Velký Gatsby (2013)

Poměrně jednoduchý romantický příběh kde se soupeří o to kdo koho víc miluje. Spousta událostí se dost protahuje. Prostředí ve kterém se film odehrává působí jako by mělo pouze dvě strany, navíc vypadá dost digitálně. Na jedné stojí multimilionáři v obřích palácích a na druhé nejchudší vrstva obyvatel. Stejně jako mi od Luhrmanna nesedla Austrálie, mi úplně stejným způsobem nesedl Velký Gatsby.

Experiment (2010)

Docela dobrý námět, ve kterém dojde ke spoustě zbytečných incidentů, které nejsou příliš věrohodné. Na nich je bohužel celý film postavený. Zatím co by si kdokoliv mohl myslet, že to vlastně bude taková dovolená v izolaci s několika pravidly, v některých lidech se probudí podivné šílenství, pravidla se i přes výhružku ukončení experimentu nedodržují a tak ho nestačí ani dokončit. Hlavní problém je hlavně v tom, že jednání postav nepůsobí moc přirozeně, ale spíš tak, aby vzniklo co nejvíc problémů.

Hunger Games (2012)

Na jedné straně jsou Hunger games poměrně zajímavou alternativou třeba i Bežícího muže a na straně druhé, je děj zaplněný nedomyšlenými událostmi. Od nedostatečně vysvětleného systému onoho světa, až po myšlení jednotlivých postav. Lidé co posílají soutěžící na smrt nemají před nimi žádnou ochranu, ve hře mají někdy opravdu zvláštní nápady, samotná soutěž vysílaná jednou za rok v televizi by taky mohla skončit během několika minut, nebo by soutěžící nemuseli hrát proti sobě vůbec a kdybych měl vyjmenovat všechno ostatní, byl by to opravdu dlouhý komentář. Když k tomu připočtu levně vypadající kostýmy, dostanu se na tři hvězdy jen díky zajímavému námětu.

Atlas mraků (2012)

Víc než kterýkoliv jiný film je tento potřeba vidět ještě jednou pro celkové pochopení. Nejdřív jsem si myslel, že autor scénáře měl rozpracovaných několik nápadů, které nebyly rozvedené dopodrobna a tak dostal nápad všechny slepit dohromady, tím že je sestříhá a dá k sobě části, ve kterých se dějí podobné události. Film jsem po druhé ještě neviděl a už si to ani nemyslím. Každý příběh se děje v jiném časovém období, některé části trvají velmi krátce, třeba jen pár vteřin a hned zase pokračuje příběh jiný. Vzhledem k tomu že na začátku skáče jeden příběh přes druhý a divák ještě nemá tušení o co tam vlastně jde, je to asi nejzmatenější a bohužel i nejnudnější část za celé ty 3 hodiny. Herci díky maskám hrají více rolí, někdy i muž hraje ženu a opačně. Atlas mraků obsahuje šest příběhů a ani jeden z nich není nějak výrazně horší, než kterýkoliv jiný. Velmi originální film, na který se jen tak nezapomíná.

Vládce kouzel (2010) odpad!

Neskutečně dementní pokus o film, kde nefunguje v podstatě všechno. Námět, události v něm i chování postav nedává smysl.

Úhel pohledu (2008)

Celý film je postavený na vracení času a vyprávění jednotlivých příběhů různých osob. Bohužel zrovna tohle je věc, která mě z neznámého důvodu příliš neoslovila. Každopádně musím uznat, že je to dobře poskládané a celkově dobře zpracované.

Marley a já (2008)

Jeden z těch lepších filmů o ničem. Rodina si pořídí dům, psa a děti. Pak nastane “zvrat“, změní práci a koupí jiný dům. Vlastně trochu obdivuju tvůrce, že se jim to povedlo natáhnout na skoro dvě hodiny. nějaké miniaturní epizody v příběhu se odehrají, ale nejde o nic zásadního a proto se zdá, jakoby děj nikam nepokračoval. Celé je to spíš taková ukázka toho, co všechno dokáže pes zničit, když ho majitel nijak nevychovává. Dlouho se čeká, kam to vlastně celé povede a v půlce je jasné, že to vlastně nikam dojít nechce. Scénárista hodně staví na obyčejnosti, ze které nechce uhýbat. Námět zachraňuje herecký výkon psa, docela pěkné prostředí a přirozené rozhovory.

SuperStar 2013 (2013) (pořad)

Uznávám, že jsou tam lidé co umí zpívat, ale všechno ostatní působí tak hrozně bulvárně, uměle a díky tomu, že jsou všichni nastěhovaný v jedné vile, by rovnou mohli natáčet i reality show big brother. Nevím kolikátý je to už díl, ale televize Nova by si rozhodně měla dát pauzu. Už to ani nepůsobí jako soutěž o zpěvu, ale spíš jako takový stroj na peníze.

Román pro muže (2010)

Celé to stojí na jedné obří náhodě, kterou musíte ignorovat, protože jinak si to asi moc neužijete. Podobně slabé jako Román pro ženy.

Román pro ženy (2004)

Román pro ženy v podstatě nenávidí muže. Námět je téměř jen o vztazích, kde mají ženy na práci převážně analyzování mužů, kteří mají vždy nějakou chybu. Nejčastější problém je nevkusné oblékání. Hlavní hrdinka příběhu touží po mužích tak moc, že se za celý film ani s jedním nestačí rozejít a už ho podvádí s jiným, aby toho nového následně mohla podvést zase s jiným. Taková žena se pak ptá – “proč v mužích vzbuzuju tak málo lásky?“ Celkově Román pro ženy je ideální koncept, pro vysokou návštěvnost v českých kinech, i když je to moc velká zábava není.