Piškotka

Česko
duševní nudistka

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 8.1.2017  01:16
    Pustina (TV seriál) (2016)

Asi jsem od seriálu očekávala více. Děj mi celkově přišel kostrbatý, některé dialogy buď zbytečné nebo nepřiléhavé. Osobnost Jaroslava Duška byla nadpozemská a naprosto dominantní. On byl v popředí a zbytek byl jen rozmazaným komparsem. Docela napínavé mi přišly první dva díly, ty další se navzájem překombinovávaly. Chtěly v divákovi vyvolat podezření, že vrah je známý, aby v dalším díle toto podezření přešlo na někoho jiného. Líbila se mi celková ponurá atmosféra, nuda a šeď. Prázdnota lidí a beznaděj. Palec nahoru Janu Cinovi.

• 14.2.2016  16:15

Leonardo zraje jako víno, ohromný posun od Titanicu. Drsný příběh v ještě drsnějších exteriérech a touha po mstě donutila Hughe putovat nehostinným krajem za spravedlností. Krkolomné byly záběry s medvědicí. Jinak film předčil očekávání.

• 14.2.2016  16:09
    Spotlight (2015)

Bála jsem se přílišného žurnalismu, ale naopak, film byl napínavý, měl spád, novináři byli neskuteční pracanti a draci bez soukromého života, s bločkem v kapse. Vynesli na světlo boží skandál nebývalých rozměrů a opět potvrdili hříšnost a pokrytectví církve. Výborný Ruffalo a Keaton.

• 14.2.2016  16:05
    Joy (2015)

Nevím, co si mám myslet. Děs běs. Bojovnice s nepřízní osudu a větrnými mlýny. A samozřejmě s americkým snem. Hvězdné herecké obsazení bohužel filmu pomohlo minimálně.

• 14.2.2016  16:00

Moc hezký film po všech stránkách. Redmayne mě ohromil v Teorii všeho, je to týpek, ve kterém se snoubí jak muž tak i žena. Proto mu ta role sedla. Vikander působí urozeně a vyzrále, její roli jsem snadno uvěřila. Svou múzu si hýčkala a stála při ní i v těch nejhorších chvílích. I když jí vnitřně nerozuměla. Potupné byly tehdejší lékařské experimenty a naprostý průlom představovala snaha německého lékaře Einarovi/Lili pomoci.

• 14.2.2016  15:47

Dost ujeté a místy bizarní. Bratři jak se patří. Jeden otec, různé matky, zvěřinec v strašidelném domě. Více drama než komedie. Oblíbeného Madse bych tady skoro nepoznala.

• 14.2.2016  13:36
    Brooklyn (2015)

Zajímavá love story odehrávající se na dvou různých kontinentech. Ztráta kořenů bolí, zato naděje lepších zítřků tady je. I láska, jak se dalo očekávat. Zaujala mě dobovost snímku oproštěná od technických prostředků a platnost jakýchsi mravních principů. U hlavní hrdinky bylo patrné, jak rychle zraje, krásní a miluje. Svázaná konvencemi tutlá svůj "stav" a jakoby se přepíná do režimu popření a zapomnění. Zpočátku jsem věřila, že bude žít ve lži, ale naštěstí její morální kredit neupadl. Vynikající Saoirse, zvláštní to tvor mezi herečkami.

• 14.2.2016  13:23

Film má velký potenciál. Bohužel jeho struktura mi přišla chaotická, což ubíralo na jeho opravdovosti. Na druhé straně se mi líbilo zobrazení reálnosti života. Jack svůj boj prohrál a předal štafetu Katie, která se životem protloukala tak nějak bezprizorně a takřka paradoxně si volila i své profesní uplatnění. USA ala US peněžní si utáhly samy ze sebe - palec nahoru. Velmi se mi líbil výkon R. Crowa, paralela s Čistou duší, jeho výraz bojovníka se světem a sebou samým. Roztomile byly jeho dialogy s malou Katie.

• 25.6.2015  09:19

Ženě v kleci chybělo napětí a zápletka. Začátek byl hodně nudný. Jakmile se rozproudilo pátrání, dostal se film na průměr. Hrozivé bylo prostředí, kde probíhalo mučení. Touha po pomstě se zdála u mučitele pochopitelná po ztrátě základních jistot a vlastní důstojnosti v dětství. Na druhé straně tragická událost bylo souhrou náhod, ze které nelze jednoznačně někoho vinit. Tyhle momenty se podařilo vystihnout velmi dobře. Herecky přesvědčil komisař a pachatel. Assad nezapadal.

• 4.6.2015  14:15

Lesbická sexploatace v elegantním kostýmu, plná jemných symbolů a hudebního podkresu. Stejný scénář, s drobnými hereckými nuancemi, které ovšem svými tykadly odhalila partnerka, která celou hru vyprovokovala a vlastně režírovala. Pro její polovičku to byla hra na hranici citové únosnosti. Chtěla hrát samu sebe. Film pro estéty.

