Harold a Maude (1971)

Než jsem přišel na profil tohoto filmu, tak jsem se rozhodoval mezi dvěmi a třemi hvězdičkami, spíše se přikláněl ke dvěma. Z respektu dám tři. Absurdní děj a chování postav mě nevadilo. Vlastně to je to, co tento film zachránilo od totálního odpadu. Možná můj problé spočívá v tom, že jsem si neoblíbil hlavní postavy (člověk, kdo projede ve stovce stopku u mě není sympatie hodná postava, ale kriminálník, kterýho by měli na místě zastřelit). Obě postavy patří do blázince a SPOILER jejjich konec je zasloužený a mnou vítaný. I když lepší by bylo, kdyby Harold na konci v tom autě seděl. KONEC SPOILERU. 49%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Tento film má tři zajímavé momenty, které posunují děj kupředu. Dohromady trvají asi 15 minut. Zbytek je omáčka. Sice poměrně slušná a ani moc nenudí. 70%

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Hawaii Five-O je seriál, který nenabídne nic víc než trochu bezmyšlenkovité zábavy. Zápletky jsou jednoduché. Zločin - vyšetřování - zúčtování. I zde se objevuje jeden případ, který se zřejmě potáhne po několik dílů (jak už bývá dnes dobrým zvykem), ale pokud občas vynecháte jeden díl, pak se toho zase tak moc nestane. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí, akční scény slušné a je jich dostatek, hlášky a pošťuchování mezi hlavními postavami je zábavné a navíc se seriál odehrává ve velmi atraktivním prostředí Havaje. Po skončení 24ky nám tady chyběl nějaký akční seriál. Hawaii Five-O sice nedosahuje kvalit 24ky po technické stránce, ale jsou si rovné alespoň co se týká zábavnosti.

He ping fan dian (1995)

Chow Yun Fat jako legendární zabiják (používá meč, ne pistole), co jednoho dne vyvraždí svou velmi početnou bandu a založí hotel, pro všechny pronásledováné. Vše funguje až do doby, než přijde jedna žena a za ní tlupa banditů a jeden nevyrovnanej účet. No co si přá t víc. Je to slušně natočené, Chow Yun Fat je drsňák. Ale.... Ve filmu neni skoro žádná pořádná bitka. Nic. Chow jen mává packama, kolem je strašnej uragán a protivníci odpadají. No nic

Hněv bojovníka (2013)

Akční scény vypadají hodně slušně a jsou asi největším tahákem i plusem tohoto filmu. Tomu nejlepšímu v žánru se sice nevyrovnají, ale v současném HK/Číně patří k tomu lepšímu. Jinak nás čeká průměrná historka o sektě (Japonské - jak jinak), která se vyžívá ve vraždění a chce k obrazu svému vychovat i všechny čínské děti, aby se konečně podařilo vyhnat zápaďáky z jihovýchodní Asie. Slušných 70% (hlavně za bitky)

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Než jsem šel do kina (ani ne 10 minut pěšky), tak jsem si dal oba předchozí díly Hobbita. Takže jsem naskočil rovnou do děje a celkem to fungovalo. Třetí díl Hobbita je vyvrcholení příběhu, kde se v podstatě jen bojuje a děj se nikam neposouvá. Pokud jste viděli předchozí díly a nejste vysloveně odpůrci a nebo příznivci úplně jiného druhu filmů, pak asi s filmem nebudete mít problém. Největší problém Hobbita spočívá v jeho rozdělení. O tom už byly popsány stohy (imaginárního i reálného) papíru, takže nemá cenu to dále rozvíjet. Pouze poznamenám, že když se zkusíte zamyslet nad tímto filmem, tak vám musí vyjít, že jste viděli závěrečnou epizodu seriálu a ne film.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hobit plynule navazuje na Pána prstenů. Prostředí je nám důvěrně známé, styl vyprávění, hudba a celková atmosféra hladce navazuje na Pána prstenů. V tomto ohledu jsem neměl nejmenší problém. Jediný rozdíl, který vidím je ve vyprávěném příběhu a postavách. Očekával jsem, že příběh bude rozmělněný, ale musím uznat, že ve filmu působí roztažení děje celkem nenuceně a prostoje jsou minimální. Příběh samotný se nedá srovnávat s nahuštěností a osudovostí příběhu Pána prstenů, ale na druhou stranu příběh Hobita nepůsobí jako zbytečný dovětek, ale představuje nám plnohodnotný příběh, který si zaslouží dostat prostor (třeba i ve třech dílech). Největší slabinu Hobita vidím v hlavních postavách. Kladné postavy se rozdělují na Gandalfa, Bilba a hordu trpaslíků. Gandalf je pořád ten starý dobrý Gandalf, Bilbo bohužel nedosahuje kvalit hobitů z Pána prstenů a trpaslící jsou homogení masa, ze které se občas vyloupne jen postava jejich vůdce. Na straně zla je spousta potvor, ale žádná nijak nezaujme. Snad jen malý výstup Gluma potěší. Abych to shrnul, tak musím říct, že Hobit si zaslouží, aby jste mu dali v kině šanci (viděl jsem vezi v originále bez 3D), v některých svých částech nedosahuje kvalit Pána prstenů, ale přesto je to zábavná podívaná a já osobně se těším na další díl. 90%

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Je to barevné, je to hlučné, je to zběsilé, je to zábavné a má to atmosféru na kterou jsme zvyklí z LOTRa a prvního Hobita. To jsou klady. Druhý hobit je víceméně několik (dlouhých) akčních scén propojených putováním s téměř nulovým posunutím děje. Vynoří se mraky nových postav, které prohodí pár vět, proženou se akční scénou a to je celé. To je záporná stránka druhého Hobita. Klady naštěstí převažují. Pořád se pohybujeme v důvěrně známém prostředí, sledujeme důvěrně známé postavy (i některé z LOTRa, které by se správně v Hobitovi vůbec neměly objevit) a celé to zapadá do světa Pána prstenů. Celou dobu jsem se výborně bavil (akční scény jsou výborné). A pak je najednou konec a vy si připadáte, jako by jste viděli prostřední část nějakého filmu. To že vám unikl začátek je vcelku jedno, ale že druhý Hobit skončí tak jak skončí a nechá nás čekat na konec celý rok je trochu k nasrání. Druhý Hobit je více epizoda seriálu, než plnohodnotný film. To je asi má jediná výtka (která stojí Hobita jednu hvězdičku)

Hon na Orla (2006)

Evidentně nízkorozpočtový pokus o Black Hawk Down. Jen bojové scény nejsou tak efektní, nazvat aktéry herci je výsměch a děj je opravdu nezajímavý. Tak koho zajímá 90 minut střílení ať se na to podívá, nebo ať se koukne na kamaráda, jak hraje Call of Duty ;-)

Hope & Faith (2003) (seriál)

Kvalita tohoto seriálu se postupně snižuje. První série mě slušně bavila, ale na konci třetí je Hope and Faith jen průměrný sitcom. Celá premisa seriálu spočívá v soužití normální rodinky s egocentrickou, tak trochu natvrdlou, nezodpovědnou a superhyperaktivní bývalou seriálovou hvězdou. Prostě a jednoduše něco ve stylu Alfa. Celý seriál spočívá na bedrech Kelly Ripa (v USA je přeci jen daleko známější, než u nás), kterou si buď zamilujete, nebo tento seriál bez milosti odepíšete. 70%