MiaMahoney

Mia Mahoney

Česko

• 6.3.2017  23:05
    Trumbo (2015)

Ještě nikdy jsem nefandila žádnému komančovi tak, jako Trump... teda, chci říct Trumbovi. Perzekvovat někoho kvůli odlišným názorům je něco, co nezkousnu a sere mě, že jako společnost jsme toho schopni i v době demokracie. A to se nezastávám komunismu nebo jeho mnohdy naivních ideí, ale čistě jedince s názorem nekorespondujícím s většinovými postoji. Má, do řitě, právo na svobodné vyjádření v demokratické zemi. I když, s tou demokracií se to v JůEsEj taky nemá tak úplně růžově, žeáno... To, co je běžným občanům předkládáno jako "emerickej sen" a svoboda, je poctivá maska stále více se rozmáhajícího Velkého Bratra a iluze vytvořená ku spokojenosti naivních oveček. Co se týče filmu samotného, nemám moc výhrad. Vcelku svižné, dobře zahrané, dobově věrohodně vykreslené, svým způsobem i místy vtipné a rozhodně jedno z lepších životopisných děl (u kterých je často šance zhasnutí baterek v první půlhodině). Dokonce edukativní, neboť jsem neměla tucha, že někdo takový vůbec existoval a napsal scénář k mému oblíbenému filmu Prázdniny v Římě.

• 5.3.2017  21:05

Kterak si Roman Zach nechal nastřelit fajné nehtíky, opustil Ordinaci (ne tak docela, 'kýhosi doktora s sebou vláčel většinu filmu i tak) a spolu se zamlklou mutantkou, která kromě manikůry vytunila i pedi se vydal hledat dystopický branný tábor kdesi v emerickém národním parku. Budoucnost? Ale kdeže! Tak třeba v budoucnosti očekávám trošku těžší přejezd z JůEsEj do Méchika, Státy samotné svázané hustou sítí Hajprlůpu od Ílona Pižma, Gůglácký samořídící auta a osobní dopravní drony. Tady nepotkáte ani Trumpozeď, ani jedinou rouru, nepočítám-li ten mexický rezavý industriální hotel pro doktůrka Pičárda a jeho vampýrského Frankenštajna, auto si musí milý Zach taky řídit sám (připadně se nechat vystřídat malou šoférkou, která pedály asi ovládá již zmíněnými pedikůrními vylepšeními) a hejno dronů taky působí, že nepřilétlo zrovna z budoucnosti (pokud to tedy nebyly stěhovavé robohusy, to pak zas joo!). Kromě sqělého MrtvéhoBazénu byla toto moje jediná zkušenost s komixem a musím říct, že neurazí, ale rozhodně ani nenadchne. Střihač sice odvedl o fous lepší práci, než ten, který řádil (nebo spiš neřádil) na Osmi hrozných, ale stejně by to chtělo ho v té střižně ještě chvíli nechat střihorukoEdwardit. Akční podívaná je to solidní, fanoušci si asi budou chrochtat nad pár gore vyvražďovačkami, ale pro mě stejně zůstává největším zážitkem z návštěvy kina čestné usazení vedle jednoho z filmofanouškovských velikánů. Thx! ;)

• 11.2.2017  21:53

Takže si to shrňme: nesympatická dcera, nesympatická matka, detektiv s otravným cockney přízvukem, předvídatelné bubání, nelogický děj a násilně napasovaný zvrat, to máme celkem za 1 odřenou hvězdičku díky umístění děje do mé milované Anglie. Jinak si významně klepu na čelo. (Dvakrát).

• 25.5.2016  14:28

Je k nevíře, na co se dnes plýtvá filmovým materiálem a časem lidí. Nic víc k tomu netřeba dodávat.

• 3.5.2016  12:47
    Deadpool (2016)

Myslím, že se mi ještě nestalo, že by mne tolik navnadily a zaujaly už úvodní titulky k filmu. Nemám ráda komiksový svět superhrdinů, většinou pro mě podobné filmy znamenají značnou porci nudy a přeefektovanosti, takže jsem i k Deadpoolovi přistupovala skepticky, byť jsem slyšela, že je "jiný". A opravdu jiný byl. Film stojí na Deadpoolových hláškách, vtípcích a ukecanosti, ale světe div se, funguje to a žádná nuda se nekoná. Jasně, film má tendenci kolísat mezi skvělými momenty a průměrnými, ale i tak jsem se vcelku slušně bavila a nemůžu jinak, než vypálit 4 náboje do hodnocení.

