.baris.

okres Praha
hodná holka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 10.4.2021  21:38

To byla ale blbost. Nevkusné, na sílu rádobyvtipné, nudné, o ničem... Margot Robbie tady ani neměla co táhnout, ten scénář je naprosto šílenej. Od půlky jsem se modlila, ať už je konec. Takhle fakt ne, milé DC.

• 25.3.2021  23:53

Můj kluk by mi řekl, že nerozumim komiksům (a měl by pravdu), nicméně ten konec mi přijde takovej divnej. Jak to říct a nespoilerovat, no, prostě celej film se tam něco děje a pak najednou šmik a na sílu se tam vloží něco jinýho a ještě to něco jinýho má zas divnou pointu. Postava super, tu mám ráda, ale jinak uf, jsem to nepochopila a pro mě je to takový nějaký zmatlaný. A taky na mě těch zpomalených záběrů v celym filmu bylo už trochu moc. Tim ale vlastně s negativy končím, protože celkově tenhle experiment (totiž udělat už hotový film znovu a jinak a použít záběry i z předchozího) docela slušně vyšel. Je hustý a zajímavý, jak stejná scéna může v různým kontextu a s různými efekty vyznít úplně jinak. Potěšilo mě hlavně bližší představení jednotlivých postav, přece jen to bylo něco, co jsem původnímu filmu vyčítala, taková nějaká zrychlenost - aby se to stihlo odvyprávět v nějakým rozumným čase, tak to strašně svištělo a některý věci nebyly vysvětleny, a tak vyšuměly nebo nedávaly smysl... Tady si můžeš dovolit věci pochopit (i když teda občas jsou takový naivnější nebo přepálený, ale ve světě superhrdinů je možný všechno) a stejně tak i jejich souvislosti, a ne jen tupě přijmout, že "takhle to prostě je". Takže nakonec ty čtyři hodiny nebyly ani nijak dlouhý, protože odvyprávět příběh zasazený do kontextu tolika dalších příběhů prostě nutně chvíli trvá. Celkově tam byla znát nějaká péče a vlastně už mi ani moc nevadí Affleck, na kterého jsem si zvykla, i když pro mě Batmanem už bude navždycky Bale (taky proto, že se na něj o dost líp kouká, ale tak tady je zas Cavill). Každopádně si pořád říkám, že ta cesta, kterou šel Marvel, tedy představit postavy a pak z nich udělat malotřídku superhrdinů, je jednodušší a logičtější. A za mě taky minimálně o třídu kvalitnější - aspoň zatím. Marvelovky jsou tak nějak chytlavější, dějově zajímavější a chytřejší. DC v tomhle zaostává (Nolanovky a Jokera nepočítám, ty jsou absolutně skvělý, kvalitativně úplně z jinýho vesmíru), což nechápu, vždyť mají do hajzlu Supermana a Batmana, co chceš víc? Ale jestli tam hodlají pokračovat aspoň takhle, tak by to šlo. I když by bylo fajn, aby se ještě o trochu víc postavám rozšířil charakterovej rejstřík a dodala se jim trocha nějakých větších dilemat. Uvidíme, co se bude dít dál.

• 10.2.2021  12:55
    Catwoman (2004)

Děsná pitomost. Vlastně ani nechápu, za co dávám tu hvězdičku. Tady je totiž špatně snad úplně všechno. Halle Berry je krásná ženská, ale jako Catwoman je teda spíš směšná než sexy. Do role se mi vůbec nehodí, ale možná to líp zahrát nešlo, možná to bude tím špatným scénářem, v němž spousta věcí nedává žádný smysl. Kamera je taky pekelně divná. A ten kostým vymyslel kdo? Prostě a jednoduše - tady je fakt blbě úplně všechno.

• 9.2.2021  17:42
    Jumper (2008)

Nápad super, provedení mizerný, nudný a nezajímavý. Chvíli jsem i spala a po probuzení jsem zjistila, že jsem o nic nepřišla. Škoda...

• 31.1.2021  01:11

Co to udělali Jimovi s vlasy?????? :(

• 19.1.2021  23:14
    O vánoční hvězdě (TV film) (2020)

Tak bobánci, asi takhle... Když vidim, jaký kraviny tady jsou kolikrát v červených číslech, tak ty čtyři hvězdičky milé pohádce, která je po dlouhé době opravdu pohádková, s krásnou a princeznovskou princeznou, skvělými Terezkou Ramba a Vojtou Kotkem, dám.

• 1.1.2021  22:28

Skvělá práce. Loki zcela zastiňuje Thora a Hiddleston je ve své roli absolutně fantastický. Ne úplně povedený začátek vyvažuje výborný konec, který navyšuje tenhle díl o celou hvězdičku, protože je fakt luxusní, skvěle udělaný a pokládá řadu otázek, kvůli kterým se člověk nemůže dočkat, až se dostane ke třetímu dílu, u nějž doufám, že mi ty otázky zodpoví.

