Ďáblíci (2003)

Garyho miluju, ale ani on mě nedonutil ten film dokoukat do konce. Ne že by hrál špatně, z toho co jsem viděla tomu tak rozhodně nebylo - taky jsou dvě ** jeho, ale jinak vůbec nevím, co si o tomhle filmu myslet. Docela mě to nudilo a byla jsem z toho všeho dost rozpačitá. Ne kvůli malým lidem, kterých je tu spousta. Nedokázala jsem si vybrat co se po mě chce abych cítila, děj mě míjel. Snad to měla být romantická komedie, ale já se romanticky necítila ani se moc nenasmála. A drama to už vůbec nebylo. Tak nevím...

Sid a Nancy (1986)

Tři *** za herecký výkon Garyho Oldmana, za jeho přesvědčivost co do podoby tak i ztvárněním Sida. Jinak je to film dost průměrný a pro mě i docela nudný.

Nehynoucí láska (1994)

Nevidím důvod, proč bych film Bernarda Rose o Beethovenovi měla jakkoli srovnávat s Formanovým Amadeem. Přijde mi to zcestné, jako bych měla srovnávat dva filmy dvou různých režisérů z nichž jeden pojednává o letecké katastrofě a druhý o ztroskotání parníku u havajského pobřeží... Dva různí skladatelé - dva různé dopravní prostředky... Film je místy pravda trochu hluchý, největší ústřel je závěrečná podoba Beethovena, nevím jestli maskéři měli slabší chvilku nebo si takhle představují sedmapadesátiletého, byť po dlouhodobé nemoci umírajícího člověka, ale celkově se mi film velmi líbil. Částečně díky lokacím, částečně díky hudbě provázející celé dílo, velkým dílem díky Garyho herectví, další díl by patřil některým velmi silným momentům jako je Měsíční sonáta hraná ve zdánlivě prázdném domě v tichém světě Maestra naslouchajícím s hlavou položenou na piánu, úspěšně neprovedená "sebevražda" jeho syn(a)ovce, Ludwigovo hořké rozjímání nad důvody nenávisti svých odpůrců, smrt syna Anny Marie, atd. atd. Je to citlivý film, včetně zdůvodnění vzniku nesmrtelných symfonií. Pokud se vyhnete výše uvedenému srovnávání může se Vám líbit tak jako mě. Za čtyři a půl.

Dracula (1992)

Na mě tento horor působí tisíckrát víc než Masakry texaskými a jinými pilami, má atmosféru která se dá krájet, je v tom pořádná dávka všeho štírovsky temného počínaje krví, příchutí sexu, lásky překračující brány smrtelnosti, herci jsou strhující stejně jako prostředí, děj i výprava. Já si to užila, co víc říct. Za *****.

Batman začíná (2005)

Pobavil, neurazil, nenadchl - nejhorší je první třetina filmu, pak už je to ale jen lepší. Gary Oldman, Michael Caine a Morgan Freeman jsou velmi milým zpestřením i když mohli být na plátně delší dobu, Katie Holmes dostala času na můj vkus neúměrně moc, je strašná, nevýrazná a nudná, Liam Neeson jako drsňák docela mile překvapil. Christian Bale nebyl vyloženě špatný, ale za nejlepšího Batmana všech dob bych ho nevyhlásila. Scénu kdy se Gordon "pere" s Batmobilem jsem si vážně užila, stejně jako snad všechny hlášky Alfréda.

Stav milosti (1990)

Z nějakého neznámého důvodu se mi špatně komentují filmy, které se mi hodně líbí, tak jen tolik: výborná gangsterka, Ed Harris jako mafiánské kápo moc nepůsobí, dokonce ani tu "jidášskou" přeměnu jsem mu moc neuvěřila, Sean Penn a Robin Wright jsou skvělí, Gary Oldman jednoznačně fantastický. Psychopat jak vyšitý, přesto jeho konec prostě zabolí :). Nikdy nepochopím, jak je možné, že tenhle chlápek nemá doma na polici sadu nablýskaných Oskarů, já ho snad ještě špatně nebo alespoň průměrně hrát neviděla.

Milionový závod (2001)

Je to jedna z nejpovedenějších amerických komedií posledních let. Pokud máte rádi trochu bláznivý humor, chcete se u filmu typu komedie prostě a jednoduše smát, a zároveň vám vadí komedie plné vulgarit a tělesných výplodů, tak tenhle film je pro vás jako dělaný. Mými favority byli Seth Green s Vincem Vielufem, ale skvělí byli všichni. No a scéna s veverkou a válečnými veterány je prostě dokonalá. 80% ve svém oboru. Škoda jen toho konce, ten se nepovedl.

Dlouhý polibek na dobrou noc (1996)

Podle hodnocení ostatních soudím že jsem viděla zřejmě jiný film... Něco tak trapného, špatně zahraného, zcela nereálného a nechtěně komického jako druhá polovina filmu jsem dloooouhoo neviděla! Ta první polovina je pro změnu velmi nudná. Ani nevím proč dávám i tu jednu *. Film jsem dokoukala do konce, ale do samého závěru jsem si nebyla jistá - a nevím to dosud - jestli to tvůrci filmu mysleli vážně a není-li to čirou náhodou parodie na akční filmy s ženskou hrdinkou v hlavní roli. S.L. Jacksona mi bylo líto, doufám že se k takovým hrůzám víc nepropůjčí.

Leon (1994)

Výborný film s naprosto fantastickým Gary Oldmanem. Pět hvězdiček bez debat. Ovšem jen pokud se díváte na film v původním znění. Ne vždy mi dabing vadí, tady ale všechno kouzlo filmu zcela pohřbil. (Stansfield: Bring me everyone. Benny: What do you mean "everyone"? Stansfield: EVEERYOOONEEE!!!! ..... kontra český dabing je srovnání, které mi téměř vehnalo slzy do očí - a dojetím to nebylo).

Titanic (1997)

Hmm, Titanic je řemeslně skvěle zvládnutý film, a i když DiCaprio už hrál i lépe není to taková tragédie. Mám trochu problém s velmi dlouhými filmy, pokud mě příběh ve filmu nechává v určitých částech ujíždět myšlenkami mimo, či spíše zpátky do reality. A tak je tomu i tady, takže si ho asi znovu jen tak nepustím. Nicméně, bylo to sladké i bolné, kdo má rád romantické velkofilmy příjde si na své. Kdo jako já očekává film o lodi, o jejím příběhu, bude trochu zklamán. Sedmdesát % za film, kameru a střih; za vizuální efekty, Kate a Lea 20% nahoru; za píseň 15% dolů - jsem na ní zoufale alergická. Výsledek slabší čtyřka.