• Krátkometrážní

12 opic (1995)

Hodně zajímavé v souvislosti s nedávnými událostmi. Plus skvělý ústřední hudební motiv původně od Astora Piazzoli. A zajímalo by mě jestli si James Cole má pseudonym inspirovaný tímto filmem...

Krakonošovo tajemství (2022) (TV film)

Upřímně jsem to čekal mnohem horší. Moc jsem si Švehlíka jako Krakonoše nedokázal představit a část natáčená v Doudlebách ve mně také nevzbuzovala velkou důvěru. Ale nakonec musím říct, že to nebylo vůbec špatné a časem možná i hodnocení zlepším.

Co jsme komu zase udělali? (2019)

Oproti prvnímu dílu, kde bylo opravdu čemu se smát, ačkoliv jsem si říkal že je to spíš taková multikulti pohádka, tak tohle je prostě slabší.

Il Boemo (2022)

Bohužel pouze za dvě hvězdičky. čekal jsem tak nějak více. Co určitě můžu pochválit je samozřejmě hudba, kostýmy a lokace a celkový dojem. Bohužel to kazí naprosto šílená délka vzhledem k ději. Prostě pokud si už v půlce člověk říká, kdy už bude konec, tak je něco špatně.

Vřískot 2 (1997)

Vlastně jsem to po prvním dílu ani nečekal, ale dvojka a její "meta" pojetí mě vlastně poměrně bavilo. Takže pro mě určitě lepší a zábavnější jak jednička.

Vřískot (1996)

Nemůžu si pomoct, ale přijde mi, že už toto je parodie sama sebe. To už i Scary Movie jednička přišlo vtipnější a lepší. Vždyť ten zabiják je stejně úplně marnej, při tom jak mu všichni dávaj do držky.

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Tak jsem byl zase po delší době v kině. Očekávání vzhledem ke všem nadšeným recenzím byla vysoká. A musím říct, že jsem nebyl zklamán. To nejlepší z prvního dílu bylo zachováno, ale to vše bylo posunuto na vyšší a profesionálnější úroveň, zejména co se příběhu a celkové dojmu týká. Jinak cením samozřejmě objevení různorodých postav ať se jedná o grindcorové legendy Gutalax, kapelu The Tap Tap, Kuby Rendla jako Marilyna Mansona a spousty dalších. Celkově za mě jednoznačně film roku, tohle už prostě nic nepřekoná a Márty vytřel všem zrak. Jen tak dál!

RRRrrrr !!! (2004)

V zásadě je to hrozná blbost, ale ty hlášky jsou legendární.