• 1.1.2021  13:07
    Iron Man 3 (2013)

Třetí Iron Man je temnější než oba předchozí díly dohromady - a je to cesta správným směrem. Stark si sice zachoval svoje hlášky, ale zároveň už není jen tím sebejistým, trochu nesnesitelným frajírkem. Krom padouchů se potýká i se svými démony, kteří ho občas přemáhají. A přesně takový by superhrdina podle mě měl být. Ne perfektní ve všech směrech, ale občas nejistý, bezradný a třeba i zoufalý. Závěr byl naprosto epický, ani jsem nedýchala. Za mě zatím nejlepší marvelovka a jsem zvědavá, jestli je možné jít ještě výš.

• 21.12.2020  12:39

Hodně silné tři hvězdičky. Fotbal miluju a Pelého příběh je sám o sobě velmi silný, zároveň se ale pořád nemůžu zbavit dojmu, že se z toho dalo vytřískat trochu víc. Víc vtáhnout do děje, podnítit víc emocí u diváka (ač některé scény byly dechberoucí, to zas jo) a ukázat trochu víc fotbalu. Nevím, jestli to bylo střihem, scénářem nebo čím... Dobové záběry každopádně top!

• 3.12.2020  12:35

Jednu hvězdičku za... no, já nevim za co.

• 23.11.2020  19:42

Hele... já to vim, že to je vlastně děsná blbost, jo. Ale každej máme nějaký takový to, jak na tom ulítáváme, i když je to taková malá milá hovadinka, že jo? A já mám tohle. Já tenhle film prostě miluju. Dokonalá zábava, perfektní příšerný tanečky Granta, roztomilá Drew Barrymore... Jasný, cenu za nejpřínosnější a nejnápaditější film historie, to nezíská, ale co, vždyť to je nakonec úplně jedno, ne?

• 11.11.2020  22:38

U komedie bych se měla smát... nebo ne?

• 11.11.2020  22:35

Knihu jsem nečetla, ale vzhledem k tomu, co se o ní i o filmu hlásalo, jsem čekala, jak se budu červenat, bůhvíjaký to nebude porno nebo co, a zbytečně - ono to totiž bylo úplně o ničem. Dějově i tim, díky čemu to dílo proslulo. Působilo to na mě, jako kdyby to celé chtělo šokovat a zároveň nepohoršit, což je hodně blbá kombinace. Některé repliky bych dokonce zařadila do kategorie scenáristické perly. Navíc mě neskutečně rozčilovala divná hlavní hrdinka. Takové nanicovaté.

• 11.11.2020  22:28
    Planeta opic (1968)

Děsivě realistické a nadčasové, skvěle natočené a výborně zahrané. Navíc s fantastickou pointou na závěr. Ještě teď mě mrazí.

• 11.11.2020  22:25
    Stážista (2015)

Neskutečně milý film, v němž exceluje naprosto fantastický Robert de Niro (a že jinak jeho fanynka až tak nejsem). Jeho postava je tak neskutečně příjemná, že bych si takového Bena moc přála poznat i ve skutečnosti. Zároveň se snímku daří vyhýbat se přehnaným klišé a patosu je v něm tak akorát, aby to člověka rozněžnělo a nenasíralo. Takhle nabitá pozitivní energií jsem už dlouho po žádném filmu nebyla - a efekt je opakovaný, i po druhém zhlédnutí odcházím od filmu se stejnými milými pocity. Jasný plný počet.

• 11.11.2020  22:17
    Let's Dance (2019)

Příběh je slabý, místy trochu nudný a hodně předvídatelný, některé postavy se rozhodují dost nelogicky (hlavně Emma), ale něco málo tam přece jen je. Krom postavy Chloé a místy dobře zvolené hudbě mě v dobrém slova smyslu zaujalo to, na čem celý film stojí: Spojení hip hopu (kterej normálně nemusím) a baletu (kterej normálně můžu), které se povedlo a z kterého snímek těží maximum. Závěrečné vystoupení je pak pěkně zpracované, přesto je celý příběh tak plytký a emoce nebudící, že víc než hvězdičku dát nemůžu.

