do balónu, házení piv na hlavní tribuně, hod pyrem po vlastním hráči, neonacisty se zákazem vstupu na stadion protáhne dovnitř údržbář... A mohla bych pokračovat. Ne, takhle to na fotbale opravdu nevypadá.

• 14.1.2019  00:23
    Jan Palach (2018)

K dokonalosti, jakou jsem viděla v podání Agnieszky Holland toho, věru, chybí. Nicméně na obranu Sedláčka je třeba říct, že si vybral o poznání těžší látku - zatímco Holland ve svém zpracování rozjela koloběh dramatických událostí následující po činu Jana Palacha, Sedláček točil o zdánlivém klidu před bouří. Klidu, který se velmi špatně slovy popisuje a mimikou a gesty zachycuje. Bouři, která se odehrává v duši člověka, kterou nelze kamerou zachytit. A za mě si s tím poradil na výbornou. Ty "dlouhé a nicneříkající" záběry, které tady mnozí kritizují, v mých očích nicneříkající nejsou, mně dávaly smysl - už jen z toho, jaký úsek příběhu si Sedláček vybral a jak byl napsán scénář, bylo jasné, že výsledný dojem bude velmi záviset na hlavním představiteli. A z mého pohledu byl Viktor Zavadil v roli Palacha zcela geniální. I přesto, že doufám, že Palacha snad každý zná, souhlasím s tím, že by bylo vhodné doplnit konec filmu textem vysvětlujícím, co se dělo poté. Každopádně jsem byla potěšena, že Sedláček se s Holland nijak nesnaží soutěžit, prostě natočil úplně jinou část celého příběhu. Když vidím, jaké hovadiny jsou tu v červených číslech, klidně si tu hvězdu přisadím. A postřeh na závěr: jakkoli mám velmi ráda Zuzanu Bydžovskou, pak - při vší úctě k ní jakožto ke skvělé herečce - maminkou Jana Palacha pro mě je a bude Jaroslava Pokorná, které jsem věřila první i poslední gesto.

• 1.1.2019  17:48
    Řachanda (2016)

Já fakt miluju Vládíka Polívku, ale tohle bylo strašný. Uječený, přeplácaný a zároveň bez pořádného nápadu a děje. A dětem v rodině se to bohužel líbí.

• 21.9.2018  00:08

Emocionálně silné, niterné, až na dřeň...

• 20.7.2018  09:39
    Divočina (2014)

Po zhlédnutí tohohle filmu by člověk nejraději sbalil krosnu, vzal první letadlo do Států a tu odpornou, nádhernou PCT prošel.

• 2.5.2018  23:34

Vážně jsem jediná, komu přijde, že v tomhle filmu Depp jako kdyby zapomněl, jak se hraje? Jeho výkon je fakt otřesnej a nevěřím, že to je záměrné :).

• 30.3.2018  00:09

Kdybych neměla srovnání s geniální knihou, asi bych byla absolutně nadšená. Jenže já to srovnání mám a v rámci něj má Into the Wild v mých očích prostě zásadní nedostatky, které film sráží do průměru. Celý příběh mi najednou připadá hrozně plochý a jednoznačný, postavy jsou vykreslené příliš explicitně a divák dostane příběh předložený takovým způsobem, že nemá šanci si utvořit na postavy jakýkoli vlastní názor, protože příběh přesně říká, co si máte myslet. Nedokázala jsem z filmu cítit tu atmosféru, která mě v knize tak zaujala. Otázka ale je, jestli je celý můj dojem způsoben tím, že Penn udělal nějakou zásadní chybu, nebo spíš zda je takovouhle knihu vůbec možné dobře zfilmovat. Podle mě je správná ta druhá možnost, a tak si říkám, že některá díla by měla zůstat nezfilmována.

• 3.3.2018  17:44

Veliké zklamání. Předlohu od Agathy žeru, ale tady jsem se málem unudila k smrti. Tohle se Brannaghovi fakt nepovedlo. A nemá se na co vymlouvat, protože měl k dispozici nejen skvělou předlohu, ale i parádní obsazení. Jako Hercule mi navíc vůbec neseděl. Škoda.