• 21.4.2016  13:09

No, tak tohle se hrubě nepovedlo. Tvůrci lákají na atmosféru, ale já měla co dělat, abych neusnula nudou. Čarodějnice je tam vidět tuším dvakrát. Proto nechápu volbu názvu, spíš se to mělo jmenovat Taková pošahaná rodinka nebo Pánbíčkáři. Celý film jsou v podstatě černop.delnické žvásty v semi-staroangličtině. Horor? Vůbec. Atmosféra? Nevalná. Jednu hvězdičku za výběr herců a jejich výkony a realistické vykreslení tehdejší doby. Víc ze mě nevyčarujete, ani kdyby čert na kozlu jezdil.

• 18.4.2016  12:42
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

Tenhle seriál mě vcelku chytil a bývala bych mu byla napálila 4 (padající růžové hvězdy), bohužel poslední sérií se to pokazilo, a tak ode mě spadnou jenom 3. Pilot navnadil, první série byla velmi dobrá, druhá vcelku také, ale poslední byla jakási zmatená (zvlášť ze začátku) a dost vařila z vody. Bylo vidět, že se seriál snaží mermomocí udržet, ale kvalitativně velmi klesá a umělá natahovanost mu, jako obvykle, neprospívá. Ne nadarmo platí, že ty nejkvalitnější seriály (snad mimo Simpsonových) mají většinou do 20 dílů. Celkově mi vadilo množství nezodpovězených otázek, ze všech zmíním např. korunovace monarchy. A takových zbytečných mystérií ve stylu "aby díl končil něčím zajímavým", co zůstávají nedotaženy a zapomenuty, je tam víc. Hrdinové se často chovají nelogicky a nereálně, děj je občas předvídatelný. Nicméně v napínavosti mě první dvě série udržely a některé osudy bylo zajímavé sledovat. Jako prázdninová podívaná je to dobrá volba. V reálu bych si klidně takový týden pod kupolí střihla. Pro zpestření :-).

• 22.3.2016  14:44

A tohle jako bylo co? Natahovaná vata, abyste se nakonec dozvěděli.... co vlastně? Vůbec nic. Zmatené, zbytečné, zdlouhavé. 1 * za můj oblíbený Londýn.

• 21.3.2016  09:56

Wow, od tohohle hororu jsem nic moc nečekala, o to víc mě překvapil. Rychlý rozjezd a skvěle zahrané, velmi realisticky. Žádné trapné a nepravděpodobné reakce partičky teenagerů v podobných vyvražďovacích filmech. Combs si roli vyloženě užívá, jeho úchylný synek místy připomíná Joffreyho z Game of Thrones a ostatní hrdinové jsou také velmi solidně zvolení. Už dlouho ve mě žádný film nevyvolal tak nepříjemné napětí. Měla jsem pocit, že sedím u stolu s těmi lidmi a je mi pěkně nepohodlně; nutilo to k zamyšlení, co by člověk volil na jejich místě a to byl teda zatraceně blbý pocit. Oceňuju, že tento film neskončil v kategorii "too gore to watch". Určitě lepší, než všechna ta pokračování SAW.

• 21.3.2016  09:41

Absolutně nezajímavé! Komedie? To sotva! Podle traileru jsem čekala komedii o tom, jak si každý na Vánoce přitáhne do rodiny někoho "zajímavého" a postupně to bude "praskat" a trapné situace budou hutnější než nádivka do krocana. Bohužel jsem se v pravidelných patnáctiminutových intervalech ptala, kdy už se tam konečně začne něco dít. Odpověď: nikdy. Ztráta času.

• 21.3.2016  09:39
    Truth (2015)

Téma bylo zajímavé a jelikož všichni víme, že Bush je k*k*t, tak film obsahem nepřekvapí. Dráma je to solidní, Cate se do role workaholické reportérky výborně hodí a Bertík Redford jako její parťák je taky sázka na jistotu. Čekala jsem, že po odhalení Bushova skandálu se příběh bude ubírat trochu jiným směrem, a sice zastrašování ze strany vlády, "nehody" týmu atd., ale ani výsledná politicko-televizní bitka nebyla špatná. Těším se, až jednou "praskne" aféra 9/11, to bude v pořadu 60 Minutes horko jak v kotli u Jílkové!

• 21.3.2016  09:26

Tak jsem si myslela, že tento film bude 180 minut hrozných a tipovala jsem, že usnu během prvních 20 minut, ale kupodivu tomu tak nebylo. Kventýnova konverzačka vcelku zaujala, i když je pravda, že úvod by zasloužil projít znovu střižnou a zejména se zbavit zdlouhavých záběrů na zasněženou krajinu. V Minnie's Haberdashery se ale rozjede solidní podívaná a opravdu se z těch vykecávaček oči neklíží. Herci si to evidentně užívali. Western není můj oblíbený žánr, takže jsem k filmu přistupovala trochu skepticky, o to větší ale bylo překvapení. Doporučuju na dlouhé zimní večery, pokud jste aspoň trochu fanda QT.

