Folklór - The Rope (2021) (epizoda)

Docela slušnej klasickej asijskej horror o mrtvých milenkách s provazem kolem krku. Docela koukatelné, v rámci seriálu slušný nadprůměr.

Fresh (2022)

Překvapivě velmi dobré, není to sice na plný počet, ale dobře vystavěný příběh, pěkně zahraný... líbil se mi herecký projev Sebastiana Stana, palec nahoru! (mňamka)

Zlato (2022)

V dnešní době solidních 80%. Konec to vytáhnul výš. Jednou se to vidět v pohodě dá.

Quo vadis, Aida? (2020)

Docela zajímavý pohled na historickou událost v nedaleké (bývalé) Jugoslávii očima jedné ze zúčastněných stran.  OSN svou totální neschopností rozhodnout nijak nepřekvapilo. Jen by stálo za to uvést na co tady Srbové reagovali, kdy obraz "neviného" muslima, který za nic nemůže a o ničem nevěděl je pěkné scifi. Taky se chovali za války jako prasata. V té době tam nikdo nevinný nebyl, bohužel to pak všechno odnesli civilisté (jako v každé válce). To jediné mi na filmu přišlo trochu schématické a nevyvážené, ale Srbové už si na "otloukánky" v celém tom konfliktu už asi zvykli, včetně "humanitárního bombardování". Pokud by to chtěl někdo dětem promítat ve škole, tak bych jako rodič požadoval i promítání filmu z pohledu druhé strany nebo minimálně vysvětlení vyučujícího, že si obě strany neměli co vyčítat.

Dívka z Osla - Redningsaksjonen (2021) (epizoda)

Trochu akčnější díl, zjišťuju že v tom hrajou stejný lidi jako hráli ve Faudě (a to dokonce na obou stranách). Kvalitní podívaná. Palec nahoru!

Dívka z Osla - Hemmeligheten (2021) (epizoda)

Vypadá to velmi nadějně, uvidíme jak to bude vypadat dále. Opět stejný příběh - mladá a naivní. Bude jí škoda.

Paroží (2021)

Krásně ponurá a depresivní atmosféra, dobrá hudba i vizuál. Byl jsem spokojenej. Celkem i slušní herci, dobrý kluk v titulní roli. Trochu moc vylepšenej hlavní hnusák, ale dalo se. Hezké gore.

Major Grom: Morový doktor (2021)

Je vidět, že i rusové jsou schopní natočit blockbuster! Úplně stejná kktina jako různí Avengeři, Batmani, Spider, Super a jiný "mani". Pěkný efekty, sympatickej hlavní hrdina trousí slaboduchý moudra a kolem pobíhá hejno čičinek. Padouch je akorát tak trochu měkkej, aby moc nevyplašil děti s popkornem... jednou se to dá!

Post Mortem (2020)

Tak musím říct že to nebylo vůbec špatný! Kdyby to bylo ještě více spojitější, bylo to více propracovanější a do filmu šlo o trochu více peněz, tak bych se nebál možná i 5ti hvězdiček! Takové trochu těžkopádné "neherectví" vesnických křupanů tomu právě dávalo nádech realistična, slušné efekty (tak by to chtělo trochu přidat) a oproti Hollywoodské produkci je tohle dost dobré! Za mě jednoznačně příjemné překvapení!