Mocná síla soucitu (2010)

Mno, hílujicího vozíčkáře, který dídžejuje v post-punkové kapele, se opravdu jen tak nevidí, takže o originalitě námětu pochybovat nebudeme. Taky bychom neměli pochybovat o Ruffalově talentu (zatím). Řekl bych, že s herci pracovat umí a má pár dobrých nápadů s kamerou. Konečná dvacetiminutovka trošku lapala po dechu, ale to spíš byla chyba scénáře. Zajímavé, jak si poradí s nějakou méně náročnou látkou. P.S. Laura Linney vypadala úchvatně i ve filmu. Škoda, že její postava už úchvatná nebyla.

Kumo no mukó, jakusoku no bašo (2004)

Po hrozně rozvleklém Byōsoku 5 centimeter se mi do dalšího Shinkaie příliš nechtělo, ale tak nějak z nudy sem se nakonec překecal. No, a asi proto, že jsem od tohohle filmu nic moc nečekal mě naprosto odstřeril! Všechny neduhy, které pro mně 5 centrimetrů obsahovalo, se tady nevyskytovaly. Bylo to natahované přesně tak, jak to mám rád, postavy se furt neopakovaly, bylo tam napětí a spád. Prostě, když je melancholie tak krásně naaranžovaná a (hlavně) vyvážená, miluji ji!

Flogging Molly: Float (2009) (hudební videoklip)

U Flogging Molly nikdy objektivní nebudu :P Ikdyž nevím z jakého důvodu je tady hudební klip...

Přednosta (2003)

Z tohohle filmu vám zůstane tak příjěmný pocit, že ho si vždycky s chutí pustíte znovu a znovu. A to o něčem vypovídá.

5 centimetrů za sekundu (2007)

Krásné obrázečky s orgazmickou hudbou se mi doopravdy líbily, roztahaný příběh (hlavně v první části) již nikoliv.

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Kiki to má v životě docela jednoduché. Hodní rodiče; hodný vlak s kravičkama, který jezdí do "země zaslíbené"; hodná paní pekařka, která se ráda rozdá pro cizí čarodějku; hodný future boyfriend, kterému nevadí její nálady; hodní zákazníci, kteří vždycky zaplatí víc než dost atd. atd. atd. Odpočinkový film, který mě svou dobrotou místy opravdu štval. I malé děti dokážou ocenit pořádného záporáka.

Čas umírat (2007)

Sentimentalita, která by se dala krájet. (:-) A když je tak nádherně napsaná a nasnímaná, miluju ji! "Najbardziej mi żal ciebie, Filadelfio...Gdzie ci będzie tak dobrze jak w niebie?"

Americký táta (2005) (seriál)

Chybí mi nějaké skvělé vedlejší postavy typu: Quagmire, Apu, Ziodberg nebo Herbert the pervert. S přibývajícími díly kvalita prý roste, takže ještě uvidíme. EDIT: Ano kvalita roste, postavy přibývají, ale jak tady někdo napsal: rozdíly mezi bezmála geniálními díly a průměrnými je skutečně obrovský! Tak nakonec lepší než Futurama, minimálně stejně dobré, jako Drawn Together a Simpsonovi, ale furt nudnější než Family Guy a South Park.

Labyrint mysli (2010) (studentský film)

Co tím chtěl básník říci? hm... Mno, nepřítomnost jasné pointy (o kterou by v takových věcech mělo jít) stranou. Nevím, jak je na tom autor se svými drogovými zkušenostmi, ale tohle mi přišlo jen jako jedna opilá slečna. Ale já dycky říkám: "Lidi, tvořte!" Zdeňku, nenech se odradit!!!