• Krátkometrážní

Vlk z Wall Street (2013)

Čekal jsem od tohoto filmu hodně, hodně jsem taky dostal, třeba jsem dostal obraz kterej porovnává to jak pepek námořník do cpe špenát a to jak do sebe DiCaprio sype kokain po kilu.

Runaway (2010)

Káňa nejenom umí udělat docela fajnovou hudbu ale k tomu dokáže spojit vizuál který nejenom vydřžel test času ale inspiroval nekvalitní instagramové filtry které každý začal konečne nenávidět. Ne vždy upolně sedí vizuál k tomu co se zpívá, obvzlášť když rozumíte o čem je text, ale je to jedno z nejunikátnějších audiovizuálních děl které se soustředí více na udbu než li video.

Zjizvená tvář (1983)

Nenahraditelná osmdesátková gangsterka s hlavní rolí tak charismatickou, že samotné charisma nahrazuje polovinu hereckého výkonu. Jo a Giorgio utáhl hudbu mistrovsky.

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Film do kterého je dobrý jít naslepo. Tarantino znovu přepisuje historii s dobrým a krvavým koncem! Každý z toho něco dostane podle toho jak dobře znají hrubou historii hollywoodu, ale každý z toho dostane něco dobrýho. Také pěkná změna stylu, kdy většina filmu je příjemná expozice.

Osm hrozných (2015)

A vracíme se k Gaunerům! Film který neuznudí a přes to se odehrává tak na dvou místech. Dobrý scénář a framing dokáže dotáhnout film fak daleko.

Nespoutaný Django (2012)

Tarantino rád mění malé částky historie a dává jim dobré, krvavé konce. Tento je jeden z nejikoničtějších, ale má protáhlý konec který nemá zrovna nejlepší tempo. Jinak absolutní klasika.

Jackie Brown (1997)

Jediný film od Tarantina který je adaptace knihy, a i přes to se mu to fakt podařilo. Vše na tomto filmu je trochu jinačí a nemyslím si že to je zas tak špatný, občas změnit styl.

Sorry to Bother You (2018)

Nový film s zajímavým nápadem. Podceněný podle mě. Až hollywoodu dojdou nápady a lidi nebudou brát dvanáctý reboot toho samého franchisu z osmdesátek, tak se filmy jako tento teprv ocení.

Eminem: Berzerk (2013) (hudební videoklip)

Rick Rubin prostě musí vystupovat v snad každým music videu ke kterému produkuje hudbu a přijde mi toto docela úsměvné. Taky barevná chaotičnost v tomhle music videu mi přijde chytře využitá. Sampling Billyho squiera mi přijde slušně vuyžité a pro eminema to není moc vídáno / slyšeno, takže to je hezká změna.