.baris.

okres Praha
hodná holka

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 9.8.2017  21:27

Nadprůměrný dětský seriál o tom, jak mají dospělí (mylný) pocit, že problémy jejich dětí nejsou opravdové problémy, a že děti jejich světu nemají šanci porozumět. A tak jim nic nevysvětlují, rádoby je chrání a raději řeknou, že to je složité a "jednou pochopíš", ale přitom zapomínají, že je do toho svého světa zatahují, ovlivňují je svým chováním a svými rozhodnutími a hlavně... Hlavně zapomínají, že jsou za ně zodpovědní. A svojí nezodpovědností a sobeckostí je tak často už v dětství staví před velmi těžké situace a nelehká rozhodnutí. Markéta Zinnerová dokázala tyhle dětské těžkosti přetavit do příběhu s takovou lehkostí, že je Proutěný košík vlastně nakonec něžné počtení, resp.podívaná pro celou rodinu.

• 9.8.2017  19:08

Na filmy o zvířatech se moc nemůžu koukat. Buď jsou příšerně kýčovité, trapné a přeslazené, anebo mě bezvýhradně dojmou a vyhrocené scény ve mně dokážou vyvolat pocit absolutního zoufalství (a chodit po zbytek dne s opuchlýma očima není nic moc). Volání divočiny je překrásný film, který zasáhnul moje srdce. Neukazuje jen jednu stranu mince - buď roztomilou lvici, kterou by každý uňuňal, nebo naopak jen divokou přírodu - ale předkládá to celé tak, jak tomu ve skutečnosti je, s respektem k divoké přírodě i k lidem, kteří tuhle přírodu tolik milovali. Svět se zase na chvilku zastavil.

• 9.8.2017  09:33
    Tarzan (1999)

Určitě bych Tarzana nepovažovala za úplně nejlepší animák z dílny Disneyho, ale je velmi dobrý. Hodně dojemná podívaná podkreslená výbornou animací a hlavně fantastickou hudbou, která to celé zvedá ještě o level výš - a můžu říct, že Phila Collinse mám fakt ráda, ale Petr Muk ho v českých verzích písní hravě strčil do kapsy. To, že z knižní předlohy zůstala jen kostra, mi vůbec nevadí, naopak, neumím si představit, jak by měla vypadat pohádka pro děti, která by se jí striktně držela. Celkově spokojenost, i když k dokonalosti Lvího krále a jemu podobných pro mě tentokrát přece jen malý kousek chyběl.

• 9.8.2017  09:26
    Tělo jako důkaz (TV seriál) (2011)

Absolutně debilní seriál s nesympatickou "geniální" dr. Huntovou, která kopíruje zčásti House a zčásti Islesovou (Mauro, doufám, že tohle nevidíš!), ani jedno nedělá dobře a myslí si, bůhvíjak není vtipná a ostrá. Přitom je to tak, že zřejmě jen nechápe, jaká je náplň její práce (takhle fakt soudní lékař nepracuje, prosimvás!), vytváří teorie z ničeho (stejně geniální jako je ona sama), vůbec žádný kriminalisty kolem sebe nepotřebuje, protože to celý vyřeší sama (jenomže tuhle zápletku by vyřešil i pakůň s jednim kopytem v ...), a do toho ještě zvládá trapčit v "super-skvělých-na-úrovni-šmoulů" konverzacích se svojí dcerou. Vlastně ani nevim, za co tu hvězdičku dávám, asi za pěkný vlasy, co Delany má. Dva díly stačily.

• 27.7.2017  20:39

Varování - následující komentář je nechutně sentimentální. Pokaždý, když dočítám nebo dokoukávám poslední díl, zmocní se mě takový zvláštní druh smutku který nemá nic společnýho s dějem. Neskutečně lituju, že to celý končí a že nic tak dobrýho už prostě nepřijde, a hrozně, až zoufale, bych si přála, aby kouzelnický svět doopravdy existoval. Harry Potter je celý moje dětství i dospívání a ani v dospělosti mě láska k tomuhle příběhu neopouští. Dokážu respektovat leccos, ale zkuste mi někdo tvrdit, že je Harry Potter blbost pro děti - a hodim po vás čimkoli těžkym, co mám po ruce. Filmy jsou skvělý (všechny, jen některé trochu víc a jiné trochu méně), přesto si ale pořád stojím za tím, že toho (logicky a samozřejmě) spoustu vypouštějí a tím pádem je bez znalosti knížek zážitek z nich poloviční. I tak ale velké díky tvůrcům za to, že to nepodělali - a finále je tak neskutečně epický a zároveň dokonale niterný zážitek.

