Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Skvělé postavy i humor. Stejně jako jsou Přátelé legendární sitcom, tohle je další.

Avatar (2009)

James Cameron měl scénář Avataru mnoho let v šuplíku a čekal, až bude digitální animace na takové úrovni, aby dění na planetě Pandora bylo zachyceno podle jeho představ. Čekal tak dlouho, až od jeho předchozího filmu Titanik uběhlo 12 let. Teď se vrací s něčím, co kritici přirovnávají k Pocahontas ve vesmíru, ale právě to je jedna z těch věcí, která vám bude absolutně ukradená. Vizuální stránka se posunula na další úroveň a perfekcionismus, který uvidíte především v kině, prezentuje svět, ze kterého se vám jen tak chtít nebude. Příběh skvěle pracuje s napětím, postavami a celkově tvoří velké vyprávění, ke kterému se budete chtít vracet.

Truman Show (1998)

Přemýšlel jsem nad nějakým důvodem, proč tomu světu už od začátku nevěřit. Jestli by opravdu bylo možné něco takového dát dohromady. Nakonec jsem zjistil že asi ano. Což je docela šílená představa, díky níž se Truman stal jedním z nejoriginálnějších filmů. Jen snad jednu a zrovna tu nejdivnější věc Truman moc neřešil a to byl ten nepovedený déšť….ale co by vyřešil. Vtipné, dojemné, smutné, úžasné.

Temný rytíř (2008)

Záporná postava Jokera suveréně překonala všechno, co do té doby svět filmového komixu nabízel. Tohle už není pohádka jako byla třeba Fantastická čtyřka, ale dokonalé přenesení komixu do reality.

Záhada Blair Witch (1999)

Špatný obraz, kamera lítá ze strany na stranu, všude jenom les a žádná hudba. To vše je záměr, který tomu dává úplně jiný rozměr. Jak je u hororů zvykem, není tam nějaký složitý příběh, ale bezvýchodná situace natočená na amatérskou kameru vytváří skvělou  atmosféru, kde strach z neznáma trvá prakticky až do závěrečných titulků.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

James Cameron v roce 1991 posunul druhým dílem sci-fi na level, kterému se těžko někdo mohl vyrovnat. Revoluční akční scény, skvělý scénář a zároveň nejlepší film, ve kterém Arnold Schwarzenegger kdy hrál.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Mezi kreslenými seriály kde se nemluví, klasika.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Naprosto zasloužená 1. příčka mezi nejlepšími filmy. Příběh vás vtáhne a pustí až na konci po emocionální facce, ze které se budete probírat ještě druhý den.

Matrix (1999)

Jeden z těch filmů, který viděl, nebo minimálně zná každý. Originalitou překonal prakticky všechno co do té doby vzniklo a posadil se do síně slávy nejlepších sci-fi.

Přátelé (1994) (seriál)

Jeden z nejlepších sitcomů, který nikdy neomrzí. Všech deset sérií nemá jediné slabé místo.