Matrix (1999)

"Jediná možnost, jak přežijete, je přesunout se na další místo. Jen jediná další forma života se tak chová. Virus. Lidi jsou nemoc, rakovina planety, jste mor a my jsme lék."... Promyšlené, vcelku originální, zábavné a hlavně je to autorský film a přitom stále komerční záležitost... "Zavěsím telefon a pak ukážu lidem, co nechcete, aby viděli. Svět bez vás. Svět bez pravidel a hranic, příkazů a omezení. Svět, kde je možné všechno. Co se stane pak... je jenom na vás."

Rudá Sonja (1985)

Vcelku zábavné, proto dávám tři hvězdičky. R.E. Howard byl zfilmovaný jenom jedenkrát líp. Ovšem Moricone a jeho hudba jako vždycky úchvatné.

Barbar Conan (1982)

Je to o vyprávění, byť ten příběh není kdovíjak silný. John Milius předvedl docela slušný výkon a povyšuje béčko na klasiku. Navíc hudba Basila Poledourise...

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Nezbývá než uctivě sklonit hlavu, protože Cameron má společně se Spielbergem a Peterem Jacksonem tu schopnost, udělat z béčkového žánru něco životaschopnějšího než dramata výjimečných jedinců. Kdo by předtím řekl, že akční film může mít tak dobrý a chytrý scénář. Cameron byl vážně ve formě!

Titanic (1997)

Mistr Cameron se tentokrát překonal a předvedl režii jako stvořenou pro výuku na filmových školách. Ohledně milostné roviny naštěstí nikdy nezašel za hranici dobrého vkusu a technicky jde o jeho vůbec nejlepší film.

Vetřelci (1986)

V dětství jsem viděla jako první Camerovy Vetřelce, snad proto k nim mám blíž než k zrovna tak vyvpiplanému prvnímu dílu. Druhý díl je totiž tak nadupaný hororovými scénami, "militantními" hláškami a ženskou silou poručíka Ripleyové, že se mi zkrátka vryl hluboko do paměti a s přibývajícími lety neztrácí nic ze svého slizkého kouzla.

Navždy (1989)

Nečekala bych něco tak kýčovitého od toho, kdo má na svědomí pár nejzábavnějších filmů historie.

Purpurová barva (1985)

Dojem z geniálního vypravěčství zkazil konec, který mě skoro vyděsil stoprocentní happyendovostí. Bez zdůvodnění, proč to nakonec dopadlo dobře. Prostě tak jako odpověď neberu.