• Western

Assassin’s Creed (2016)

Asi takhle....tomu filmu bylo hodně vytýkáno,že nevypráví příběh některého ze "známých" assassínů (Altaira,Ezia...) ale ruku na srdce,chtěli bychom vidět příběh který jsme odehráli,nebo viděli jiné jej odehrát na nějakém tom let´s playi? Asi ne. Vyprávění o Aquilarovi je super právě v tom že otevírá možnost nového příběhu kde nikdo nemůže říct "ale ve hře to bylo jinak".Navíc umístění do Španělska 15. století je super,tehdy se tam dělo dost věcí,ať už šlo o řádění inkvizice,nebo pád Granadského emirátu jehož poslední panovník Boabdil ve filmu ukrývá Jablko ráje. Je jen škoda že se tvůrci museli zabývat i linkou "v současnosti". Kdyby se na ni lidově řečeno vykvajzli a soustředili se na historickou část,mohl z toho být velkolepý počin.Tohle lavírování mezi Abstergem a minulostí v Animu škodí jak hře,tak i filmu. Hereckým výkonům nelze nic vytknout,ústřední trojice Fassbender,Cotillard,Irons odvedli skvělou práci. Nezlobil bych se kdyby přišla dvojka.

Assassin's Creed : Lineage (2009)

Jo. Tomu říkám skvělý způsob jak divákovi který začal hrát AC 2 nebo se k tomu chystá osvětlit minulost Eziovy rodiny.Kostýmy, zbraně,movesety všechno jako by hře z oka vypadlo. Za mne 10 z 10ti.

Drsný spasitel (2019)

Tak jo,nejdřív klady. Všichni zúčastnění si natáčení evidentně užili,snaží se a mají perfektní kostýmy. Taky hudba stojí za to. Jo a Nůž. Ten se mi zatraceně zamlouval,přesně tak bych si jej představil podle popisu z knihy. Teď zápory.Jde o fanouškovský film,takže lze očekávat horší herecké výkony,kvalitu triků i zvuku. Ovšem to nejsou hlavní problémy tohoto díla.Hlavním a nejdůležitějším problémem je nekonzistentnost scénáře. Mistr Žamboch dospěl patrně k závěru,že když vezme z každé části knihy něco a naroubuje to na kostru povídky Dřevěná škvíra-Jezdec z neznáma,poskytne tak divákovi neznalému předlohy dokonalé vpravení se do problematiky C.R. a jeho světa. Ve skutečnosti vzniká vcelku nepřehledný mišmaš,jemuž bez znalosti knihy jen těžko porozumíte. Patrně by bylo lepší vzít jen jednu povídku (kapitolu) a pořádně ji zpracovat.Možná by se takovýto film setkal s větším ohlasem mimo komunitu sci-fi a fantasy.Snad i o pokračování v podobě seriálu by se dalo uvažovat.Ale takhle zůstane jen u málo známého průměrného fan filmu. Druhým problémem,který je ovšem těžce řešitelný je osoba hlavního protagonisty. Aleš Blažej se snažil seč mohl vystřihnout drsného a nemluvného hlavního hrdinu,o tom není pochyb a jeho výkon byl v rámci možností skvělý.Ale hrát postavu kterou jedna z jeho společnic popíše jako "monolit z černého obsidiánu o který se roztříští každý útok" nezvládne asi nikdo,kdo takový není i v reálu (a takoví mezi námi nejsou).Navíc je na postavu C.R. příliš pohledný. Řešením by patrně bylo (jak píše evilmind) vytvořit animovaný celovečerní film který by vycházel z ilustrací v knize.Suma sumárum,film na který se kouknete a už ho nemusíte vidět znovu.

