23 (2007)

Nebudu lhát, když jsem dokoukal film, bylo přesně 0:23 a to mě překvapilo možná víc, než celý tenhle zbytečně překombinovaný příběh. Scénář je vymyšlený tak aby si divák myslel, že jde o bůh ví jak promyšlené veledílo, které se ještě propojí s číslem 23. Výsledek je bohužel nesoudržná splácanina všeho možného. Během závěrečných titulků co jsem zpětně všechno v hlavě lepil dohromady mi to došlo. Když ve slově nuda změním jedno písmeno, získám číslovku nula, tu následně přidám k času 0:23 ve kterých film skončil a pak hodiny a minuty mezi sebou prohodím. Tím získám jasný důkaz, že jsem měl jít spát ve 23:00 hodin.

Pach krve (2003)

Už ani nevím, kdo koho vlastně vykradl. V současné době mi to nejvíce připomínalo horor Hory mají oči, ale Pach krve je o nějaký ten level níž. Hlavní problém jsem měl s tím, že celý tenhle film je postavený na divných nápadech a rozhodnutích, aby bylo možné dál pokračovat a divák se nemusel dívat jen na to, jak parta lidí utíká lesem. Umět to ignorovat, tak dám bez váhání 3 hvězdy.

Mnichov (2005)

K postavám jsem si nedokázal najít cestu a celé mi to přišlo jako potřeba Spielberga zpracovat politické téma, ke kterému cítí potřebu se vyjádřit. To sice není nic špatného, plánování a vraždy různých lidí v různých městech mě docela zaujaly, ovšem bez nějaké osobní intervence. Mnichov donutí k zamyšlení, je skvěle natočený, je napínavý, ale nemá srdce, přesně jak napsal Pomo.

Bobule (2008)

Když jsem viděl v úvodu logo televize Nova, dost silně jsem znejistěl a začal se obávat nejhoršího. Výsledek mě však překvapil. I když je scénář nahoru dolu, drží si poměrně slušnou úroveň, až na jisté části, které se měly udělat jinak, nebo by se mohly vystřihnout úplně. Každopádně hlavní je, že se Bobule dají sledovat až do konce, chvilkami se dá i zasmát bez pocitu trapnosti a to je pro mě v současné době u české komedie zásadní.

Warrior (2011)

Po tomto filmu jsem musel Toma Hardyho přesunout do oblíbených herců. Přehlídka skvělých hereckých výkonů, stejně jako bojových scén, které realitu velmi věrohodně napodobují. Bratrská rivalita dovede příběh do očekávaného finále, které emocemi nešetří. Kritici můžou řešit co je a co není klišé, ale v tomto případě to lze brát jako něco negativního minimálně. Scény mimo ring jsou velmi povedené a s kombinací bojových scén v ringu se můžou nudit snad jen diváci, kteří žánr sportovního drama nemají rádi.

Mr. Brooks (2007)

Hodně povedená detektivka ve stylu Dextera, které můžu vytknout snad jen jednu jedinou věc – nedokázal jsem některým událostem uvěřit, tak jak by si film přál.

Červený pás (2008)

Původně jsem si myslel, že scénář nahází spoustu problémů Terrymu do cesty, aby ho následně mohl dostat do ringu, nechá ho probojovat se do finále, vyhrát s handicapem a zaplatit dluhy. To by ovšem bylo příliš ohrané a obyčejné. Proto se můj odhad splní jen z poloviny a ten zbytek se vydá trochu jiným směrem, který netrvá příliš dlouho, ale skvěle vystihne Terryho povahu a vysvětlí, proč se film jmenuje Červený pás.

Lidská stonožka (2009)

Nechutně jednoduchý nápad s lidskou stonožkou drží při životě celou tuhle lacinou podívanou a tentokrát to opravdu není za málo peněz, hodně muziky. Ten hlavní důvod je provedení a spousta nelogičností, které potápí veškerou snahu tvůrců ke dnu. Navíc když se horor snaží diváka šokovat nebo vyděsit a ve výsledku působí místy komicky, je to hlavní signál, že je něco špatně.

Total Recall (2012)

Se schopnostmi které Quaid od tvůrců dostal, by klidně mohl konkurovat Supermanovi. Na původní Total recall jsem si vzpomněl snad jen díky třem prsům zmutované prostitutky. 80% filmu je zaplněno převážně přehnanou akcí, kde Quaid dokáže vždy zázračně uniknout nebo pozabíjet protivníky a když už je v opravdu beznadějné situaci, objeví se náhodně někdo, kdo mu pomůže. Vzhledově jsou to poměrně pěkné scény, ve kterých pobíhá část nepřátel jak z Half-lifu a Terminátora. Do toho jsou přidány hrátky s gravitací a máme na světě docela ucházející akční podívanou. Jen to chtělo trochu ubrat páru.