• 4.6.2017  23:22
    Koncert pro Manchester (koncert) (2017)

I kdyby byl tenhle koncert špatný, zasloužil by za svoji myšlenku pět hvězdiček. Jenže on navíc byl i skvělý! Klobouk dolů před Arianou Grande. Zpěvačka, která pro mě doteď byla jen jménem, o kterém jsem někde slyšela, v mých očích stoupla nejen pro to, co umí (ač její hudba není můj šálek kafe), ale hlavně pro to, jaká je. Smekám. Doufám, že tohle celý ti, kteří to zvěrstvo páchají nebo páchat chtějí, viděli. A doufám, že se koukali pozorně. Protože pokud ano, museli i oni vidět to, že se jich lidi odmítají bát a tím je nechat vyhrát.

• 26.5.2017  09:27
    A je to naše! (TV pořad) (2017)

Zjednodušila bych otázky, jsou strašně těžký! Kdo má herdek vědět, že šiška s oříšky uvnitř je ňáká pínyje nebo co. Za ty famózní ceny to ale stojí, to zas jo. A taky moderátoři, aaaach, to jsou ňuníci!

• 25.5.2017  13:29

Jsem příznivcem romantických filmů, ale tohle je prostě děsná nuda. Plytký rádobythriller, který nepřináší nic nového a tím starým vůbec nezaujme. Nefunguje příběh ani chemie mezi ústřední dvojicí. A sorry, Whitney umí skvěle zpívat, ale hrát fakt neumí. Jedna hvězdička za Costnerův jelení skok na závěr.

• 25.5.2017  13:24

American sniper není válečný film. Nejde v něm o to vykreslit nějaké - ať už reálné nebo smyšlené - historické události, tedy ukázat, co se v dané válce vlastně dělo. Válka je tady jen nástrojem. Tenhle film je totiž o vojákovi a jeho psychice, o tom, co prožívá po návratu, o jeho neschopnosti žít normální život, o PTSP... A o tom, co takovému člověku může pomoct. A je to sakra dobrý film.

• 22.5.2017  16:28

Tenhle film je důkazem toho, že jde natočit dobrý a realistický film i bez toho, abych nutně musela šokovat a ukázat úplně všechno. Je mi jasný, že v gulagu i mimo něj se člověk mohl setkat i s výrazně horšími situacemi, ale atmosféra v The Way Back byla sama o sobě všeříkající a mně to takhle ve zkratce či náznacích stačilo. Nemusim být šokovaná a zhnusená za každou cenu. Mnohem víc oceňuju, jaký prostor dostal celek ve smyslu vykreslení atmosféry a doby, jedinec a jeho pocity a psychika, vztahy mezi uprchlíky... The Way Back je zdánlivě klidný a neakční, ale v detailech silný snímek. Oproti tolik vychvalovanému (a za mě slabě průměrnému) Revenantu je tohle pro mě úplně jinde, balzám na duši. Nádherná příroda a hudba, která hraje tam, kde hrát má, a mlčí tam, kde má být ticho, už je jen bonus navíc.

• 21.5.2017  19:27

Nádherný, dojemný a hluboký film s úžasnou hudbou. Obrovský díl na tom, jak skvělý tenhle film je, mají Redford a Streisand, kterým to mezi sebou výborně funguje a jejichž výkon je absolutně strhující a fenomenální a... No, nemám pro tenhle film vůbec nic než superlativy. Ale rozhodně vnímám, že to není snímek vhodný pro každého, jeho síla nespočívá v pompéznosti a velkých zvratech a někomu asi může připadat nudný. Pro mě je jeho síla právě v jeho komornosti, intimnosti a emocích projevovaných ne s tragickou dramatičností, ale přirozeně a nesmírně niterně. Opravdu mě už hodně dlouho nic takhle nedostalo - po všech stránkách. Tohle je úplně něco jiného, než co jsem dosud viděla. Tohle není hezký romantický film, kterých je plno, u kterých si popláčete, vypnete telku a jdete spát, tohle je nádherná romance, tohle jsou pocity, které znám a cítím, tohle je život.

