• Western

Predátor (1987)

Nedávno jsem se na tenhle skvost znovu podíval a bylo mi smutno.Tyhle kousky už se netočí a točit nebudou.Jsou příliš macho, příliš násilné a příliš sexistické na dnešní změkčilou dobu. A to se nám na nich tak zatraceně líbilo.

Havel (2020) odpad!

Normálně se snažím najít na filmu aspoň nějaké pozitivum.Tady nenalézám žádné. Akorát mne ten film utvrdil v tom že Gajslerka je zřejmě hodně dajná když ji obsadili do role opravdové dámy jakou Olga Havlová bezesporu byla.

Za sklem (2016) (seriál)

Hohoho...naši slovenští bratia se toho nebojí. Tenhle seriál bych chtěl vidět i se zápletkou z našich luhů a hájů. To by bylo pokoukáníčko.Ale i tak si český divák přijde na své. Celým seriálem se táhne jako červená nit směs chamtivosti,pohrdání "obyčejnými" lidmi a pocit vlastní nepostihnutelnosti na straně padouchů a stále narůstající vztek a frustrace na straně klaďasů.I když...v tomhle seriálu není nikdo úplně bez viny.Přiměřeně akční, se skvělým hudebním doprovodem a výbornými hereckými výkony. Hlavně Kramár svou roli Voznera/Kočnera zahrál perfektně.

The Stoning of Soraya M. (2008)

Syrový a dokonale provedený snímek ukazující jak je nebezpečné když má náboženství vliv na právní řád. Muslimské právo šaríja v celé své odporné a nechutné nahotě.Po jeho shlédnutí jsem v jednu chvíli upřímně zalitoval že nevlastním stroj času abych Mohammedovi podřezal krk jako jehněti než tohle svinstvo vůbec vymyslí.

Balkánská hranice (2019)

13 hodin v Jugošce. Tam kde vousatí potetovaní kluci pod taktovkou Michaela Baye ze střech M čtyřkama a Miminkama pálí do alahujících muslimů, tady multikulti komando (Rus,Tatar atd...) vybalí miny, barely s benzínem,těžké kulomety a kalašnikovy aby Kosovským Albáncům ukázali co to znamená zahrávat si se Specnaz. Hlavně se to nedoporučuje když je vede chlap co klidně vyhodí válečného zločince z vrtulníku a kterému pomáhá nejnebezpečnější osoba v ruské armádě....ženská ostřelovačka.

Mizerové navždy (2020)

Tohle fakt ne. V klidu bych u sledování tohohle filmu oškrábal brambory,umyl nádobí a uvařil oběd.Aspoň bych měl dojem užitečně stráveného času,nikoliv že jsem ten čas zabil. Will Smith sice pořád umí a Martin Lawrence rozesměje,ale prostě tomu chybí drajv prvních dvou dílů.

Muž s cejchem smrti (1990)

"Tak co? Jeden nepřemožitelnej,druhej chtěl lítat. No a? Oba se mejlili!" Tohle je jedna z věcí kvůli kterým miluju akční filmy z devadesátek.Ty hlášky. A když jsou navíc záporáci dredatí Jamajčani mluvící lámanou angličtinou a praktikující woo doo,je úspěch zaručen.

Vrána (1994)

"Ježíš Kristus přijde do hotelu,položí na pult tři hřebíky a říká: Můžu se tady upíchnout na noc?" Proyasovo zpracování kultovního komixu není horší nebo lepší,je prostě jiné. Eric Draven je tady lidštější,záporáci jsou plošší (hlavně Funboy je hrozně osekaný) a celkově je film oproti komixu výrazně kratší.Ovšem v žádném případě mu to neubírá na temnotě,osudovosti nebo atmosféričnu. Scény kdy se Eric mění na Vránu, kdy na střeše hraje na kytaru aby ji potom rozmlátil a hlavně finální zúčtování mi navždy utkvěly.Osobně se domnívám že dokonale předělat do filmové podoby temný klenot komixu který je zároveň srdcervoucí výpovědí o lásce a ztrátě prostě nelze. A Proyas to zřejmě pochopil taky,proto zvolil drobet odlišný přístup. A když se spojí jeho temný vizuál s hudbou Graeme Revella,dostaneme perfektní gothic thriller který mnoho lidí (a mne mezi nimi) doslova donutil si komix koupit a přečíst.

Terminátor: Temný osud (2019)

"Soudruzi...nečekal jsem zázraky,ale imperialisté by se zaradovali...".Asi takhle nějak. Tenhle film je vykrádačka jako hrom. Ale to je v poslední době asi móda nebo co.V třetím dílu Johna Wicka nestydatě vykrádali universum Assassin´s creed, tady se zase odkazem na augmentovanou bojovnici Grace svezli po Deus Ex jako Donský kozák po stepi. A to už vůbec nemluvím o likvidaci Rev-9 pomocí power cellu pocházejícího z ochránce.Kde já už to jen viděl? Aha,už vím....Terminátor 3. Tři hvězdy.Jedna za Arnieho a jeho hlody, druhá za Lindu Hamilton která se pro roli Sáry Connorové narodila a třetí za slušné akční scény. Ale víc ani ťuk.

Alone in the Wilderness (2004) (TV film)

Za mne plný počet bodů. Tohle je jeden z filmů který ukazuje že nic není nemožné,stačí jen chtít. Perfektní spojení nevtíravé hudby,příjemného Dickova hlasu a záběrů majestátní divočiny z něj také činí snímek pobízející k meditaci nad dílem přírody a naší roli v ní.