Aquaman (2018)

Velmi krásné, velmi barevné a pravděpodobně cesta, na kterou by se DC filmy měly navázat. Momoa je skvělý a zasloužil si každý cent. Příběhově film pokulhává, což nejspíš nikoho nešokuje. Nevím ovšem, co u komiksové pohádky opravňuje skoro dvou a půl hodinovou stopáž.

Nebezpečná laskavost (2018)

Největší devízou filmu je skvělá Blake Lively jako über-bitch, sympatická je i Anna Kendrick. Film si hraje s premisou filmu Zmizelá, ale příběhově mu zůstaly kalhoty stažené na půl žerdi. A ani to lehkonohé zakončení není to, co film celou dobu sliboval. Hezký film pro chvilku s alkoholickým nápojem s kamarádkou, nic víc.

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Vizuální přehlídka nejmoderší trikové technologie. Jinak také telenovelí drama s rodinnými odhaleními, kde se kouzlení používá bez vnitřního řádu kouzelnického světa, prostě cokoliv, co se právě tvůrcům hodí, je pomocí kouzel možné. Žádná z postav vyjma Newta Scamandera tentokrát zajímavá není. A černokněžník Grindelwald není nic víc než chodící vysvětlující epozice. Vlastně nejsilnější stránkou filmu je nostalgický návrat do Bradavic a Jude Law jako Brumbál, což bohužel o něčem vypovídá.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Ústřední dvojka je spolu roztomilá a tradičně se propracuje od antipatií k pochopení a romantickým citům. Kromě romantické linky je ale stejně důležitý mírně morbidní podtón okolností, za jakých se setkávají. Celkově je většina humoru sarkastická nebo (až překvapivě) vyloženě černá. Billy Wilder zároveň lehkonohou komedie obohatil obligátní dovolenkovou nahotou a krásnou scenérií jižní Itálie plus strefováním se do některých italských klišé. Je to příjemné pokoukání, které právě proto, že hlavním hrdinům umřeli rodiče a hlavní hrdina je tvrdý byznysmen, řeší maximálně tak radost ze života. A to i přes neustálé zdůrazňování, že mužská část páru má kdesi daleko (odcizenou) manželku a děti.

Halloween (2018)

70 % Nový Halloween je rozhodne "gory", přesně tak, jak to mají fanoušci žánru rádi. Michael Myers je stále působivý strašák s nadlidskou silou, takže za něj taky dávám palec nahoru. Co si tvůrci mohli odpustit, tak je vnucované feministické poselství.

Půjčovna masa (2018) (seriál)

Zajímavý seriál, který rozhodně diváka nešetří. Očekává určitou spolupráci a pokud jste nedávali pozor, budete se aspoň na chvíli ztrácet. Děj často skáče do minulosti a občas by si člověk přál trochu přímočařejší způsob vyprávění. A některým událostem se ideálně mohl věnovat pilotní film. Altered Carbon se odehrává v zajímavé, temné, ale ne beznadějné budoucnosti a atmosféra by se dala shrnout jako film noir sci-fi. Celkově musím říct, že na dané téma s danými postavami bych si klidně dovedla představit filmovou sérii. Rozhodně se mi ale seriál líbil víc než tématicky obdobný, ale protilidsky naladěný Westworld.

Sirény z kabaretu (2015)

Vzhledem k tématu vás asi nepřekvapí, že film je takvou ujetou verzí pohádky o Malé mořské víle. Atmosféra filmu je skvělá, trochu pohádková, trochu magicko-realistická a trochu pornografická. A nenechte se mýlit, ty dvě holky mají právem zuby a ocasy jako barakudy. Čili i na krev dojde. Asi nejlepší částí filmu jsou hypnotická hudební čísla. Co filmu podráží nohy je konec, od kterého bych čekala vzhledem k odvážnosti filmu něco přece jenom inovativnějšího.

Solo: Star Wars Story (2018)

70 % Ano, není to vůbec špatné. Ale jak se říká, bohužel to není ani nijak výjimečně dobré. Ve filmu vlastně není nic, co by člověka zaskočilo. Je to dobrý příspěvek do SW univerza co se týče world buildingu, ale myslím, že se v tomhle případě mělo studio vydat cestou žánrového filmu. I přes moje očekávání nebyl představitel hlavní role slabou stránkou filmu, ale nejzapamatovatelnější postavou je paradoxně (podobně jako u Rogue One) droid.

Predátor: Evoluce (2018)

Nový Predátor je poněkud chaoticky sestřihané a má problémy s plynutím děje. Pokud dojde na akci, tak stojí za to, potíž je v tom, že film rozhodně mohl a měl být nadupanější. Není to špatný příspěvek do predátořího univerza (byť si o pokračování říká trochu moc hlasitě). Predátoři z roku 2010 se mi ovšem líbili víc, už kvůli vážnějšímu a temnějšímu pojetí.

Děsivé dědictví (2018)

Horůrek s pomalu budovanou atmosférou, kde Vás nejdrsnější scény ne až tak vyděsí... spíš znechutí syrovostí. Film se dlouho tváří jako duchařský horor a divák až při finišování zjistí, že se jedná o jiný subžánr a že drobné zmínky a vizuální detaily ze začátku příběhu vůbec nebyly náhodné. Suma sumárum solidní práce, kterou ke čtyřem hvězdám donese tísnivá atmosféra.