• 11.1.2016  14:55
    American Horror Story - Hotel (série) (2015)

Chaos, dekadence, hnus, úchylnost. Tenhle seriál jde pěkně z kopce a strašidelného/napínavého na něm není už vůbec nic. Tam, kde Murder House a Asylum byly na 4*, tohle je fakt jenom na ten odpad, případně maximálně na 1 bezvýznamnou * za určitou poctu geniálnímu Osvícení (ten koberec byl patrný na první pohled). Nicméně, klesalo to takhle s celou sérií - Coven 3*, Freak Show 2*... takže vlastně ani nejsem překvapená. Dokoukávat nebudu.

• 24.5.2014  08:42
    Nepřítel (2013)

WTF! Donnie Darko teď místo králíků vidí pavouky. Na "hlubokomyslné metafory" hážu s*anec, tohle si nezaslouží víc jak dvě hvězdičky za atmosféru.

• 14.4.2014  08:10

Já nevím, jestli se mi to fakt jenom nezdálo....

• 1.4.2013  13:05

Strašná škoda, že takový sympaťák jako hlavní hrdina se chová jako totální asociál (byť je to záměrem, občas je to zkrátka až moc). Myslím, že žádný chlap by se vedle ženy takto nechoval. Chápu, co se film snaží naznačit, nicméně mne tím nezaujal. Dávám 2 hvězdičky - za delfínky a sympatického Jacquese.

• 8.11.2012  11:38
    Samsara (2011)

K tomu, abych dala 5 hvězdiček mi chyběla zásadní věc, a sice informace, na jakých místech se právě nacházíme. Myslím, že jsme viděli spoustu úchvatných scenérií, ale nemáme možnost si je více vyhledat nebo je navštívit, protože jsme se nedozvěděli, kde se nachází. A to je opravdu škoda. Nijak by dokumentu neublížilo, kdyby se nenápadně v rožku vždy ukázala lokalita. Za další, jak už tu bylo napsáno, samotný soundtrack je docela nudný a kdybych si jej měla pouštět nezávisle na filmu, tak u něj nejspíš usnu. Byla jsem nalákána na Lisu Gerrard a čekala přinejmenším masterpiece jako Now We Are Free, ale nestalo se tak. Proto dávám Samsaře jen 4 hvězdičky.

• 6.8.2012  16:20
    Freonový duch (1990)

Tento režisér že natočil skvělé inscenace Bankrotáři a Paní Piperová zasahuje? Nechce se mi tomu věřit. Zmíněné filmy jsou dokonalé, toto je televizní odpad.

• 6.8.2012  16:16
    Kameňák (2003)

Tak já taky přispěju svou Troškou do mlýna: co může v Česku vzniknout, když se splácá z (mnohdy nevtipných) vtipů celovečerní film? Kdyby takto "splácávali" Britové, byl by to skvost. V Česku je to odpad, ostuda, absolutní dno filmového průmyslu a vůbec, pusťte si raději Monty Pythony.

• 6.8.2012  16:16
    Kameňák 2 (2004)

Viz komentář k "jedničce".

• 6.8.2012  16:11
    Panic je nanic (2006)

Klub sráčů měl aspoň cca 3 vcelku úsměvné momenty. Tohle je ..... ne, promiňte, nechci mluvit sprostě.

• 6.8.2012  16:09

Asi takto: další odpad české kinematografie a Marie Poledňáková, která natočila tento film značně sjetá. Jinak se její počin vysvětlit nedá. Skovsty, které točila v dobách minulých, to je pravá Poledňáková. Toto je Poledňáková po těžkém drogovém dýchánku, během kterého prodělala 18x mozkovou mrtvici, byla znásilněna nosorožcem, navštívena Vesmírnými lidmi, poslána na elektrošoky a následně posazena za kameru, aby natočila "Krokodýly". Skutečně ubohé.

• 6.8.2012  16:03
    Klub sráčů (2000)

Kdysi dávno jsem se některým scénkám zasmála, zejména Kevinovo jednání s rodiči bylo docela zábavné, když už se tedy snížím k takto laciné zábavě. Jinak... potěší maximálně kluky od 13 do 16 let, kteří řeší podobný "problém" jako Kevin a Perry. Sice pořád lepší, než český Panic je nanic, ale i tak je to vcelku ztráta času. (Mimochodem, obdiv Kathy Burke, nechtělo se mi věřit, že Perryho opravdu ztvárnila žena).