• 4.6.2015  14:15

Drama plné zvratů, navíc ve válečném prostředí. Vyústěníí filmu očekávatelné, ale pro mě v jiných souvislostech, ne tak zamotaných. Penelope hrála výborně.

• 4.6.2015  14:14
    Divočina (2014)

Reese mě mile překvapila, jako herečka vyzrála. Tady se mi to potvrdilo. Její postava, v bodu obratu, kterému napomohla vysokohorská trasa brázděná úskalími přírody a člověka, zažívala četné flasbacky, které filmu zbytečně škodily. Lepší by bylo nastínění životního příběhu na samotném začátku. Konec filmu otevřený, že by nakročeno na pokračování?

• 3.6.2015  14:31
    Milí lidé (2010)

Opravdu zvláštní film a konec hustý. Všichni zúčastnění za maskou uchýlky či odchylky od normy prahli po lásce, blízkosti a touze žít život navzdory sobě a všem. Na konci tunelu objevili své světlo a štědrovečerní krmě mohla začít.

• 3.6.2015  14:27

Snímek bez šťávy. Nejde mu ale upřít dobré zachycení doby co do kostýmů a prostředí. Slavná Marilyn, bohyně krásy a ženskosti, byla křehkou duší smrtelnice. Vůbec mi tu nepřipadala jako snobská celebrita, spíše jako neukotvená hromádka neštěstí, pro konzervativní Angličany zřejmě nepochopitelný stav. Byla závislá na prášcích a mínění svého okolí. Mladý asistent režite jí zobal z ruky, nebyl typem člověka, co by ji zneužil a jakkoli ublížil. Byl jí nablízku, vychutnával si její krásu a v podání E. Redmayneho to byla hezká podívaná. M. Wiliams to vedle něj slušelo.

• 3.6.2015  10:42

Další z povedených Woodyho kousků a další povahová variace Woodyho samého. Mezilidská motanice a míchanice skutečnosti a fantazie nebyla záměrem spisovatele ublížit skutečným postavám, které se evidentně musely poznat. Spíše šlo o důkaz, že jsou v jeho životě velmi důležité a nebo že se jim všem chce omluvit za své přehmaty. Harry, neurotický a hypochondrický, se hodně inspiruje Freudem. Ve Woodyho podání skvělý, nejde si ho neoblíbit. Na veškeré své konání má netradiční zdůvodnění a kdoví, jestli je schopen lásky. Líbil se mi konec filmu, kdy se dočká ocenění za četného potlesku protagonistů jeho knihy - symbolicky za účasti velmi dobrých herců - R. Williams, B. Crystal...

• 3.6.2015  10:24
    Fotograf (2015)

Vidím zde kus Jeníčka, jaký byl, jaký je. Jak ho znám jako literáta, fotografa a milovníka ženské kyprosti. Jsem velká obdivovatelka jeho tvorby a zřejmě i proto mě film chytil za srdce. Bez ohledu na momenty, kdy se Jan choval sobecky a prostopášně. Možná se takto schovával do ulity vlastní zranitelnosti a svou nepraktičnost v běžném životě vkládal do originálních výtvorů. Jeho archaický slovník a uctívání kultu ženskosti mi přijde jako ten pravý mix, který každou ženu povýší na nejkrásnější z nejkrásnějších. Sáru jsem si tak nějak představovala, jako kombinaci rozumu a kalkulu. Nevím, co je pravdy na tom, že její činy mohou být odrazem zhrzeného ženství. Do role mi velmi zapadl Vašek Neužil ml., Samuelovi se hodně podobá, docela i Marie Málková samotné Sáře. Karel Roden má do Jeníčka daleko, ale zahrál ho brilantně, musel si to při natáčení náležitě užívat.

• 10.11.2014  12:40
    Love song (2013)

Americká hudební romance se sladkým happy endem díky překladné Grettě. Film nenudil, herci příjemní a vtipní. Akorát jsem předpokládala, že Gretta se dá dohromady s Danem. Jiskra mezi nimi probleskla.

• 10.11.2014  12:35

Velké zklamání a fantasmagorický příběh. Havlová s Donutilem jako éterické bytosti, Polívka jako ten největší borok a hlupák. Svou tvář z minulého dílu si zachovali Goldflam a Dulava.

• 10.11.2014  12:32
    Chlapectví (2014)

Na filmu se mi líbí samotný časosběr, ten stárne ruku v ruce s jeho protagonisty. Líčí život běžný, s občasnými skokovými změnami a vlastně se tam může najít kdokoli z nás. V ničem zvláštním mě to nepřekvapilo, přesto jsem zaznamenala, že Chlapectví bylo natočeno citlivě, možná je to i díky samotným hercům. Dýchá z něj také americký patriotismus.

• 10.11.2014  12:27
    Nepřítel (2013)

Film má zcela jistě hlubší význam, je tajemný. Na první pohled se ovšem jeví banálně. Jednotlivé záběry se stereotypně opakují, jakýsi obrat nastává v momentě, kdy Adam začne pátrat po svém dvojníkovi, či sám po sobě? Závěrečná scéna s pavoukem nečekaná. Výborný Jake Gyllenhaal.

