Archive 81 - Tajemné signály (2022) (epizoda)

Wow, docela dost dobrý! Hustá atmosféra, že by se dala skoro krájet a naprosto pecková (disturbing) hudba. V hlavní roli velmi sympatický chlapík Mr. Athie - pro mě velké překvapení se super dobrým hlasem. Hodně doporučuju, samozřejmě v originálním znění a s titulkama. Taky Mrs. Shibabi mě hodně uhranula, naprosto okouzlující úsměv a velmi sympatický projev (i hlasový). Zatím velké překvapení. Pozitivní.

Eternals (2021)

Neuvěřitelně barevný kýč! Krásné efekty a akční scény, bohužel proložené otřesným rádoby filozofováním na úrovni mentálního retarda. Rádoby historické sekvence pro ty, co neměli ve škole historii, nekonečné tlachání o ničem. Bláboly o nesmrtelnosti chrousta, když prvoplánovitě jsou zastoupeny všechny rasy a všechna pohlaví. Nesmí samozřejmě chybět líbací scéna dvou černých homosexuálů. Ach jo, to je utrpení na to koukat... se nedivím, že mají děti v hlavě guláš a necítí se pohlavně ukotvení, když vidí takové *superhrdiny* v akci. No jsem rád že jsem na tom nebyl v kině, to bych trpěl ještě víc, nedalo by se to posouvat dopředu a ještě by mě bolel zadek ze židličky v kině. Tak si to užijte vy honibrci! (nevím proč se musí tohle všechno na sílu pořád tlačit lidem do hlavy?)

Quo vadis, Aida? (2020)

Docela zajímavý pohled na historickou událost v nedaleké (bývalé) Jugoslávii očima jedné ze zúčastněných stran.  OSN svou totální neschopností rozhodnout nijak nepřekvapilo. Jen by stálo za to uvést na co tady Srbové reagovali, kdy obraz "neviného" muslima, který za nic nemůže a o ničem nevěděl je pěkné scifi. Taky se chovali za války jako prasata. V té době tam nikdo nevinný nebyl, bohužel to pak všechno odnesli civilisté (jako v každé válce). To jediné mi na filmu přišlo trochu schématické a nevyvážené, ale Srbové už si na "otloukánky" v celém tom konfliktu už asi zvykli, včetně "humanitárního bombardování". Pokud by to chtěl někdo dětem promítat ve škole, tak bych jako rodič požadoval i promítání filmu z pohledu druhé strany nebo minimálně vysvětlení vyučujícího, že si obě strany neměli co vyčítat.

Doeorak (2018)

Není vůbec špatný... takový správně "pikantně" korejský.

Tři přání pro Popelku (2021)

Začnu tím lepším - hezké prostředí, příroda, koně, docela hezká Askepott, tedy chtěl jsem říct Popelka. I když jaksi taková víc vyžilá, asi měla za sebou už víc princů, Libuška to prostě není. Tím to lepší končí a začíná to horší - vůbec jsem nezaregistroval ve filmu hudbu (kromě těch neumětelů co jako "hráli" na plese). Dějově je to prachsprostá kopie staré Popelky, včetně scén, vedení herců a dialogů. To jsem čekal víc. No a pak mě dorazili ty číňanky co hrály děvečky na statku, černoch co dělal toho majordoma a ten "mužný polibek" o kterém se všude psalo mi přišel nakonec celkem v pohodě, takové spontánní vyjádření lásky dvou mužů. No ale ten tureckej princ jak z pohádky 1000 a jedna noc, jeho matka, taky "norka".  Ach jo, když už to chci udělat jinak, "norsky", tak to nemůžu slepě kopírovat slovo od slova. Vypadá to hodně divně. Jednou se to dá, čistě ze studijních důvodů, ale dětem bych to asi nepouštěl, mohly by se ptát kde se berou ve středověku (kam je to dějově zasazené) černoši a asiati v Evropě. No a ty turky bych mohl vysvětlit jako pozůstatek nějakých nájezdníků...? No já vím, je to jenom pohádka, ale fakt trochu divná.

Dívka z Osla - Redningsaksjonen (2021) (epizoda)

Trochu akčnější díl, zjišťuju že v tom hrajou stejný lidi jako hráli ve Faudě (a to dokonce na obou stranách). Kvalitní podívaná. Palec nahoru!

Dívka z Osla - Flukten (2021) (epizoda)

Trochu slabší díl. Seriál na Faudu mít nebude. Je to taková soft-Fauda. Zajímavé vidět, jak si naivní a hloupý "Západ" hřeje hady na prsech (a že jich v kriminálech není málo - všechny bych je po odsouzení vyhostil).

Dívka z Osla - Hemmeligheten (2021) (epizoda)

Vypadá to velmi nadějně, uvidíme jak to bude vypadat dále. Opět stejný příběh - mladá a naivní. Bude jí škoda.

Devadesátky - Poprava bodyguarda (2022) (epizoda)

Tak to byla přímo nádhera a pastva pro oči! Obrovská paráda a návrat do mládí. Jonák skvělej, Běla taky a Mrázek velká pecka! Fantasticky zahraný. Už se těším na další díly. A vypadá to naprosto realisticky, úžasná práce kriminalistů v terénu, ta sehranost, vypuštění legendy tý bábě v baráku, pak si jí krásně povodili aby zjistili co potřebovali... to se dneska už nevidí. Prostě stará dobrá ruční práce.