Svatá čtveřice (2012)

Viewegh se nesnaží o nějaké zásadní dějové zvraty a spíše se vše soustředí na sexuální napětí mezi jednotlivými postavami. Je to sice jen pro někoho, ale vzhledem k tomu co film může svým námětem téměř jen o sexu nabídnout, je natočený a zahraný dobře. Sám sobě se musím divit, že jsem šel s hodnocením tak vysoko.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Jediná věc, která se dá pochválit, je Eva Holubová. Všechno ostatní je klasický podprůměrný Troška. Bůh ví, jaké by bylo hodnocení, kdybych znal knihu. Když to trochu přeženu, tak děj postrádá nějakou trochu normální linii běžného chování lidí a proto málo která postava jedná nějakým racionálním způsobem. Výsledek rozhodně není humor. Paradoxně těch pouhých 15 minut v Africe u jezera hrochů, je dost možná ta nejhorší část celého filmu. Troškovi výroky o tom, jak točí filmy pro českého diváka, ve kterých by se mohl poznat, mě začínají děsit.

Sinister (2012)

Horor odehrávající se téměř celý v jednom domě, kde světlo a tma funguje podle vlastních pravidel. Nikdy se nerozsvěcuje a když už se svítí, tak pouze na určitém místě, aby jinde zůstala tma. Světlo nefunguje ani když je slunečný den. Působí to účelově, ale jinak to asi nešlo. Sinister je postavený především na atmosféře a atmosféra by zde bez tmy prostě nemohla fungovat. Autor scénáře se možná nechal inspirovat Paranormal aktivity.

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Jackson dal všem těm obřím očím, ptákům, drakům, kouzelným prstenům a pohádkovým postavám velkou péči. Navíc to všechno trvá déle jak 3 hodiny. Tento svět a jeho nadpřirozené fungování nemusí sedět každému, ale třeba nějaké nudnější dialogy následně vylepšují monstrózní bitvy. Dvě věže jsou lepší.

Pán prstenů: Dvě věže (2002)

I když mě tento fantasy svět celkově vůbec neoslovil, především díky svému nadpřirozenému fungovaní některých věcí, musím přiznat, že druhá polovina, hlavně ta bitevní, byla opravdu dobrá. Snad se ve třetím dílu přestane opakovat stále stejná dějová šablona, kde v jedné scéně to vypadá, jako že v ní nějaká hlavní postava zemřela a následně se s různě dlouhou pauzou zase vrací zpět živá.

Půlnoční vlak (2008)

Neuvěřitelná kravina, která nespadla mezi odpad jen díky dobře vypadající temné vizuální atmosféře scén. Celý scénář stojí na nápadu, že by vrah mohl zabíjet v metru s porouchaným osvětlením a tak se z tohoto místa stala jakási soukromá komůrka, kde si vrah může dělat co chce, nemusí nikam pospíchat, zastávky nejsou a policie za celou dobu vyšetřila pouze to, jestli hlavní hrdina nemá ve fotoaparátu bombu. Víc než některé emoční jednání postav nebo jejich chování, je nesmyslný hlavně námět, který působí příšerně uměle, což se potvrdí na konci.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Když zapomenu na to, že se v akčních scénách umírá až na jednoho z postradatelných pouze na jedné straně, je to naprosto skvělý. Více akce, více postav, více vtipných hlášek a vše o několik levelů lepší než v jedničce. Vtipné scény dobře těží z minulosti postav i přesto, že je to akční film. Nejen že by mohl konkurovat kdejaké komedii, ale většinu z nich by hravě překonal. Van Damme zahrál zápornou postavu skvěle a zároveň je to i nejlepší film, ve kterém kdy hrál.

13. komnata - 13. komnata Romana Vaňka (2012) (epizoda)

Hodně odlehčená 13.komnata, kde se místo nějakých zásadnějších osobních informací, mluví 25 minut pouze o trochu tmavší kůži kolem očí pana Vaňka. Nic víc.

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Zjistil jsem, že Indiana Jonese je možné si naplno užít, jen když ho budu od začátku brát jako nesmrtelnou postavu, což znamená, že třetí díl používá stále stejný koncept. Indi se dokáže dostat z každého problému, následně se objevuje v centru dění a jako se dřív nedalo zbavit spíš Indiho, teď se nedá zbavit jeho soupeřů. Nejlepší verze tohoto všeho je právě zde, kde má Indi zároveň i nejhezčí milenku.

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Není to sice dotažený na takovou úroveň, aby výsledek mohl působit dostatečně věrohodně nebo aby divák nepoznal, že si příběh v různých situacích nahrává do karet pomocí nepravděpodobného rozhodnutí, což byl vlastně tohoto filmu největší soupeř, kterého bylo důležité překonat co nejlépe a bohužel ne vždy se to úplně povedlo. Rozhodně to ale zážitek kazilo velmi minimálně, protože jde o hodně zajímavý, originální a vtipný nápad, u kterého jsem neměl důvod řešit pouze to, jak moc se budu smát a následně podle toho budu určovat svoje hodnocení.