Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Opravdu kvalitní film. Problém jsem měl jen s tím, že je tam spousta nevyužitých příležitostí jak Jonese zabít, což se nikdy nestane, aby se mohl stále vracet do centra dění.

Resident Evil: Afterlife (2010)

Série Resident Evil je jako bych se díval na různé verze jednoho filmu, který je dementní vždy stejným způsobem.

Resident Evil: Odveta (2012)

Celé to jde shrnout jednou větou: pěkně udělaná akce i efekty, ale jinak je to příšerná kravina. Takže se to vlastně skoro vůbec neliší od ostatních dílů. Autoři mají vždycky v rukávu nápad, jak by mohl Resident Evil pokračovat, ale dokud bude scénář přehnaně nesmyslná strašidelná pohádka, nikdy to nebude lepší. Anderson by si měl už konečně uvědomit, že film je trochu něco jiného než pc hra. A to začátek vypadal tak slibně.

Resident Evil: Zánik (2007)

I když jde o zatím nejlepší díl série, pořád je to stejně pitomá bojůvka jako druhá část, jen s tím rozdílem, že se to všechno děje ve vizuálně atraktivnější poušti a nakažený psy doplnili havrani. Některé scény s Millou v podvazkách sice vypadají pěkně, ale pořád to nestačí na 3 hvězdy.

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

I přes to že Apokalypsa vypadá vizuálně o něco líp než první díl, je to naprosto bezduchá střílečka, kde je příběh pouze okrajová záležitost. Proto všechno sází na mutanty kulhající ve tmě a jejich zneškodnění. Bohužel akce nudí, působí uměle, nebo postavy jednají zbytečně sebevědomě. Sexy křehotinky lámou vazy a dávají pěstí do hlavy zombíkům a zároveň se jich bojí, že je kousnou a nakazí virem. Prostě špatně fungující divadlo přeplněné logem organizace Umbrela Corporation.

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Když se řekne americká komedie, tak mě okamžitě napadnou prcičky. Základ téhle série je založený na úchylných rozhovorech, sexu, párty a řešení různých vztahů. Tímto stylem se pokračuje i ve čtvrtém dílu a musím říct, že se to této komedii vždy dařilo dobře zachytit. Samozřejmě nepočítám nepovedené napodobeniny, ve formě video filmů mezi třetím a čtvrtým dílem.

Dobrý Will Hunting (1997)

Ani ne tak příběh, jako velmi silné dialogy vynesly tohle drama do filmové elity a já se jen sám sobě divím, proč vlastně nedávám plný počet hvězd.

Resident Evil (2002)

Obávám se, že důvod, díky kterému vznikly ještě další čtyři díly, není ani tak zásluhou filmu, jako spíše hry. Jde se na to úplně v pohodě dívat až do konce, ani Béčkový vzhled mi nevadil, jen to provedení hlavně v akčních scénách nepůsobilo úplně nejlepším dojmem a tak jsem to nedokázal brát tak vážně, abych mohl dát víc jak dvě hvězdy.

Biutiful (2010)

Něco tak beznadějně depresivního jsem asi ještě neviděl. Každopádně mi přišlo, že na to jak je tohle drama smutné a nic se v něm nedaří, je příliš dlouhé. Biutiful má co vyprávět, má hodně povedenou režii, ukazuje syrový život ve kterém je spousta věcí špatně, ale nedočkal jsem se takového emocionální prožitku, o jaký se film pokoušel.

Mezi vlky (2011)

Na to, jaký příběh film nabízí, funguje dobře. Zatím co Neeson ho celý táhne, ostatní postavy nejsou příliš výrazné a někteří hrají spíše jen potravu pro digitální vlky. Zásadní věc, na kterou jsem čekal bylo, jestli to skončí záchranou nebo smrtí a taky jakým způsobem. Proto mě useknutý závěr moc nepotěšil, ale následně jsem zjistil, že to asi byla nejlepší varianta.