Dvě tváře lásky (1996)

Jak já tenhle film miluju.. :) Ano, zásadní zvraty a překvapení se v něm asi čekat nedají, je to prostě tisíckrát obehrané téma, ale tak originálně podané.. A Barbra Streisand je kočka! Ale co dělá v mých očích tenhle film výjimečným, to jsou Rosiny hlášky :)... Namátkou: "Tři miliony dolarů, ale za co, za co?" (přesně takhle nadávám u fotbalu)... "Takže když mě muž doprovodí domů, políbí mě a já neslyším filharmonii, dám mu kopačky".. (jak přesné! :D )... "Když se zamilujeme, slyšíme v hlavě Pucciniho hudbu" :).. (A to je pravda..Fakt! :) )

Odložené případy (2003) (seriál)

Historicky druhý seriál (po Black Books), který jsem zhlédla KOMPLETNĚ celý, tzn. všech 7 řad, všech 156 dílů. Ano, byly průměrné díly, ale nebylo jich mnoho, ano, byly lehce podprůměrné či slabší díly, ale těch bylo ještě méně. Kolem třiceti až čtyřiceti dílů bych zařadila mezi absolutní špičku svého žánru - byly to díly, u kterých jsem ani nedýchala, díly, které mě šokovaly, rozplakaly či dojaly.. Přidáme-li výborně zvládnutou linku osobních životů hlavních postav, máme tu jeden z nejlepších kriminálních seriálů ever. A závěrečný vzkaz? 3. řada TOP a na 05x01 nikdy nezapomenu!!!

Teorie všeho (2014)

Výborně natočený film se skvěle vystavěným scénářem, kterému však bohužel chybí něco, co by mě přimělo, abych na něho nedokázala zapomenout a abych při každé vzpomínce na něj měla v očích slzy. Dojemné to je, což o to, ale možná až příliš na to, aby to ze mě vyždímalo všechny emoce, co mám. Co bych však vyzdvihla, je absolutně geniální výkon Eddieho Redmayna. Zasloužený Oscar.

Schindlerův seznam (1993)

Asi hodinu po zhlédnutí jsem chtěla jít psát tento komentář - byla jsem ohromena, šokována, dojata i zhrozena, seděla jsem zařezaná jako pecka a měla jsem pocit, že mám co říct (ač jsem to nedokázala zformulovat), ale pak jsem si řekla, že to v sobě nechám ještě chvíli působit, a dobře jsem udělala. Dva dny po zhlédnutí ve mně film zní čím dál silněji a já už nechápu, jak jsem mohla tohle stěžejní dílo vidět až nyní. Nevím, co víc napsat, vše už bylo o tomhle díle plném bolesti a neskutečně silných scén řečeno, můžu snad jen ještě více vyzdvihnout výkony Liama Neesona, Bena Kingsleyho a Ralpha Fiennese, skvostný scénář, vynikající kameru a geniální hudbu!!! A na holčičku v červeném kabátku asi nikdy nezapomenu...

Hříšný tanec (1987)

Čtvrtá hvězdička je celá jenom Patricka Swayzeho! (Jinak by to bylo na tři). Edit: A ono to nakonec na tři je i tak...

Bourneovo ultimátum (2007)

Nejsem fanouškem akčních filmů. Přesto se Bourne stal mojí srdeční záležitostí a mohla bych ho vidět snad tisíckrát týdně. Navíc se vůbec nedokážu rozhodnout, který ze tří dílů byl nejlepší. Celá trilogie je totiž absolutně úžasná. Takhle nějak by měl vypadat akční film - inteligentní scénář, skvělá režie, výborné herecké výkony (v čele s Mattem Damonem, ten kluk snad nikdy nezahraje špatně).. Film, který nenechá diváka do poslední minuty vydechnout. Jasná TOP 10.

Sedm životů (2008)

Jeden z nejsilnějších filmů, který jsem kdy viděla. Má skvěle vystavěný příběh, výborného Willa Smithe (jak jinak taky), fantastickou hudbu a ptá se na podobné otázky, na které často myslím i já. Vůbec nevadí, že člověk zjistí, co se vlastně kolem děje, mnohem dříve, než začnou závěrečné titulky, stejně se nenudí ani minutu. A ve chvíli, kdy pochopí, to začne strašně moc bolet - a bolí to až do konce a ještě dlouho po něm.

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump je vyprávěním o životě jednoho člověka, kterému říkali Forrest Gump. Forrest měl kamarádku Jenny a kamaráda Bubbu, to byli jeho nejvíc nejlepší přátelé. A taky znal poručíka Dana, co se smířil s Bohem, i když to nikdy neřekl nahlas. Forrest Gump měl sice IQ pod průměrem, ale měl i obrovský srdce a nakonec byl vlastně chytřejší než génius. Ne, marně hledám slova, není co říct k tomuhle snímku, všechno už bylo řečeno. "Našels už Ježíše, Forreste? - Já nevěděl, že ho mám hledat, pane."