• 25.2.2018  23:46
    Deadpool (2016)

Sorryjako, odpad to sice neni, ale jinak mě to ani trochu nebavilo. Možná jsem měla zatnout zuby a zkusit to dokoukat, ale když mně to přišlo taaak trapný... Třeba jednou přijde chvíle, kdy se k Deadpoolovi dostanu znova a řeknu si, jak pitomá jsem byla, že jsem to neocenila napoprvý a pobřežím na ČSFD vyšvihnout pět hvězdiček a dát si film do oblíbených.. Ale teď ne, teď vážně ne, jsem zklamaná jak blázen.

• 25.2.2018  15:09

Brilantní kousek s absolutně dokonalým výkonem Phoenixe. Při některých scénách mě až mrazilo a přestože mi bylo jasný, že to celé někam spěje, i tak jsem na konci zůstala sedět s pusou dokořán. Zdejší nízký hodnocení nechápu ani trochu. Allen tyhle typy filmů prostě umí.

• 14.1.2018  18:13
    Coco (2017)

Ano, brečela jsem v kině plnym dětí.

• 13.1.2018  19:26

Ten závěr je nádherný a neskutečně dojemný.

• 6.1.2018  19:53

Film pomalý, klidný, tklivý, tichý a krásný stejně jako rybaření samotné.

• 4.1.2018  17:34
    Aréna Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Jaromír Soukup posílá mé pojetí hodnocení "odpad" ještě do další, dosud neznámé a netušené dimenze.

• 27.12.2017  00:36

Na čistých pět to asi není. Ale scénář je skvěle napsaný a povyšuje notoricky známý příběh na neskutečně silný notoricky známý příběh a výkony Harapese a Studenkové jsou strhující (při některých scénách mi šel doslova mráz po zádech), a přitom nijak nenarušují komornost filmu. Celkově má tenhle film zvláštní charisma, který tak nějak neumim blíž specifikovat, a zároveň je v něm cosi neuvěřitelně dojemnýho a intimního. A závěrečná čtvrthodinka mě absolutně rozsekala. Takže já to na těch pět klidně polepšim...

• 6.11.2017  21:05

Zatím nejlepší díl druhé série. Je radost vidět Švehlíka v roli, kterou si zaslouží (=ve skvěle napsané roli).

• 22.10.2017  14:23

Objektivně vzato je Jako zabít ptáčka jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla.

• 14.10.2017  18:14

Alice Nellis to se mnou prostě umí. Opět mi naservírovala film, kterým mě totálně rozsekala - syrový a hodně krutý snímek, který ale bohužel není ani trochu nadsazený. Celé je to podpořeno skvělým výkonem Zuzany Bydžovské a Filipa Čapky, o kterém jsem coby o herci dosud neměla dvakrát vysoké mínění. Navrch super gradace a žádná špatně vykreslená nebo černobílá postava. Mamas a papas je silně podhodnocený film - to nízké číslo teda vůbec nechápu a mám velkou chuť přidat pátou hvězdičku.

• 14.10.2017  18:06

Moc milý film s příjemným obsazením, který mi ještě pěknou chvíli po dokoukání dokázal zanechat úsměv na tváři. A to někdy úplně stačí. Vrchol kinematografie to není a ty čtyři hvězdičky jsou trochu nadsazený, ale když si vzpomenu, jaký debility jsou tady kolikrát hodnoceny v červených číslech, ráda si přisadim :).

• 28.9.2017  12:02

Je mi absolutně u zadku, že je tenhle dokument v podstatě téměř nekritický, protože stejně k Heathovi přistupuju i já. Líbí se mi, jak dokument ukazuje i jiný stránky jeho talentu, takový, o kterých jsem dosud neměla tušení... A připadá mi, že celková atmosféra (snad dobře) vykresluje to, kým Heath byl. A přesně takhle na mě taky působil. Navrch takovej úsměv, jako měl on, už nikdy nikdo mít nebude. Nejen jeho talent, ale i on jako osobnost mi chybí.

• 6.9.2017  17:11

Celý tenhle dokument vystihuje sám Richard Müller v jedné ze svých písní: "Spočítaj ma, koľko ma je, všetky drobné porátaj"..

