1941 (1979)

Nikdo tuhle dobu nepředstaví tak kouzelně jako právě Spielberg.

Čelisti (1975)

Čelisti jsou na své téma překvapivě dokonalý film. Spielberg tu předvedl jeden znejlepších režisérských výkonů své kariéry. A to se chtěl střelit do nohy, aby se natáčení nakonec vyhnul!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

"Nechtěl jsem ti ublížit."-"Byla jsem dítě. Zamilovaná. Ale tys věděl, co děláš."-"Ty zrovna tak." Žádný film se v mojich očích nevyrovná Dobyvatelům ztracené archy. Poprvé jsem je viděla v němčině a i tak bych dala pět hvězdiček. Málem jsem se rozbrečela, protože něco takového jsem vždycky chtěla vidět - šarmantní a jednoduše krásnou karnevalovou jízdu. Bez poselství? Možná. Ale odolejte.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Když mi bylo sedm, přinesl můj tatínek domů kazetu s Chrámem zkázy a já viděla první tři minuty... a pak přišla na posledních deset minut a říkala si: "Hele, to je pořád ten stejnej chlápek. Ale vypadá hrozně, něco se mu muselo stát." ------Jediná Jonesovka, kde zlo je opravdové (protože nacisti byli jenom figurky) a přesto zůstává trochu pohádkou. Pořád stejně zábavná jízda, ale Dobyvatelé jsou nepřekonatelnou metou. Chrám zkázy je sice nejslabší ze série, ale abyste si nemysleli nic špatného - v případě Indiana Jonese známená nejslabší pořád pět hvězdiček.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Nepatřím k těm, kteří by hanili film, protože režisér natočil spoustu lepších. Přesto - tuhle průměrnou povídačku že má na svědomí maestro? Není to žádné hloupoučké béčko, ale Spielberg z toho nic pomilováníhodného neudělal. A že to obvykle dokáže.

Přízraky (1996)

Není to špatné, ale po hříchu ani moc dobré. Některé scény byly na čtyři hvězdičky a další zase na dvě. Rozhodně je to Jacksonův nejhorší film, ale kdo se může pochlubit, že jeho největší přehmat skončil jenom průměrně?

Nebeská stvoření (1994)

Ve skutečném světě jsou nešťastné a mají jenom sebe, a tak začnou psát knihu, kde si vysní krásný bizardní svět ve stylu ženských historických románů. Přesto to rozhodně není dojemný film pro maminy na mateřské - a nechybí ani pár zrnek zvláštního Jacksonovského humoru. Kdo by si pomyslel, že film o dvou kamarádkách/lesbičkách, které se dopustí vraždy, může být tak plný zářivých barev. Nebýt nezvládnutého konce, byl by to podobně dokonalý film jako Shawshank.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Já si pořád říkala: Ale to si dělá srandu, že jo? K neuvěření, že je to adaptace knížky (i když ta je určitě myšlená vážně). Každopádně Lyle a jeho sekačka v akci jsou přelomovým okamžikem mojeho života. "Proboha, Věro!"

Dracula (1992)

Nejlepší "komiksová" adaptace ;) Coppola nám Vlada Tepeše polidštil milostným příběhem, chce se až říct, že romantická linka tu funguje daleko lépe než v kdejaké romantické komedii.