• 14.7.2020  21:59
    Na dotek (2004)

Hodně intimní (a zároveň velice chladná) a psychologicky zvládnutá záležitost, ze které je divadelní původ silně cítit, ale vůbec to ničemu nevadí. Příběh se nebojí jít v emocích až na dřeň, je silný, drsný, syrový, až je z toho člověku místy mírně nevolno. Po skončení zůstane jen určitý pocit hnusu a hlavně deprese a beznaděje - a člověk už jen přemítá, kdo byl vlastně větší hajzl a kdo chudák. A v tom je právě síla tohohle filmu i jeho hlavní kvalita. Ve chvíli, kdy si dovolíte k někomu cítit sympatie, ta postava udělá něco, z čeho byste zvraceli. Naopak v momentech, kdy máte někoho za totálního zmetka, stane se něco, co Vás přiměje ho chápat a soucítit s ním. A velká spousta z toho je nakonec v mnohém hlavně o úhlu pohledu. Fantastická Julia všechny ostatní o level převyšuje, a to i přesto, že i zbylá trojice je výborná. K dokonalosti něco chybělo, ale ten vtíravý pocit zůstává i drahnou chvíli po dokoukání.

• 20.4.2020  14:14
    Popelka (2015)

Jak jsem se mohla tomuhle skvostu tak dlouho vyhýbat? Klasická disneyovská Popelka s kouzelnou pohádkovou atmosférou, kde je všeho tak akorát. Tahle verze Popelky je umírněná, něžná, nepřeplácaná a zároveň zábavná a neuvěřitelně dojemná. A obrovský podíl na tom má výborná Brannaghova režie a zejména skvělý výběr hlavní představitelky, která je prostě a jednoduše neuvěřitelně milá a správně princeznovská. K tomu fantastická Cate Blanchett, správně a akorát ztřeštěná Helena Bonham Carter, překrásná hudba, Robb Stark, nádherný kostýmy... A když Popelka v modrých šatech na plese schází schodiště, mám husí kůži. Už hodně dlouho mě hraná pohádka takhle nedojala. Moje srdce plesá a pridávám hvězdičku navrch.

• 17.4.2020  01:43
    Aladin (2019)

Tu potřebu převádět animované klasiky do hraných verzí plných barev, kýče, přeplácanosti a divnosti, tu teda fakt nechápu. Jasmína je hezká, ale jinak je to velkolepý prázdný nic. Nuuuudaaaa!

• 13.4.2020  13:29
    Con Air (1997)

Nebýt toporného Cage, na jehož místě si spíš umím představit Bruce Willise, kterému by role sedla jak ... na hrnec, dala bych s klidem silné čtyři.

• 5.3.2020  01:33

Předně je třeba říct, že Kunderova Nesnesitelná lehkost bytí patří mezi mé nejoblíbenější knihy. A právě v tom je ten hlavní problém. Jako kdyby film sám o sobě neměl dost s čím bojovat (což teda sakra má), v každým jeho momentu se mi do mysli vkrádalo srovnání s knihou. A v něm snímek neobstál ani za mák. Vlastně kdybych nevěděla o tom, že byl natočen podle Kunderovy knihy, řekla bych, že jde jen o pokus natočit něco na její pouhé motivy. Kde byl Nietzsche, kde Beethoven, nicota, lehkost, tíže? Nikde. Stokrát rádobyumělecky ztvárněný sex myšlenku knihy nenahradí, stejně tak ani v mých očích prazvláštní dialogy. Pocitově jsem se nalézala prostě úplně jinde, než při četbě knihy. Chybí mi v tom taková česká citlivost a jízlivá ironie v jednom, štiplavost, pochopení i nesoulad s postavami, chybí mi v tom výrazné emoce, jde jen o ploché vyprávění nějakého příběhu, a to ještě ne zrovna v mých očích správně zpracované. Vždycky říkám, že pro mě knihy mají vrstvy - nejde jen o příběh samotný, ale taky o to, co se skrývá pod ním, co si pod ním najdeme, o emoce, které vyvolává, a o myšlenky, ke kterým nás vede. A zrovna v Nesnesitelné lehkosti byti nejde o jednu skrytou věc, jeden význam, který by se proléval celou knihou, ale o celou řadu toho skrytého, u něhož vlastně člověk neví, jestli to tam dodal Kundera, nebo jestli my sami na základě nějaké zkušenosti. To skryté je zároveň zjevné, i když to mnohokrát není řečeno, ale kolikrát se k tomu musí dojít. A zdánlivé detaily se propojují ve smysluplný celek. Jenže tenhle film jede celý jen v jedné vrstvě, a to ještě ne ideálně uchopené. A do toho bojuje se spoustou dalších problémů. Umělý Československo, atmosféra, do níž se neumim ponořit, Tereza, jejíž charakter ve směsici celku úplně zapadnul, nedokreslení Sabina i Franz, a navrch Tomáš... Day-Lewis je určitě výbornej herec, ale Tomáše v něm prostě nevidím. Celkově jsme se s timhle filmem nepokamarádili a zas si opakuju, že některá díla by měla zůstat nezfilmována.

