Tělo (2012)

Iberijská škola opět dokázala, že si směle může vytřít prdel všemi holyúdskými, průměrnými a často dost předvídatelnými thrillery a naservírovala opět kvalitně zpracované, natočené, zahrané, ušišlané pokoukání. Tudíž k osvědčeným popičovkám (Zatímco spíš, La Cara Oculta, Na konci tunelu a Contratiempo) přibyla další do sbírky s naprosto geniálním myslomrdem v úplném závěru. Sice člověk musí přežít pohled na odporný, botoxem napíchaný klon Jessiky Lange včetně oné neherecké afektovanosti, ale za to grandiózní finále to prostě stojí. Yo recomiendo! 👌

Noční můry z temnot (2019)

Ačkoli jsou monstra poměrně zábavná a dobře zmáknutá (český prezident jako strašák v kukuřici, můj nejmenovaný americký kolega coby zombí bez palce, stará Paroubková plahočící se špitálem a pouličním indickým chiropraktikem léčený Igráček), celek stojí za totální vyližprdel, a to jak nudivou stopáží, tak nepovedenou a nechytlavou jakožeretro atmosférou, abnormálně nesympatickým obsazením a absencí jakéhokoliv napětí. Opravdu svinstvo pro děti začínající s hororovým žánrem a to jsem si jistá, že by i ony tímto opusem pohrdly.

The Last Hangover (2018)

Tak dozajista by bylo prima tohle hodit na Svatopetrským na velkoplošnou obrazovku místo každoročního vysílání těch bezskrupulózních, dva tisíce let ze strachu oveček těžících mamonářů, s všeříkajícím názvem Urvi a orvi. Jenže já byla navnazena svým dvorním zpovědníkem na totální popičovku pomalu lepší, než Montypájtni, a ta se nějak nekonala. Kvalitní, správně ujeté a originální určitě, ale chtělo by to ještě trochu přidat...

Le Mans '66 (2019)

Díky dvěma kilům za lupen u zlodějských Cinezmrdů, kterým už nestačí prodávat jen popcorn, ale najeli už i na načosy a jen se děsím, kdy začne éra hambáčů, pizzy a bárbekjů, mi za chvíli nezbyde ani na to Ferrari a budu si moct stěží koupit akorát tak Ferrero.

Nedotknutelní (2017)

Takže asi takto: Film zbytečný jako katapultovací sedadlo pro pilota helikoptéry nebo, chcete-li tematicky, jako luxusní psací pero od Párkra pro hlavního hrdinu (jednoho nebo druhého, neboť jeden psát umí, ale nemůže a o tom druhém dost pochybuji). Rymejk byl stopro stvořen výhradně pro negramotné požírače donatů a hambáčů, kteří by si francouzský originál nepustili, bo titulky. A to, jak každý ví, kazí dojem z obrázků a nutí člověka soustředit se na činnost nazvanou čtení! A tupani v s litrem coly v otylé pazouře a megakrabicí popcornu pod upocenou paží přece nešli na horor, nýbrž na kokotmedii! Ano, zde je namístě uvést, že byla značně kokotská. Tam, kde Frantíci taktně a vtipně naznačili choulostivé situace, museli samozřejmě Emeričani vytasit naprudko celou “parádu” a pořádně se v ní vyrýpat, aby to obecenstvo pochopilo a náležitě si zachrochtalo blahem. Inu, není se co divit, vezmeme-li v úvahu inteligenci průměrného, modrobíločerveného jedince se středoškolským (!!!) vzděláním, například pomocí této ankety (varování: jen pro otrlé! https://m.9gag.com/gag/aWEqEex) Nutno podotknout a přičíst na kreditu filmu, že Kidmanka tomu dávala šmrnc, Stývn Hóking byl taky vcelku dobře zahranej a ten trapně se pitvořící negr mě tentokrát sral méně, než obvykle... Teď zbývá asi jen počkat, až za přispění Agrofertu a nakradených eurodotací natočí Troška český rymejk o našich Nedotknutelných. Na obalu dývka se na nás pak bude křenit Endy tlačící na kriplkáře Zemanovic zombíka.

Všechno bude (2018)

Esence zbytečnosti, nic víc se k tomu napsat nedá.

Na konci tunelu (2016)

Když není na konci tunelu světlo, je to dost v prdeli. Ale zase je tam týpek na kriplkáře, který si posvítí na partu neseroucích se zlodějů, a to i přesto, že ovládá jen hlavu, ruce a počítač. Zpočátku průhledné, ale postupem času gradující až do kulervoucího finále, přesně jak to Iberijci ukázali už u La cara oculta nebo Mientras duermes. Týpka jako je Joaquín bychom tu potřebovali jako španělská inkvizice odpustky, aby si posvítil i na české tunely a zejména ty, kterými jednosměrně tečou evropské dotace našemu altruistickému spasiteli v čele vlády. Docela ráda bych už totiž viděla, jak té kurvě hrabivé někdo konečně zatne tipec. A krumpáč do palice jako bonus.

Shaft (2019)

Damn maaan, that motherfuckin' nigga still knows how to do this shit! Zkrátka si Samík opět výborně badassuje, hláškuje a cvičí svůj geekovský přestřik, aby z něj byl zdařilý pokračovatel klanu ploskonosých bojovníků za spravedlnost. Víceméně předvídatelné, ale svěží a zábavné negření si zaslouží pěkné tři hvězdy. Doufám, že ten náš milý nouplísák někde zveřejní, kam kurva chodí sosat ten elixír mládí, neboť i Mia by v jedenasedmdesáti chtěla vypadat tak xvětu. Teda, samozřejmě minus ten přehnaný pigment, parkoviště pro tanker mezi jedničkami, nos, od jehož pravé dírky k levé jezdí Uber za dvacet dolarů a místo třiceticentimetrového shaftu hrdě ukazovat svoje roztomilé a pevné dvoječky...

Na temných stezkách (2014)

Nesympatičtí herci a tupě odhalitelná metafora. Zdejší hororové experty zřejmě vyděsí i igelitový sáček vlající ve větru.