• 6.8.2012  15:59
    Scary Movie 4 (2006)

Vraždící i-pod coby parodie na Válku světů, "japonsky" hovořící klučina coby parodie na Nenávist a Michael Jackson jsou jediné plusy tohoto filmu. Zbytek je mínus utopený ve fekálním humoru s přiblblou neherečkou Annou Faris. Už prosím nepokračujte....

• 6.8.2012  15:57

85%? Za co??? Z tohoto filmu si pamatuji jediné - nekončící pseudooperní ječení, zase a znovu a víc si pamatovat nechci. Nikdy víc, jak děl Poeův havran a já ho ještě poprosím, aby na tento film hezky zvysoka nakálel, protože nic jiného se v tomto případě nehodí.

• 6.8.2012  15:52
    Skřítek (2005)

NE! Které zfetované prase má tento počin na svědomí? Promiňte, Tomáši Vorle, kdy vám byla provedena lobotomie? Toto že je groteska, komedie? Řeknu Vám, co to je. 90 minut neskutečných s*aček, žumpa, totální propadák, odpad, vrchol dekadence, trapnost, vyblitek.... Tyjo, že já se rozčiluju....

• 6.8.2012  15:48
    Otesánek (2000)

Absolutní dno české kinematografie. Ostuda, odpad, žumpa, dekadence, "kvalitativně" srovnatelné se Skřítkem, to je další takový český "poklad". Ach jo, kdyby ty finance raději dali na lékařské výzkumy nebo projekty v zemích třetího světa, udělali by mnoooo......hokrát lépe.

• 6.8.2012  15:45
    Annie Hallová (1977)

Jasné, že fandové "artových" filmů budou jásat, ale větší nudu jsem snad na stříbrném plátně neviděla, to se na mne nezlobte. Absolutně jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy byla nucena vidět, nudou srovnatelný s Lid versus Lary Flint. Takže, vy všichni "umělci", co na tomto snímku vidíte? Okecávačka, nulový děj a pohled na nahého Woodyho Allena coby modela z Dachau - dál jsem nemohla, ve tříčtvrtině filmu jsem skončila obličejem na vedlejším sedadle v kině a kráááásně se mi spalo.

• 25.7.2012  08:06
    The Shrine (2010)

Tak jak tedy? Nízkorozpočtový horor s komickými prvky (alespoň pro nás, "východní" Evropany). Vlastně je s podivem, že vůbec píšu komentář na web, protože tady ve "východní" Evropě přece nemůžeme mít internet, když jediné, co ze západního světa známe, je cheeseburger (o kterém jsme ale slyšeli patrně jen z rozhlasu souseda, který jako jediný má doma rádio). Ale zpět k filmu. Ze začátku slušný rozjezd, jedna dobrá lekačka ("Leave me alone!") a jede se na výlet. Tři hlavní hrdinové použijí stroj času a propadnou se rovnou do Shyamalanovy Vesnice, která se nyní nachází v Polsku (jehož obyvatelé ovšem svoji mateřštinu používají jen ojediněle). Co na tom, že Polsko je katolické jak Vatikán sám, Američany stačí oblbnout faráři v pravoslavných hábitech, protože se stejně nikdy do "východní" Evropy nepodívají, že ano. Děj ve svatyni a následně v jednom z místních domů je docela nepříjemný (Sarah´s death, distorted faces), ale závěrečný exorcistický zlom už je vcelku nezajímavý, nestrašidelný a film rovněž postrádá nějakou závěrečnou "pecku". Celkem tedy za 3 (1 hvězdička za sochu v mlze, 1 za "obrácený" pohled v zrcadle, který jsem vždycky chtěla zažít :-D a 1 za atmosféru).

• 21.7.2012  19:47

Nehodlám komentovat téma, zda život po životě existuje či nikoli, jednak protože jsem na 100% přesvědčena, že ano, zadruhé by to vydalo na pořádnou slohovou práci. Takže, co se týče filmu - nemá, čím zvláštním by zaujal. Tempo příliš pomalé, celý film má poněkud nudný nádech, vleče se a druhý den jej stejně zapomenete (anižbyste předtím prožili klinickou smrt). Dvě hvězdičky dávám za téma obecně, ale hlavně pak za filmové lokace mých dvou oblíbených měst - San Franciska a Londýna. To je asi jediné, co si budu z celého filmu pamatovat. Raději tedy, než volit tento film, přečtěte si něco k tématu od Dr. Moodyho či Dr. Grofa.