• 3.9.2017  22:09

Je to celé trochu kusé a chybí příběh odněkud někam, to je fakt. Místy to je taky trošku zdlouhavý a linka s Vlkem je (ne)ukončená tak trochu zrychleně. Znamená ale absence celistvého příběhu vždycky nutně to, že film je zbytečný nebo špatný? Nemyslím si. Po strništi bos je totiž krásný, milý a neskutečně dojemný film, který skvěle podkresluje výborná hudba, kamera a typicky svěrákovská laskavost. Navrch vynikající práci odvedli jak malej Alois, tak i nestárnoucí a vždy absolutně perfektní Olda Kaiser. A od úvodních titulků až po ty závěrečné v celém, totálně narvaném kině nikdo neřekl ani slovo. To už o něčem svědčí, ne?

• 3.9.2017  21:44

Obrovský zklamání. I když - může vlastně člověk být zklamanej z něčeho, čeho se od začátku bál a od čeho raději nic moc nečekal? Ale asi jo. Nevhodné obsazení (absolutně do role nehodící se a od prvního momentu prokouknutelnej Farrell, to jako fakt né), hlavní směr příběhu přeskakující sem a tam a plytký a v první části filmu i velmi nudný příběh aspoň trochu zachraňují skvělé efekty a víc než slušná závěrečná pětačtyřicetiminutovka, která tu jedenapůlhvězdičkovou úvodní polovinu vytahuje aspoň na tři. Hodně dlouho jsem se Fantastickým zvířatům vyhýbala. Teď už vím, proč. Nikdy jsem nečekala, že se od Rowling dočkám tolika logických nesmyslů v ději. Ona, která má svůj kouzelnický svět tak skvěle propracovaný... Chvílema se tam mihne svět, který tolik miluju, ale ty chvíle jsou příliš krátké a ne dostatečně silné. A emočně - až na upršenou scénu - jde u mě o jedno velké NIC. A to je průšvih, protože doteď to se mnou Rowling fakt uměla. Uf, achjo, jdu si honem pustit nějakýho Pottera... P.S.: Na nějaký nečary vám z vysoka kálim, trapáci! Prostě lidi, co nekouzlí, jsou mudlové a nazdar. Žádný blbý novoty v tomhle směru nepřijímám.

• 26.8.2017  22:06
    Specialisté (TV seriál) (2017)

Kdyby tvůrci zůstali jen u jedné série, možná ze mě tu hvězdičku vydolují, ale ta druhá je moc už jen z ukázek.

• 26.8.2017  22:02

Nuda a šeď, a k tomu ještě úplně divně (ne nutně blbě, ale divně) natočená. V podstatě vůbec nic totiž nefunguje. Obsazení je na pohled víc než slušné, ale ve výsledku nevhodné, charaktery působí ochable, zápletka je nezajímavá, dialogy jsou nezáživný, postava Exnera by se dala charakterizovat jako směšnej a namyšlenej vůl (jako tomuhle padají ženy k nohám, jo?) a celý to je prostě tak zoufale nezábavný... Když je vám u kriminálky srdečně u zadku, kdo je vrah, a myslíte na to, proč do velbloudího hrbu nenechají mluvit Vicu slovensky a trápí ji češtinou, kterou neovládá, je prostě něco hoooodně špatně. Některý projekty mě potěší, některý vytočí, ale tohle mi je úplně jedno. A to je snad ještě horší, než kdyby mě každá druhá věta nadzvedávala tím, jak nesmyslná je.

• 9.8.2017  21:27

Nadprůměrný dětský seriál o tom, jak mají dospělí (mylný) pocit, že problémy jejich dětí nejsou opravdové problémy, a že děti jejich světu nemají šanci porozumět. A tak jim nic nevysvětlují, rádoby je chrání a raději řeknou, že to je složité a "jednou pochopíš", ale přitom zapomínají, že je do toho svého světa zatahují, ovlivňují je svým chováním a svými rozhodnutími a hlavně... Hlavně zapomínají, že jsou za ně zodpovědní. A svojí nezodpovědností a sobeckostí je tak často už v dětství staví před velmi těžké situace a nelehká rozhodnutí. Markéta Zinnerová dokázala tyhle dětské těžkosti přetavit do příběhu s takovou lehkostí, že je Proutěný košík vlastně nakonec něžné počtení, resp.podívaná pro celou rodinu.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7