• Krátkometrážní

Klub rváčů (1999)

Prostě něco je na filmech Davida Finchera na co nemůžu uplně dát prst, tento film toho nepopsatelného něčeho má nejvíc z toho co jsem od něj viděl.

Matrix (1999)

Inovace a vizuální kreativita ve snímku který začal kariéru dvou chytrých lidí, kteří nezahodili svůj talent a potenciál hned po jeho premiéře.

Gauneři (1992)

Tarantinův první kousek, který je parádní kvůli tomu jak dobrý dokáže být přes to že pracuje s tak jednoduchým nápadem.

Old Boy (2003)

Je to opravdu unikátní kousek tohle... Ani to není něco co bych si každou sobotu pouštěl, ale je to tak stylizovaný a vizuálně propracovaný film, že si myslím, kombinovaně s opravdu unikátním příběhem, se nikdy už nedá zlepšit. Ručí za to Spikova verze z 2013.

Drive (2011)

Neo-Noir je velké zobecnění několika žánrů, ale kdyby to měl být jen jeden žánr, tak tento film by jej definoval. Podle mě nejlepší Refnovo dílo. Na to že to je adaptace knihy a na to že to reřisér se rozhodl ho téměř celej překopat, je to důkaz toho, že filmové adaptace můžou obstát i mezi nejuznávanějšími filmy, které jsou sestavené od začátku do konce s originálním příběhem.

Lost Highway (1997)

Tento nezcela pochopytelný příběh je, (když se nebere ohled na to kdo jej režíroval) pro mnohé nesmyslný a podle mě přeceněný. Je to fakt scénář který by mohl obkecat jen David Lynch. Kdyby tohle udělal někdo jiný tak by to bylo známo za největší propadák v historii filmu. I tak je to dobrý film.

Černí baroni (1992)

Chytrá, kvalitní komedie která stojí za zhlédnutí. Jeden z mála dobrých českých (či tehdy českoslovnských) filmů.

All That Jazz (1979)

muzikál o režii muzikálních vystoupení, kouřením cigaret dokud nepadneš, a snahu strkat svoje přesexualizované filmy do kin. Na začátku nezajímavý, uprostřed docela i dobrý, ke konci zas trochu nudný. Pro někoho určitě je ale pro mě osobně ne, ale musím ocenit uměleckou hodnotu, jelikož je hodně dobře napsaný... jen opravdu nevím jestli se mi líbí nebo je to blbost.

Kocour (2003)

Nechápu co mají lidi proti tomuto filmu, není to zas tak hrozný a humor v tom také není hrozný. Mnohem lepší než většina novějších adaptovaných dětských sraček.

Kanye West ft. Charlie Wilson: Bound 2 (2013) (hudební videoklip)

líně napsaný milostný dopis k jeho ženě, videoklip vypadá profesionálně amatérsky a odpovídá textu. jako téměř vždy, vyšel moc brzo a nikdo nebyl připravený na Kanyeho hudbu, tak jak u celého alba Yeezus, který dnes prožívá svoji vlastní malou renezanci.