• 21.2.2020  15:18
    Past (TV film) (2020)

Past je film o pravdivém příběhu o zrůdnosti doby a zničených lidských životech a mohl být strašně dobrý, protože ten příběh je neskutečně silný, ale bohužel svůj potenciál nevyužil a je natočený v mnohém mizerně.. Stivínová předvádí fantastický výkon, výborný je i představitel malého Jiřího, také další herci byli vhodně zvoleni (velký palec nahoru za Milušku Bittnerovou a mladého Heřmánka), ovšem chtělo by to trošku méně útržkovitosti a více kontextu. Pro diváka neznalého reálií doby podle mě nebylo možné se v příběhu dobře vyznat. Celé by si to klidně zasloužilo větší délku, protože vyprávět bylo co. Takhle to působí nedodělaně a těžko se do toho hlouběji ponořuje.. Některé linky navíc působí víc než neukončeně (například linka Lenky Zahradnické či Daniela Bambase). Totální wtf je pak hudba, ty rádoby rockové vsuvky byly teda úplně mimo mísu. Škoda.

• 31.1.2020  14:30

Plus: Je tam fotbal. Minus: Všechno ostatní...

• 31.1.2020  14:28
    Pupendo (2003)

Zrezla nám tu špachtle...

• 30.1.2020  20:33

Na tenhle film jsem si zuby brousila už hrozně dlouho, už jen kvůli titulní písni, která mi pořád hraje v hlavě, jenže hrozně dlouho taky nějak pořád nebyla ta správná nálada... Ale když přišla, byl to skvělej zážitek. Jde totiž o film, který jde na dřeň v ukázce slávy a její pomíjivosti, se všemi jejími příjemnými i stinnými stránkami, a až bolestně ukazuje pád na dno a to, jak člověk dokáže sám sebe zničit. První část snímku jsem si užila neskutečně, trochu víc bych si pohrála snad jen s občasnou zkratkovitostí a nedotaženými detaily v druhé části filmu. Konec byl výborný a silný, skvěle dokreslený Charliem sedícím u vrat garáže a prostřihy z koncertu ke klavíru. Nejsilnější scénou je ale Allyin první výstup s Jackem na scéně s jejich Shallow. Tam je Lady Gaga fantastická nejvíc. Čímž se teda dostávám k tomu, že Coopera žeru, je to krásnej chlap (čím dál víc!), navíc překvapivě úžasně zpívá, soundtrack se taky povedl, ale tím největším wow je v tomhle filmu něco jiného. To, co předvedla Lady Gaga, to je totiž absolutní hereckej top a nebojim se říct, že ona celej ten film táhne, a to i přesto, že jsem dlouho neviděla chlapa tak skvělýho a uvěřitelnýho v charakterní roli jako je tady Cooper. Řekněte mi pět let zpátky, že z téhle ženy, jejíž hudba mi nic neříká, jednou budu na větvi a poťukám vám na čelo. Ale teď fakt jsem. A navíc je neskutečně krásná. Pár drobností a bylo by to na pět, i když si myslim, že to tam časem stejně vytáhnu. Edit: A je to tady. Film mám pořád v živý paměti, kdykoli slyším jakoukoli písničku z filmu, mám husí kůži až... no, všude, a soundtrack mi na vinylu jede skoro pořád. Zvedám na pět.

• 2.1.2020  14:42
    LOVEní (2019)

Vrchol trapnosti, křečovité pokusy o humor a přehlídka hrozivého přehrávání, kterou jakžtakž zachraňuje aspoň příjemný Jakub Prachař, díky němuž jsem to u žehlení a mytí nádobí vůbec "dokoukala".

• 10.10.2019  23:06
    Joker (2019)

Joker neni jen skvělej komiksovej film o zrodu mého nejoblíbenějšího komiksového padoucha, ale hlavně fantastická psychologická sonda do pošramocený lidský duše. TOP je Phoenixův hereckej koncert, v němž nekopíruje nikoho z předešlých Jokerů.

• 10.10.2019  23:04

Přimhouřím obě oči, že je to Stalone. Nostalgie je za mě minimálně místy už za hranou a přepadává v kýč, vadil i předvídatelný děj, nelogický chování postav a zbytečně zběsilá poslední třetina. Ale když vidim, jakou má Sylvester ve svym věku pořád páru,...

• 13.7.2019  14:26
    Kriminál (1989)

SPOILER: Dobrá "oddychová" akčňárna s okouzlujícím Slyem a tradičním americkým koncem.. Akce je tak akorát a příběh super. Za naštvanýho Franka držícího činku nad hubou toho zmetka přidávám půl hvězdičky.

• 16.6.2019  20:48
    Hra o trůny (TV seriál) (2011)

Předstírejme, že osmá série neexistuje, a pak je to jasný plný počet :)!

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8