Le Mans '66 (2019)

Totální granát. Výhoda filmu je, že si ho užijete na 100% i když nejste žádní velcí fanoušci aut či motorsportu. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje perfektně a hlavně Bale je skvělý "buran", který vás baví celý film a hlavně díky tomu je to strašně feel-good. Závěr je velmi emotivní a dostal mě. I přes poměrně delší stopáž to má svižné tempo a nikdy jsem se během sledování nenachytal při tom, že bych se nudil a to všechno doprovází vymazlená hudba a zvuky při závodech, které jsou velmi akční a pohyb kamery je zde slast pro oči. Nenechte se odradit tím, že je to o autech, protože vás auta nezajímají a koukněte na to, nebudete litovat. 9/10

Ad Astra (2019)

Zajímavý film o pohledu do duše astronauta. Monology byly k věci, Brad Pitt podává skvělý herecký výkon a zastiňuje všechny ostatní postavy, které jsou karikaturní. Po vizuální stránce je to top strop, o hudební stránce se dá spíše mluvit jako o práci se zvukem, která je místy dechberoucí. Příběh je jednodušší a film v sobě vlastně nemá žádnou pořádnou myšlenku. Akce je tam méně, ale pro potřeby filmu je to akorát. Může se ale klidně stát, že se monologům a hlavní myšlence nepodaří do vás vniknout a pak to pro vás může být trochu nudné.

Ledové království II (2019)

Celkem slušná jízda, slabší "finále". Na jedničku to nemá, ale fajn návrat k Elze a jejím schopnostem, za které dávám plus. Olaf jako humorný prvek více pro děti než v jedničce, ale scéna s převyprávěním jedničky byla fajn. Žádná písnička sice nepřekonala "Let it go", ale taková ta highlight píšem Elzy byla uspokojivá. Ve výsledku fajn pohádka pro děti, ale takový ten přesah pro starší diváky to postrádá. 6,5/10

Manželská historie (2019)

Slušný feel good příběh. Oba hlavní hrdinové si to neskutečně dávaj, i když Adam Driver je podle mého ještě trošku o level výš. Líbí se mi ta "realističnost" a film nás celkem nechává vybrat, komu z manželů budeme fandit, za to odemě plusové body. Má to hodně silných momentů, slzička ukápla a highlight filmu v podobě hádky mě rozsekal. Další pecka od Netflixu (prosím, Disney+, nepohřbi ho!). 9/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Jako sám o sobě fungující blockbuster slušný, jako součást a hlavně zakončení trilogie nic moc. Abrams se tak trochu rozhodl, že The last jedi neexistuje a rozhodl se pro novou zápletku, kterou akčně a vizuálně překrásně prosvištěl během stopáže, kterou bych uvítal klidně o 15 minut delší. Film hodně spěchá, nenechá diváka vydechnout a kvůli tomu je ten film strašně roztroušený a moc nefunguje jako celek. Bylo to velkolepé, ale trochu hloupé... což Star Wars nikdy nebylo uplně cizí. Až na pár wtf momentů, přehnaně velkých deus ex machin a ne moc dobrou celistvost filmu je to jízda, kterou jsem si užil. A ta hudba, bože! Krásné... zkrátka jděte do kina, vypněte mozek a užijte si to. 6/10

Král (2019)

Středověká atmosférická bomba, která stojí za to. Začátek byl táhlý a místy nudný... král Aella z Vikingů si zde moc nepolepšil, ale cca od druhé poloviny film chytá jiný spád a šlape to. Dialogy, plánování války a samotná hlavní akční scéna (vlastně jediná pořádná) jsou su(p)rové! Ta špína, bláto, únava... úplně to diváka pohltí. Nenajdete tu žádnou vyfintěnou choreografii... režisér prostě nechal vojáky jen tak se "válet".. a ono to působí, ta bezmoc a vyčerpanost z toho jen srší. Po Outlaw Kingovi tu máme další historickou pecku, jen tak dál!

Joker (2019)

Jestli hledáte klasický komixový film typu MCU, nejspíš jste tu špatně. Herecký koncert Joaquina Phoenixe v hlavní roli je psychologické drama o rozpadu osobnosti ve světě, který mu neustále háže klacky pod nohy. Kromě hereckého výkonu bych vyzdvihl úžasnou kameru, která vás opravdu vtáhne do děje. Pokud jste zanevřeli na komixové filmy, dejte šanci tomuhle dílu, budete příjemně překvapeni. 9,5/10

Parazit (2019)

Neměl jsem k tomuhle filmu velká očekávání a čekal jsem spíš nějakou vtipnou oddechovku.. o to víc jsem byl pak byl ohromen. Film i přes delší stopáž odsýpá, a když porovnáte začátek a konec filmu, vypadá to jako dva úplně odlišné žánry. Bavil jsem se, došlo k zamyšlení a i k těm smutným emocím. I když jde o "kulturně hodně cizí" snímek, rozhodně stojí za zhlédnutí. Scéna se slow motionem a vodou top. 8/10

Máří Magdaléna (2018)

Po zhlédnutí letošního Jokera jsem si Joaquina Phoenixe oblíbil natolik, že jsem musel vidět další jeho počin, a i v tomhle případě si celý film ukradl pro sebe. Samotná Máří Magdaléna je spíše takové "dítě", které běhá za svým vzorem. Když na scéně zrovna není Ježíš, film na mě působil trochu utahaně a ne tak divácky atraktivně. Avšak emocionální bomba ve formě Phoenixe a ta atmosféra kolem něj zvedá laťku celého filmu a několik bodů... při scéně s Mesiášem mě až zamrazilo a Ježíšova ikonická smrt byla také pěkně provedena. Suma sumarum, kdyby se film jmenoval jinak a více se věnoval Ježíšovi, asi by to bylo znatelně lepší. I přes to jde však o slušné drama bez akce, kterou ale snad nikdo, kdo alespoň trochu zná tento příběh, v tomhle snímku neočekává. 6,5/10