• 21.5.2017  16:27

Vždycky jsem tvrdila, že francouzské komedie jdou mimo mě. Byly pro mě totiž vždy v podstatě výhradně (až na výjimky s Belmondem, které žeru) spjaty s osobou Louise de Funése, kterého považuju za vynikajícího herce, nicméně filmy s ním mě nikdy nedonutily válet se smíchy po podlaze (asi jsem holt už blbá generace). Hele, přátelé, od chvíle, co jsem viděla první film s Omarem Sy, už to nikdy tvrdit nebudu. Jeho styl mi nesmírně sedí a ještě se mu nepovedlo mě zklamat. A co víc - filmy s ním rozhodně nejsou jen o tom diváka pobavit a rozesmát. Francouzi jsou borci!

• 20.5.2017  15:52

Tak nějak jsem dostala, co jsem čekala, a to je v tomto případě dobře. Atmosféra dobrá, vykreslení psychiatrické léčebny konce 19. století přesvědčivé a podle mě i dost přesné, Ben Kingsley vynikající, můj oblíbený Thewlis správně nechutnej a úchylnej. Musim uznat, že na Prokletý ostrov tomu kousek chybí, tam byl ten "no-sakra!" efekt na konci silnější, ale ani tak to nebylo ani trošku špatný. Jedinej průser celýho tohohle filmu tak tkví v tom, že moje životní platonická láska Jim Sturgess vypadá výborně i v těch pitomých a jinak šíleně neslušivých lennonkách.

• 5.3.2017  15:27
    24. Český lev (TV pořad) (2017)

Adela byla výborná, vtipná, uvolněná a pohotová a jakési kecy o "Slovence a Českém lvu" neberu (obzvlášť vzpomenu-li si na poněkud prkennou Lucii). Nápad s Ondřeji za klavíry byl dobrý, ovšem jejich absolutně nevhodné a hlasité vyhrávání během projevů bylo dost mimo a nevkusné (vůbec se nedivím reakcím některých oceněných). K oceněným se moc vyjadřovat nebudu, Masaryka jsem ještě neviděla (a zatím to ani neplánuju, už jen ten trapný kalkul nasadit ho do kin na poslední týden v roce mi ho dost znechucuje), ale dost pochybuju (a ráda se budu mýlit a filmu se případně omluvím), že by byl opravdu tak dobrý, aby toho musel posbírat tolik. Co Teorie tygra (pro mě film roku), Anděl Páně 2, Rodinný film nebo Olga H. (a to se třeba na Anthropoid teprve chystám)? A hudba a kamera z Polednice? Zaplať aspoň za tu Pustinu a Michalinu s Klárou, jinak jsem totiž silně v rozpacích. Edit: Viděla jsem Anthropoid a vůbec nechápu, jak mohl nevyhrát. Buď je Masaryk absolutní Meisterstück, nebo se akademici krutě spletli. Anebo tomu teda prostě nerozumím...

• 19.2.2017  15:05
    Pustina - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2016)

Je to tady! To, čeho jsem se bála, se nestalo. Pustina má kvalitativně stoupající tendenci a pohlcuje mě víc a víc. Skvěle graduje a zobrazuje snad všechny hnusy a děsy světa. Nejen mnou už v předchozích komentářích zmiňovaní Dušek (kterého mi bylo velmi líto a nutno říct, že tohle byl jeho díl!) a Noha excelují, výborní jsou i Stivínová, Cina, Eliška Křenková, Holubová s Vladykou, Benoni a Špalková. Vlastně by mi zabralo míň času vyjmenovat, kdo herecky výborný není. NIKDO. Připočítám-li ke všem výkonům a skvělému scénáři všeříkající hudbu a vynikající a děsivé záběry fantastické kamery (a že já si těchhle věcí obvykle nevšímám), dojde mi, jak je Pustina ojedinělým a zajímavým projektem. Snad mě závěr nezklame.