Zaklínač (2019) (seriál)

Skvělá fantasy záležitost,ale za Sapkowského veledílem přece jen pokulhává.Ovšem na druhé straně o kilometry výš na pomyslném žebříčku než polský Wiedzmin. Přece jen....prachy jsou potřeba když chceš zfilmovat něco tak epicky rozmáchlého jako je Zaklínačova sága. Tahle kniha je v podstatě to samé jako Pán prstenů. Potřebuje aby se jí zhostil režisér/fanda a měl opravdu OBROVSKÝ rozpočet.Jinak vznikne to co je tento seriál.Skvělá fantasy,ale o dost horší Zaklínač Jo a neměli by to točit amíci,ta genderová pošahanost mi leze na nervy.

Čan lang (2015)

Zábava a akce vygradovaná až do absurdna (změna směru za 2.3 vteřiny). Jacky Wu umí a ani Scott Adkins se neztratil.Čína nepotřebuje Johna Matrixe, Čína má Leng Fenga .

Zhan lang 2 (2017)

Nevím jak kdo,ale já se bavil.A to je u filmu to hlavní. Tenhle snímek stejně jako jeho předchůdce si nehrají na nějaká filozoficko-válečná veledíla. Jsou to,co nám tak dlouho importovali Amíci ve svém podání. Jeden hrdina bez bázně a hany(a taky s hodně posunutým prahem bolesti a fyzickými schopnostmi mistrů wu xia) proti hordám nepřátel jeho země,lidu a přesvědčení. To samé byl třeba Rambo a jak jsme ho všichni žrali...

Rychle a zběsile: Hobbs a Shaw (2019)

O.K. S původním Rychle a zběsile to nemá společného vůbec nic. Tam kde Vin Diesel s Paulem Walkerem používali mozky,používají Dwayne Johnson a Jason Statham svaly a bouchačky.K tomu ještě Idris Elba kterého zcela nepochopitelně degradovali na nějakého "superpadoucha" nadopovaného kyberwarem.Ale celkově je to takové.....nijaké.Spousta střelby,rvaček, kaskadérských kousků a přesto film působí hodně sterilně. Normálně bych dal jen dvě hvězdy (Johnson a Statham), ale tu třetí přidám za Vanessu Kirby.Ta holka je nejen sexy,ale má i herecký potenciál.

Král Artuš (2004)

No...každému podle jeho gusta.Spousta lidí ten film odsuzuje,ale já ho naopak ocením.Ocením fantasy nádech,ocením bitevní scény,ocením i dobré hlášky (Bors je odborník). A hlavně ocením Tristana. Byla to první role ve které jsem viděl Madse Mikkelsena a zahrál ji skvěle. Tam kde ostatní hledají nějaké ospravedlnění pro to že zabíjejí,tam Tristan klidně přiznává že zabíjí pro potěšení,že v podstatě hledá smrt. Jen věčná škoda že Ray Stevenson nedostal více prostoru. Clive Owen se role zhostil se ctí,byť poněkud chladně.Ale pochopil jsem proč obsadili Keiru Knightley....jen ona má dost malá prsa aby se daly zakrýt koženým řemínkem.Bojové scény jsou dobře udělané,ačkoliv trochu víc brutality by neškodilo. Kapitola sama pro sebe je pak hudba.Ta dělá z průměrného filmu něco o třídu vyššího a stojí za poslech i samotná.

Aquaman (2018)

Jo,já se u toho prostě bavil.....kombinace vodníka Česílka (byť s drobet větším rybníkem) a Hercula, namixovná do artušovské legendy je fakt podařený počin. Film odsýpá v příjemném rytmu,nemá vyloženě slabá místa a to od podobně laděného snímku chci. A když se mi navíc dostane scény kdy se hlavní hrdina zjeví v kostýmu s trojzubcem v ruce(poté co jej vytrhne z pevného sevření Atlana což mohl dokázat jen on), za opravdu artušovského: "The one true king" podmalovaného emotivní,heroickou hudbou,jsem spokojen.

Liga spravedlnosti (2017)

Opět jako u předchozího Dawn of Justice.Jedna hvězda za Gal Gadot,jedna za Jeremy Ironse,ovšem pozor změna!!!! Třetí hvězda není za nakopání pozadí Supermanovi,ani tomu Steppenwolfovi, ale za Aquamana,přesněji za jeho bohovské ztvárnění Jasonem Momoou.