Andělé všedního dne (2014)

Já prostě nevim! Tohle je tak moc zvláštní film, že já vůbec nevím, co si mám o tom myslet a jaké hodnocení bych měla dát.. Ve spoustě ohledů tomu zcela zjevně chybí určitá filmařská kvalita, ale ... když to vezmu kolem a kolem, tak emočně se mě to nesmírně dotklo a z kina jsem odcházela rozežraná až na kost (takže asi účel splněn).. Ne, tohle je pro mě tak strašně bolavý téma, že to asi objektivně nikdy nebudu schopná zhodnotit.. A proto tam ty minimálně čtyři hvězdičky prostě švihnu, tak mi to odpusťte :-). Jo, a kam se poděl Michal Viewegh se svými Povídkami o manželství a sexu a Románem pro muže? Ach, musím říct, že v téhle poloze je mi jeho tvorba mnohem příjemnější a milejší. A Alice Nellis? Ona je prostě moje krevní skupina, ví, kam zaútočit, aby to mělo odezvu. Klára Melíšková je kočka a rozhodně nejlepší ženský článek filmu,Eliška Křenková je neuvěřitelně milá, Vojtovi Dykovi neskutečně sluší kvádro, Vladimír Javorský je prostě hereckej PÁN a Bolek Polívka je asi ten nejcivilnější herec, jakého znám (myšleno v nejlepším slova smyslu). Ani ostatní protagonisté nezůstávají příliš pozadu :-). Tenhle film má spoustu slabin, ale síla jeho myšlenky je všechny přemlátí. Děkuju.

Líbánky (2013)

Zklamání.. Jen jedna jediná scéna je skutečně strhující - hádka novomanželů u venkovního stolu, kdy Tereza čte svému manželovi dopis. Zdlouhavý úvod měl asi diváka napnout k "šokujícímu" závěru, ale to se v mém případě vůbec nepovedlo, možná i proto, že mi přišlo všechno hrozně průhledný a od začátku jsem tak nějak tušila, kdo to ten tajemný muž, který se nikým nezván objevil, je. A i když už se konečně začalo všecko rozbíhat, pořád jsem čekala, kdy se něco stane, něco fakt strašně zlomového a ono se vlastně už nic nestalo. Ten zlom měl totiž přijít daleko dřív, aby vyniknul. Celkově jsem absolutně nepochopila, co tím chtěl básník říct. Z Líbánek na mě čiší akorát snaha za každou cenu šokovat. A ani to ve mně nebylo, nezůstalo ve mně vůbec nic, žádná emoce, jen zhnusenost. Dokonce ani Aňa tady není extrémně dobrá, což je strašný nezvyk.

Pánská jízda (2004) odpad!

To je ale kravina! Spatny scenar, spatne herecke vykony, trapne a nevtipne. Jedina vtipna hlaska byla ta Vetcheho, o tom, ze uz mu nevadi, ze jeho zena je trosku tlusta.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Nemusím říkat vůbec nic, uživatel novoten to totiž napsal všechno úplně přesně tak, jak to vidím já! Přidávám tedy jen dalších několik poznámek: kromě výborných Shailene a Ansela chválím kvalitní scénář, který vynechal některé vedlejší postavy z knížky (za mě za tenhle tah palec nahoru), navrch vynikající hudba a... no, plakala jsem jak malá holka samozřejmě :). Je to jasný - The Fault in Our Stars je (a zřejmě i nadále bude) jedna z mých srdečních záležitostí. Okay.

Karamazovi (2008)

Ano, ano! Děkuji, Petře Zelenko! Děkuji, Fjodore Michajloviči Dostojevskij! Tohle je vrchol české kinematografie! Geniální dílo, geniálně zpracované (koho napadlo hodit ochotníky hrající Dostojevského Bratry Karamazovy do hnusné polské továrny, ze které mimochodem dýchá ta úplně nejsprávnější atmosféra?), geniálně zahrané. Víc netřeba dodávat. Tohle musíte vidět!

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Osobně nevím, co si o tom mám myslet. Moji oblíbení herci z mého oblíbeného divadla přicházejí s mým oblíbeným - a televizí dopředu avizovaným - suchým, ironickým, černým humorem. To bude pecka, což? Nebyla jaksi. Ano, chvílema čůrám smíchy. Ale těch chvil, kdy se zdviženým obočím zírám na obrazovku a nechápu, čemu se mám smát, je víc než dost. Nakonec jsem ani neviděla všechny díly a moc toho nelituju. U Čtvrté hvězdy jsem čekala tu pátou jasnou. Asi jsem zklamaná, nevím. Ale jo, asi jsem. A tak nakonec dávám jenom dvě.

Žert (1968)

Knihu jsem četla několikrát, je jednou z mých nejoblíbenějších. Kdybych neměla srovnání s knihou, film by mi asi nepřišel vyloženě špatný,ale ta knížka prostě existuje a je kurňa dobrá! Ve filmu toho strašně moc chybí a přišlo mi, že místy se úplně mění či vytrácí myšlenka, která na mě z předlohy dýchala na každé stránce... Málo ironické, málo suché, málo kruté. Slabý odvar knižního díla. Ale třeba jsem to nepochopila

Sedm let v Tibetu (1997)

Nádhera. Vizuálně, hudebně i myšlenkově - nádhera. Při sledování tohohle filmu vždycky cítím někde hluboko v sobě takový strašně zvláštní a nepopsatelný pocit určitýho klidu, pokoje.

Habermannův mlýn (2010)

Herz se zase jednou vyznamenal. Skvělý příběh, výborně vygradovaný, vynikající němečtí herci, jako vždy skvostný Roden + z vedlejších rolí bych vyzdvihla výkon Oldřicha Kaisera. Ale tenhle film má ještě něco navíc, něco, z čeho mi běhal mráz po zádech - je to hlavně dokonalá ukázka lidské povahy ze chvil, kdy se z člověka jeho lidství vytratí (mluvím jak o Němcích, tak o Češích). A přitom, kdo má právo tyhle lidi odsoudit (teď nemyslím nacisty, myslím obyčejné Němce a obyčejné Čechy)? Tenhle film ve mně vyvolal jednu věc - nemůžu nikoho soudit, protože netuším, jak bych se na jeho místě zachovala já.

Castle na zabití (2009) (seriál)

U tohohle seriálu jsem poprvé pochopila pojem "nemůžu se dočkat dalšího dílu"!!!! Vtipné, originální, šmrncovní a NEtupé. Konečně chápu lidi, kteří sedí hodiny u televize, aby viděli další a další díl. Beckettová je kočka a Castle je ... no, ano, musím to říct.. Neodolatelně roztomilý :)))... Kriminálka v pravém slova smyslu to sice není, ale vysoce zábavné a návykové to tedy je!