• 19.2.2017  15:01
    Pustina - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2016)

Jak jsem byla po prvním dílu překvapena z Duškovy role, tak jsem teď překvapena z té Nohovy. Stejně jako Dušek ale Noha svoji roli zvládá absolutně s přehledem. Zatím to jsou pořád čtyři hvězdičky, ale začínám už být výrazně zvědavější, co mě čeká.

• 19.2.2017  14:54
    Pustina - Epizoda 1 (E01) (epizoda) (2016)

První, co mě napadá, je, koho napadlo obsadit sluníčkového Jaroslava Duška do takovéhle role. Ale ono to funguje, na úsměvné "štípání bambusů" si při jeho scénách v chatce rozhodně nevzpomenete, ba naopak, jde z něj strach smíšený s hnusem a možná i špetkou lítosti. A vůbec tak nějak pořád přemítám nad obsazením, který je prostě absolutně famózní. Ale po prvním dílu mě celá výborně vykreslená hnusná atmosféra ponořuje tak hluboko, že si nejsem jistá, že chci sérii vidět celou a přemýšlím, zda Pustinu vůbec dokoukám. Nakonec se však rozhoduju, že to dám, přece jenom ohlasy jsou velké a výkony prvního dílu jsou příslibem, tak uvidíme, snad se toho sexu aspoň trochu ubere...

• 13.2.2017  13:32
    Černý Petr (1963)

Slyšíš ten rozdíl? Ahooooj. - Hoj.

• 10.2.2017  22:49
    Padesátka (2015)

Poměrně velká spousta vtipných gagů, která ale nedávala smysl jako celek. Problém taky bylo hodně moc hluchých míst, při kterých můžu bohužel se zcela čistým svědomím říct, že jsem se prostě nudila. Škoda, potenciál a myšlenku to mělo, příběh se taky povedlo celkem propracovat (aneb všichni se se všemi znají), ač je to ve své podstatě neskutečná blbost (což by mi za určitých okolností vůbec nevadilo). Závěr super, celkově jsem ale hodně zklamaná.

• 6.2.2017  00:30

Jeden z nejděsivějších filmů, které jsem kdy viděla, možná úplně nejděsivější. Není špatný, a proto mu nemůžu a ani nechci dát odpad, je pro mě prostě jenom absolutně nepřijatelný. O jednotlivých scénách se mi zdálo ještě několik dnů po zhlédnutí. Vyžívání se v nechutnostech a odpornostech, pedofilní atmosféra, úchylnost nad úchylnost, fuj a blé. Navíc to, že hrálo hlavní roli dítě (ač výborně), pro mě dostává celý příběh ještě do jiné, nechutnější dimenze a nějak se od toho prostě nedokážu oprostit - při všech odporných scénách jsem si říkala: panebože, tohle to dítě muselo do dalšího života neuvěřitelně poznamenat (a co jako do háje ty sexuální scény?). U některých filmů si říkám, že do nich třeba ještě dorostu a změním názor, ale do tohohle kousku teda fakt dorůst nechci (což je taková pěkná paralela s hlavním hrdinou, tak aspoň něco). Zdejší vysoké hodnocení ani zařazení tohohle díla v knižní podobě mezi klasiky a povinnou četbu si nedokážu vysvětlit, buď se asi lidi snaží působit rádobyintelektuálně, anebo tohle dílo v lidech probouzí jakousi podivnou zálibu ve zvrácenostech. Nevim a nechci to vědět. Chápu nadsázku a metaforu, ale odtud potud. Fuj tajksl.

• 6.2.2017  00:18
    Mrtvý muž (1995)

Tady jsme se s panem Jarmuschem nějak nepochopili. Neuvěřitelná nuda, výborný Depp.

• 3.2.2017  22:49

Životní výkon Bruce Willise, fantastický Haley Joel Osment. Kvalitu Šestého smyslu jasně potvrzuje fakt, že i když vám dojde, jak asi film skončí, stejně vás to celé hrozně moc baví a děsí a jste napnutí jak blázen. Přestože mě tedy napadlo, o co běží, už asi po půl hodině filmu, byla jsem neuvěřitelně nadšená. Horory nemusím, ale právě pro tyhle případy se říká, že výjimka potvrzuje pravidlo.