• 9.9.2014  10:27

Vizuální podívaná především. Děj poutavý a tajemný. Hodně prvků naprosto originálních. A tolik výborných herců na jednom plátně se jen tak nevidí. Ralph Fiennes a Willem Dafoe stojí v čele.

• 9.9.2014  10:23

Něžné vlny jsou celkem ubohé a nudné dílo. Vadí mi hlavně to retro se vším všudy, kdy současní herci hrají dvojí role. V a po totalitě, byť někteří z nich totalitu nestihli zažít. Děj značně pokulhával, udržovaly ho ryšavé herečky.

• 9.9.2014  10:17

Bytí stoletého staříka je vtipné a ujeté. Časová retrospektiva také - mládí i stáří komplikované, ovlivnění lokálního i světového dění zajímavé. Srdečně jsem se zasmála rozhovorům Allana a Herberta Einsteina, a zabedněnosti členů gangu. Byla zde poznat neprofláknutost skandinávského humoru. Herecky dobré.

• 8.9.2014  15:49

Docela svěží rodinná komedie s vynikajícím Markem Taclíkem a malými holčičkami. Netřeba podceňovat muže, že nezvládnou péči o děti. Nesedělo mi zastoupení rolí - Budař, Kraus, Matonoha, Hanák, Moravcová. Mělo to nádech rádoby vyšší společnosti, bohémy a sterility. Běžná česká domácnost by podle mě byla lepší. Moc hezký hudební doprovod Michala Hrůzy a Kláry Výtiskové.

• 8.9.2014  15:40

Krobotův humor mám ráda a tady jsem si ho patřičně užila, i s jeho herci. Byť měl film hluchá místa a děj byl táhlý, tak takový může být skutečný život v "díře", kde sotvakdy štěkne pes. Výrazné postavičky dotvářejí její kolorit a domnění, že se něco děje. Výborný Olin, Láďova stará a Maru.

• 2.9.2014  08:56
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Seriálu dávám velké šance. Zaujal mě. David Švehlík hraje zdařile člověka s vírou, kterou profesně i vztahově ztrácí. Trápí se výčitkami a dilematy, které ho přivádí vyhledat terapeuta. Tato vsuvka mi tu ale moc nesedí, i když vede k potvrzení faktu, že každý z nás je zranitelný. Líbí se mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny jako soudce i člověka.

• 7.8.2014  10:24

Jedním slovem husté a plné paradoxů. Rozchod jedné manželské dvojice na začátku vystřídá rozchod druhé manželské dvojice na konci. Všechny spojuje přátelství, které rozchod významně ovlivní. K počtu čtyři je nutno připočítat nové partnery, i když Mia se s Judy dělila o jednoho muže. Najednou je tu 7 osob sdílejících lásku, nenávist, přátelství, nepřátelství... Samotná Mia budí dojem vyrovnanosti, která je pouze zdánlivá. Své trápení prožívá uvnitř, ve svých reakcích není bouřlivá, má velkou trpělivost. Přijde mi, že ona jediná skutečně miluje, Judy má vztah natruc manželovi a muži jsou opojeni mladým masem. Všichni 4 herci hráli na jedničku.

• 7.8.2014  10:11
    Alice (1990)

Mezilidské drama s prvky fantasy. Dobrá kombinace, jelikož bez kouzelných bylinek by film byl hodně smutný. Alice je typickou uťápnutou ženou bohatého snoba. Jediné, čeho si na ní cení je, že je matkou jeho dětí, jinak ji vidí jako puťku bez názoru a kreativity. Alice se probouzí, když spatří tajemného muže a zamiluje se navzdory katolickým zásadám. Tady vidím lidskost a povznesení se nad svým údělem. Na konci se objevuje nová a spokojená Alice. Je konečně šťastná a k tomu nutně nepotřebuje luxus a peníze. Vynikající Mia, je tak éterická i její protějšek W. Hurt s podmanivým hlasem.

• 22.7.2014  11:09

Podobné Match Point. Stará dobrá Anglie, britští herci, ale i téma hodné Shakespeara - být či nebýt, žít či nežít... Oba bratři obtížně kočírovali své vášně, vzájemně se doplňovali a až po osudové události se ukázalo, jakými jsou protipóly. Závěr se nešťastně zvrhl, zato oba ušetřil možných výčitek. Výborný C. Farrell a jeho plejáda všemožných grimas, E. McGregor na mě působí urozeně a uhlazeně.

• 22.7.2014  11:00

Jako celek se mi to líbilo, ovšem některé povídky pro mě vyšly rozporuplně, bez pointy, či humorné koncovky. Woody Allen tady vystupuje jako prostopášník a zároveň mírný ostrouhánek. Jeho role jsou místy útrpné, ale i útrpnost je tady víc než humorná:-)

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23