• 31.1.2017  16:05

Další perla z per dvou hvězd - sester Bártů. Nesmysl vedle nesmyslu (zatýkám vás - ale za co, to už neřekne), ochotnické výkony, vykrádačky a "reálné" případy, které jsou přepsané často nepřesně a navíc tragicky! Řekněte mi, prosím, někdo, proč se tomu herci jako Vaculík nebo Rašilov propůjčí, proč, proboha, proč? Tohle mi vadí tisíckrát víc než třeba Ulice, která sice neni žádnej zázrak, ale aspoň si nehraje na to, že je vysoce profesionálně napsanou a natočenou kriminálkou, a člověk ví, co od toho čekat, že na to nemá koukat, když chce něco pořádnýho a chytrýho (je teda samozřejmě druhá věc, když v televizi nedávají nic jiného než tyhle typy seriálů, to je taky na budku, ale to je už jiná kapitola). Že já kráva si k těm "kriminálkám" vždycky sednu s nadějí, že tentokrát to třeba bude dobrý. Vždyť je to vždycky skoro stejně debilní. Ach jo. P.S.: Jediné pozitivum je, že na V.I.P. vraždy to svojí debilitou naštěstí stále ještě nemá.

• 31.1.2017  15:54

To je tak debilní, tak strašně debilní, tak hrozně debilní, ach jo. Já ani nevim, za co dávám tu jednu hvězdičku, asi za to, že to je pořád o milimetr míň debilní než nejdebilnější V.I.P. vraždy.

• 17.1.2017  00:18
    Jetelín (TV seriál) (2016)

Protože je Jetelín mikrokomedie, bylo to potřeba něčím vyvážit - a tak je to taky makrošit.

• 16.1.2017  20:19
    Bony a klid (1987)

Kulťák? Jako fakt? Hodina a půl sexu prokládaná ve(k)slováním (asi pro oživení), pokus o zasněžení centra Prahy jako vrcholná scéna a konec. Tohle jsem prostě nepochopila.

• 16.1.2017  18:03
    Vyšehrad - Škodovka (E05) (epizoda) (2017)

Ojojoj, to je propad. Zatímco úvodní čtyři díly byly i přes svoji vulgárnost vtipné a bohužel až příliš pravdivé, tady jsem se nezasmála ani jednou, i přes hodně krátkou minutáž jsem se několikrát mrkla na hodinky a celý mi to přišlo dost trapný. Vůbec nejde o to, koho konkrétně si berou na paškál, ale o tu "zábavu", která v tomhle dílu byla dost křečovitá a umělá. Jako by tvůrcům docházel dech (to snad ne!). Tak doufám, že si Lavi nevystřílel munici, že pátý díl byl jen výpadek a šestka se zas vrátí do starých kolejí, jinak budu muset svůj názor na Vyšehrad jako celek ještě přehodnotit. P.S.: Okresní přebor je stejně lepší, sorry, páni tvůrci :).

• 13.1.2017  23:28

Pane Bože, to je nádhera...! V životě jsem u žádného animáku neměla tak intenzivní pocity jako u tohohle. Od začátku až do konce jsem seděla zařezaná s pusou dokořán. Nenašla bych jedinou chybičku - hudba, myšlenka, animace, všechno doladěný do nejmenšího detailu. Ach jo... Chtěla bych bydlet v Irsku u majáku a kamarádit se s tuleni.

• 13.1.2017  00:22
    Prázdniny (2006)

Moje guilty pleasure. Klišé nad klišé, které ale miluju a které mě vždycky znova a znova dojme... Nádherná hudba, úžasná Kate Winslet, krásná Rosehill Cottage... Miluju tenhle film!

• 2.12.2016  00:39
    Scrubs: Doktůrci (TV seriál) (2001)

První série byla skvělá, druhá fajn, s dalšími díly ale jako by tvůrcům docházel dech a já už se čím dál častěji přistihla, že vlastně tak úplně nedávám pozor, a začala se trošku nudit, což je u sitcomu průšvih.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6